Jak zapobiec zmianie układu ikon pulpitu w systemie Windows 10

Ikony pulpitu w systemie Windows 10 mają tendencję do samodzielnej zmiany kolejności. Jest to od dawna występujący błąd w systemie operacyjnym i nie tylko przyczyna jest nadal nieznana, ale także nie ma prawdziwego rozwiązania. Jeśli nęka Cię ten błąd, najlepszą opcją jest wykonanie nowej instalacji systemu Windows 10 lub zresetowanie go. Obie opcje wymagają czasu, którego możesz nie mieć. Jeśli szukasz tymczasowego rozwiązania, możesz zapobiec zmianie kolejności ikon na pulpicie, blokując ich położenie za pomocą aplikacji o nazwie DeskLock.

Zapobiegaj zmianie kolejności ikon na pulpicie

Ściągnij DeskLock i uruchom go. Aplikacja natychmiast zablokuje wszystkie ikony. Nie będzie można ich przeciągać i upuszczać, aby zmienić ich położenie. Wszelkie nowe elementy dodane do pulpitu zostaną dodane do następnego dostępnego miejsca w siatce.

Aplikacja ustawia ikony w stanie całkowitego zablokowania i chociaż jest to świetne, jeśli ikony mają tendencję do częstego przeskakiwania, w pewnym momencie może zajść potrzeba ich zmiany dla własnej korzyści. Zaletą DeskLock jest to, że działa on ze skrótem klawiaturowym, który możesz ustawić samodzielnie. Otwórz ustawienia aplikacji i zapisz skrót, którego chcesz użyć. Modyfikatory Ctrl i Alt zostaną dodane automatycznie.

Oprócz używania skrótu klawiaturowego do przełączania aplikacji, możesz także kliknąć jej ikonę na pasku zadań, aby włączyć / wyłączyć ją w locie.

DeskLock jest świetny, ale zasadniczo jest to skrypt AutoHotKey spakowany jako aplikacja, nie oznacza to, że jest z nim coś nie tak. W rzeczywistości po pobraniu aplikacji otrzymujesz również skrypt. Jeśli wiesz, jak napisać skrypt AHK, możesz go nawet zmodyfikować i dodać więcej funkcji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sama aplikacja naprawdę dobrze wykonuje swoją pracę.

W systemie Windows 10 ikony mają tendencję do częstego przeskakiwania, gdy użytkownicy przenoszą okna aplikacji między ekranami, dodają nowe elementy na pulpit, podłączają / odłączają wyświetlacz lub zapisują coś na nim. Użytkownicy, którzy mieli problemy z przeskakującymi ikonami, powiedzą, że nie wiadomo, co może to spowodować. Jednak w przypadku długoterminowego rozwiązania będziesz musiał ostatecznie ponownie zainstalować lub odświeżyć system Windows 10. Jedyną inną opcją jest poczekanie na poważną aktualizację systemu Windows 10. Aktualizacja może rozwiązać problem. Wiadomo, że tak się dzieje, ale aktualizacje mają tendencję do niszczenia więcej rzeczy niż ich naprawiania, a dostarczenie aktualizacji zepsutego systemu do zainstalowania może nie być dobrym pomysłem. Zainwestuj czas i wykonaj nową instalację.

x