Udostępnij teraz w social media:

Ikony pulpitu w systemie Windows 10 zwykle same się zmieniają. Jest to długotrwały błąd występujący w systemie operacyjnym i nie tylko przyczyna jest nadal nieznana, ale nie ma też prawdziwego rozwiązania tego problemu. Jeśli masz problem z tym błędem, najlepszą opcją jest wykonanie nowej instalacji systemu Windows 10 lub zresetowanie go. Obie opcje będą wymagać czasu, którego możesz nie mieć. Jeśli szukasz tymczasowego rozwiązania, możesz zapobiec zmianie kolejności ikon na pulpicie, blokując ich położenie za pomocą aplikacji o nazwie DeskLock.

Zapobiegaj przestawianiu ikon na pulpicie

Pobieranie DeskLock i uruchom go. Aplikacja natychmiast zablokuje wszystkie ikony na miejscu. Nie będzie można ich przeciągać i upuszczać, aby zmienić ich pozycję. Wszelkie nowe elementy dodane do pulpitu zostaną dodane do następnego dostępnego miejsca w siatce.

Sprawdź -   Jak wyłączyć często odwiedzaną stronę początkową Safari na iPhonie, iPadzie i Macu

Aplikacja powoduje całkowite zablokowanie ikon i chociaż jest to świetne, jeśli Twoje ikony często skaczą, możesz potrzebować zmienić ich rozmieszczenie w pewnym momencie dla własnej korzyści. Zaletą DeskLock jest to, że działa ze skrótem klawiaturowym, który możesz ustawić samodzielnie. Otwórz ustawienia aplikacji i zapisz skrót, którego chcesz użyć. Modyfikatory Ctrl i Alt zostaną dodane automatycznie.

Oprócz używania skrótu klawiaturowego do przełączania aplikacji, możesz także kliknąć jej ikonę na pasku zadań, aby włączyć / wyłączyć ją w locie.

DeskLock jest świetny, ale jest to zasadniczo skrypt AutoHotKey spakowany jako aplikacja, nie że nie ma w tym nic złego. W rzeczywistości, gdy pobierasz aplikację, dostajesz również skrypt. Jeśli wiesz, jak napisać skrypt AHK, możesz go nawet zmodyfikować i w razie potrzeby dodać więcej funkcji. Aplikacja sama dobrze sobie radzi.

Sprawdź -   Jak zwolnić miejsce na dysku po aktualizacji systemu Windows 10

W systemie Windows 10 ikony często się przeskakują, gdy użytkownicy przenoszą okna aplikacji między ekranami, dodają nowe elementy do pulpitu, podłączają / odłączają wyświetlacz lub zapisują coś na nim. Użytkownicy, którzy mieli problemy z przeskakiwaniem ikon, powiedzą ci, że nie wiadomo, co może je wywołać. Jednak w przypadku rozwiązania długoterminowego konieczne będzie ponowne zainstalowanie lub odświeżenie systemu Windows 10. Jedyną inną opcją jest poczekanie na ważną aktualizację systemu Windows 10. Aktualizacja może rozwiązać problem. Wiadomo, że tak się dzieje, ale aktualizacje zwykle psują więcej niż je naprawiają, a podanie aktualizacji zepsutego systemu do zainstalowania może nie być dobrym pomysłem. Zainwestuj czas i zrób nową instalację.