Jak zapobiegać przeskakiwaniu stron internetowych podczas ładowania w Chrome [Android]


Do przeglądania sieci coraz częściej używa się smartfonów. Znaczna część ruchu internetowego pochodzi teraz ze smartfonów, a wiele przeglądarek na smartfony jest zbudowanych w celu ułatwienia przeglądania witryn mobilnych. Najczęściej strony internetowe nie są zoptymalizowane do przeglądania na urządzeniu mobilnym. Często oznacza to elementy strony, które nie zmieniają rozmiaru prawidłowo, aby dopasować je do mniejszego ekranu, lub elementy przejmujące inne elementy. Oczywiście dużo częściej zdarza się, że ładuje się strona internetowa i przeskakuje / przewija się w górę. Dzieje się tak najczęściej po zakończeniu ładowania strony, ale może się zdarzyć wiele razy, nawet gdy strona nadal się ładuje. Jeśli używasz Chrome na swoim urządzeniu z Androidem, możesz w prosty sposób temu zapobiec. Oto jak.

Otwórz Chrome i wpisz Chrome: // flags w pasku adresu. Poszukaj flagi o nazwie „Scroll Anchoring” i włącz ją. Nie zostawiaj go ustawionego na „Domyślne”. Stuknij listę rozwijaną pod flagą i wybierz opcję włącz. Uruchom ponownie Chrome.

chrome-flags-android chrome-flag-scroll-anchoring

Zapobiegnie to przeskakiwaniu stron podczas ładowania. Strona przeskakuje, ponieważ ładują się różne elementy. Im więcej elementów się ładuje, tym strona dostosowuje przewijanie. Dla strony internetowej zawierającej wiele obrazów to prawie koszmar.

Nie przyspieszy to ani nie spowolni przeglądania stron internetowych. Podobnie nie wpłynie to na wygląd strony po załadowaniu, więc jeśli masz problemy z elementami spływającymi z ekranu, nie jest to poprawka ani przyczyna.

Jedyną niefortunną rzeczą jest to, że nie jest to dostępne na iOS. Chrome może być dostępny na iOS, ale jeśli porównasz go z wersją dostępną dla użytkowników Androida, zdasz sobie sprawę, że wersja na iOS to mniej więcej żart. Otrzymujesz zwykłe zakładki, historię i funkcje synchronizacji, ale Chrome na iOS nie oferuje niczego potężnego, chyba że jesteś na komputerze lub urządzeniu z Androidem.