Jak zapobiegać spaniu w systemie Windows 10

Uśpienie to niski stan operacyjny, w który system może wejść, gdy go nie używasz. Możesz uśpić system z menu zasilania lub ustawić, kiedy przejdzie w stan uśpienia, jeśli przez jakiś czas byłeś nieaktywny w planie zasilania. Jeśli twój system kompulsywnie zasypia, bez względu na to, czy jest to błąd, czy coś innego, i musisz zmusić go do czuwania, możesz użyć bezpłatnej aplikacji o nazwie Caffeine, aby zapobiec zasypianiu w systemie Windows 10.

Zapobiegaj uśpieniu w systemie Windows 10

Pobierz kofeinę i uruchom go. Nie trzeba go instalować i nie wymaga uprawnień administratora do uruchomienia. Aplikacja doda ikonę dzbanka do kawy do zasobnika systemowego, aby wskazać, że jest uruchomiona.

Domyślnie kofeina działa w nieskończoność i blokuje wyłącznik czasowy ustawiony na nieaktywność dla bieżącego planu zasilania. Jeśli chcesz zapobiec zasypianiu systemu, ale nie chcesz edytować planu zasilania przez tak krótki czas, ta aplikacja jest do zrobienia.

Jeśli chcesz uniemożliwić systemowi zasypianie przez krótki czas, np. Godzinę lub dwie, możesz dostosować, jak długo kofeina powinna go podtrzymywać.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę dzbanka do kawy w zasobniku systemowym i wybierz Przebudź się dla z menu kontekstowego. Wybierz, jak długo chcesz, aby system był aktywny, zanim zostanie uśpiony, zgodnie z ustawieniami systemu. Możesz także dezaktywować kofeinę na kilka godzin, przechodząc do opcji Nieaktywne dla w menu kontekstowym.

Kofeina jest lekka i przydatna, gdy uruchamiasz aplikację / proces, którego ukończenie zajmuje dużo czasu, ale nie jest w stanie zapobiec spaniu systemu, gdy nadal działa.

Na przykład, jeśli używasz aplikacji menedżera pobierania lub przeglądarki, aby coś pobrać, aplikacje zapobiegną uśpieniu systemu. Nie jest to funkcja powszechna w aplikacjach, więc wszystko, co uruchamia proces, którego ukończenie zajmuje dużo czasu, może zostać przerwane przez uśpienie systemu. W takim przypadku kofeina to dobry sposób na utrzymanie systemu w stanie czuwania.

Możesz nie uruchamiać tej aplikacji przez cały czas, chyba że masz błąd, który nieustannie usypia system, ale jest to dobra aplikacja, którą możesz mieć pod ręką, gdy musisz zapobiec zasypianiu lub opóźnić go na chwilę bez zmiany planu zasilania. Dostępna jest podobna aplikacja na macOS, zwana również kofeiną, która może zapobiegać zasypianiu.

x