Jak zapobiec wyciszaniu dźwięków powiadomień w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Powiadomienia w systemie Windows 10 są wyświetlane za pomocą powiadomień banerowych / tostowych i towarzyszą im powiadomienia dźwiękowe / dźwiękowe. Windows 10 pozwala użytkownikom wybrać, które powiadomienia, aż do aplikacji, mogą pojawiać się na pulpicie, a które mogą odtwarzać alarm dźwiękowy. W większości użytkownicy mają nad nim pełną kontrolę.

W niektórych przypadkach powiadomienia pojawiające się na pulpicie mogą również wyciszyć dźwięk w systemie na kilka sekund. Sporo użytkowników uważa to za irytujące, zwłaszcza jeśli odtwarzają muzykę lub oglądają wideo. To nie jest błąd, ale zachowanie można łatwo wyłączyć.

Napraw dźwięk wyciszania powiadomień w systemie Windows 10

Powiadomienia wyciszające dźwięk w systemie są określonego typu; aplikacje komunikacyjne. Aplikacje takie jak Skype, Discord, Slack, Microsoft Teams itp. Należą do tej kategorii. Aby rozwiązać problem, nie musisz zmieniać sposobu działania aplikacji ani dostarczać powiadomień. Zamiast tego musisz zmienić sposób, w jaki system Windows 10 traktuje dźwięk w systemie.

  Przechwytywanie zrzutów ekranu i nagrywanie screencastów

Otwórz Panel sterowania. Przejdź do Sprzęt i dźwięk. Wybierz dźwięk. Przejdź do zakładki Odtwarzanie. Kliknij dwukrotnie domyślne urządzenie odtwarzające dźwięk, aby wyświetlić jego właściwości. Możesz też wybrać urządzenie i kliknąć przycisk Właściwości. W oknie Właściwości przejdź na kartę Zaawansowane. Tutaj odznacz opcję „Zezwalaj aplikacjom na wyłączną kontrolę nad tym urządzeniem”. Kliknij Zastosuj.

Zmiana tego ustawienia spowoduje jeden efekt uboczny; następnym razem, gdy otrzymasz połączenie, np. na Skype dźwięk we wszystkich innych aplikacjach również nie zostanie wyciszony. Ta funkcja ma na celu automatyczne wyciszenie dźwięku, dzięki czemu można łatwo odebrać połączenie bez uprzedniego wyciszenia innych aplikacji. Niestety wydaje się, że dotyczy to powiadomień o nowych wiadomościach, które tak naprawdę nie muszą być czytane w absolutnej ciszy. Dlatego też tylko powiadomienia z aplikacji komunikacyjnych wyzwalają tego rodzaju zachowanie. Jedyną inną aplikacją, która może dostarczyć powiadomienie, które wyciszy wszystko inne w systemie, jest aplikacja Alarmy i Zegar, która również ma sens.

  Jak ładować smartfon na kempingu

Wniosek

Jeśli masz ten sam problem z innymi aplikacjami, tj. Aplikacjami, które nie są aplikacjami wyłącznie komunikacyjnymi, warto wypróbować tę poprawkę. Windows 10 pozwala użytkownikom włączać / wyłączać tę funkcję do woli, ale nie ma szczegółowej kontroli, która pozwala im wybrać, które aplikacje komunikacyjne mogą z niej skorzystać, a które nie. Nie ma również funkcji dodawania do białej listy, w której można dać pierwszeństwo dźwiękom z aplikacji innych niż komunikacyjne.

newsblog.pl

newsblog.pl

x