Jak zarabiać na Instagramie? 10 najczęściej omawianych sposobów –

Internet płonie od generowania wielu strumieni dochodów, dochodu pasywnego i pobocznych zgiełków. Co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci, że te wszystkie godziny spędzone w Twoich ulubionych mediach społecznościowych — na Instagramie — mogą pomóc Ci zarobić trochę pieniędzy?

Obecnie Instagram jest jedną z 4 najczęściej używanych platform mediów społecznościowych, z łączną liczbą 4,25 miliarda odwiedzin każdego miesiąca. Jest to również najczęściej pobierana aplikacja na świecie. Te statystyki udostępnione w raporcie Digital Trends, Hootsuite, wskazują na jedno: Instagram to świetna aplikacja do sprzedaży, partnerstwa i generowania dochodów.

Istnieje wiele sposobów zarabiania na Instagramie, od sprzedaży towarów, przez tworzenie markowych treści, po zarabianie bonusów rolkowych. I nie dotyczy to tylko dochodu pasywnego.

Przeprowadzimy Cię przez najbardziej sprawdzone sposoby zarabiania pieniędzy na Instagramie z ekskluzywnym wglądem w bonusy i dochody z subskrypcji na Instagramie:

Współpracuj z markami

Jeśli masz dobry zasięg, profil twórcy lub status BOI (Urodzony na Instagramie), możesz współpracować z markami, aby zarobić dobre pieniądze.

Influencer marketing rośnie w siłę. Marki zapłacą Ci za promowanie ich produktów na Twoim koncie na Instagramie. Choć może to zabrzmieć prosto, nakłanianie marek do współpracy może wydawać się zadaniem, gdy jesteś nowy i zaczynasz.

Gdy staniesz się znanym influencerem z silnym zaangażowaniem, marki skontaktują się z Tobą. Jednak na początku możesz kontaktować się z markami bezpośrednio przez e-mail lub Instagram i powiedzieć im, dlaczego dobrze do nich pasujesz.

Możesz również zostać wymieniony na rynku influencerów, a nawet na własnym rynku influencerów na Instagramie, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie. Jeśli chodzi o publikowane treści, określ niszę, która Cię interesuje.

Dowiedz się, kim są Twoi odbiorcy, kiedy są najbardziej aktywni i jaki rodzaj treści lubią. Wykorzystaj spostrzeżenia z Instagrama, aby uzyskać jasny obraz tego.

Posty, które zostały zasponsorowane, będą miały na sobie tag partnerstwa sponsorowanego/płatnego — musisz to zaznaczyć podczas przesyłania posta.

Nadawaj na żywo i zarabiaj dzięki odznakom

Wygląda na to, że transmisja na żywo na Instagramie naprawdę się rozkręca! Instagram zaleca twórcom transmisję na żywo co najmniej raz w tygodniu, aby nawiązać kontakt z odbiorcami w czasie rzeczywistym.

Dostępny tylko dla kont firmowych i kont twórców oraz tylko w wybranych częściach świata, Instagram umożliwia włączanie odznak i zarabianie na nich.

Skonfiguruj konto do wypłaty, zapoznaj się z zasadami zarabiania na treści na Instagramie i rozpocznij transmisję. Po transmisji stuknij odznaki, aby je włączyć. Daje Ci to szansę zarabiania na tworzonych przez Ciebie treściach, podczas gdy Twoi widzowie płacą określoną kwotę, aby zyskać dodatkowe uznanie.

Twoi widzowie mogą kupić wiele odznak podczas jednej sesji na żywo i wybrać następujące opcje: 0,99 USD, 1,99 USD i 4,99 USD. Widzowie, którzy kupią odznaki, będą mieli obok siebie niebieskie serce – okrzyknij ich, aby zachęcić więcej fanów do zakupu odznak.

Możesz zobaczyć całkowitą liczbę zakupionych odznak i swoje całkowite zarobki podczas transmisji na żywo; aby uzyskać szczegółowy wgląd, możesz dotknąć Wyświetl w trakcie życia. Po zakończeniu sesji na żywo możesz śledzić wszystkie odznaki na swoim profesjonalnym pulpicie nawigacyjnym.

Prowadź marketing afiliacyjny

Chociaż Meta miała kiedyś swój program marketingu afiliacyjnego, nie będzie on dostępny po 30 czerwca 2023 r.

Ponieważ większość firm chce promować swoje produkty w mediach społecznościowych, stale poszukuje mikroinfluencerów, którzy pomogą dzielić się informacjami ze swoją społecznością. Jeśli masz silne zaangażowanie, być może nadszedł czas, aby dołączyć do jednego z popularnych programów partnerskich.

Po dołączeniu do tych programów musisz udostępniać linki do produktów za pośrednictwem postów i rolek. Za każdy zakup dokonany za pośrednictwem tego linku otrzymujesz prowizję lub procent.

Jeśli jesteś nowy i zastanawiasz się, gdzie szukać, zacznij od Amazon Associates, eBay Partner Network i GoDaddy.

Utwórz sklep na Instagramie

Innym pewnym sposobem na zarobienie dobrych pieniędzy na Instagramie jest założenie sklepu. Pomyśl o prowadzeniu sklepu internetowego, by uwolnić się od kłopotów związanych z hostingiem sklepu.

Wydaje się, że istnieje wiele małych firm, które podjęły ten trend. Niektóre duże firmy zaczęły również sprzedawać za pośrednictwem Instagrama poza swoją witryną internetową i aplikacjami innych firm, takimi jak Amazon i eBay.

Aby utworzyć sklep, musisz przełączyć się na konto firmowe, połączyć swoją stronę na Facebooku, przesłać odpowiedni katalog produktów i dokonać przeglądu konta, i gotowe. Znajdź też najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie i pozwól, aby pozytywnie wpłynęło to na Twoją sprzedaż!

W rzeczywistości możesz użyć Instagrama, aby zwiększyć ruch w swojej witrynie i pomóc w uzyskaniu zasięgu organicznego. Możesz także promować swoje posty i tworzyć reklamy, aby dotrzeć do większej liczby docelowych odbiorców.

Zostań trenerem Instagrama

Popularność trenerów na Instagramie gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat. Teraz na pewno łatwo znajdziesz trenerów. Niektóre pomogą ci zrozumieć finanse osobiste, podczas gdy inne pozwolą ci skalować twój mały biznes.

A jednak ktoś inny może nauczyć cię, jak opanować kluczową umiejętność i zacząć działać na rynku pracy.

Od fitnessu po budowanie marki osobistej — znajdziesz różnych trenerów, którzy pomogą Ci w Twojej podróży. Jeśli jesteś w czymś dobry i masz talent do nauczania, dlaczego nie spróbować?

Możesz założyć kurs i poprosić ludzi, aby go kupili; możesz znaleźć różne sposoby sprzedaży swoich usług i zarabiania pieniędzy. Ale musisz być konsekwentny!

Sprzedawaj kursy

Można by pomyśleć, że wspomnieliśmy o tym już wcześniej, ale tylko dotknęliśmy tego jako jednej z dodatkowych usług oferowanych przez trenerów mediów społecznościowych.

Sprzedawanie kursów online, które definiują i upraszczają skomplikowane umiejętności i obszary rozwoju, może być praktycznym sposobem zarabiania pieniędzy na platformie.

Coaching może odbywać się głównie na żywo, podczas gdy kursy obejmują listę nagranych materiałów w różnych formatach, aby pomóc podopiecznym/uczniom uczyć się we własnym tempie.

Możesz wykorzystać inne platformy do tworzenia kursów multimedialnych i sprzedawać je na Instagramie! Bum, jesteś gotowy do sprzedaży.

Sprzedawaj zdjęcia lub treści cyfrowe

Instagram zawsze był bardzo wizualną platformą. Wraz z dodaniem kołowrotków, wszystko stało się kwestią estetyki. Instagram Insights może pomóc Ci zrozumieć, które treści odnoszą sukcesy, a które nie.

Wykorzystaj tę okazję i sprzedawaj zdjęcia, grafikę cyfrową i ilustracje za pośrednictwem Instagrama. Możesz sprzedawać zdjęcia i filmy innym firmom z branży podróżniczej, blogowania o jedzeniu i mody.

Jeśli jesteś projektantem, możesz sprzedawać swoje ilustracje i przyjmować niestandardowe zamówienia. Co więcej, jeśli masz już portfolio, możesz użyć Instagrama, aby je wzmocnić i zwiększyć ruch w swojej pracy, aby firmy i osoby prywatne inwestowały w twoje usługi.

Utwórz stronę konta funkcji

Jeśli chcesz uniknąć tworzenia treści na własną rękę, nadal możesz zarabiać na życie, prezentując treści innych osób (oczywiście z odpowiednimi napisami) i zarabiać na nich w dłuższej perspektywie.

Załóż konto funkcji na Instagramie, na którym wyświetlasz dobrą pracę lub dobre produkty w określonej niszy. Ważne jest, aby znaleźć się w niszy, aby przyciągnąć grupę docelową, która faktycznie dokonuje konwersji.

Gdy zdobędziesz popularność i zdobędziesz grupę obserwujących, możesz przystąpić do oferowania płatnych miejsc firmom, firmom, a nawet osobom fizycznym. Możesz pomóc im sprzedawać swoje usługi i pobierać prowizję za każdego konsumenta, który odwiedzi Twoją stronę.

Zarabiaj Reel Bonusy z Instagrama

W tym celu musisz zarejestrować się w programie dla twórców na Instagramie, który nosi nazwę Born on Instagram lub BOI. Jeśli tworzysz świetne treści, które uwielbiają algorytmy i publiczność Instagrama, otrzymasz bonusy od Instagrama.

Tak to prawda! Możesz uzyskać do niego dostęp w swoim profesjonalnym pulpicie nawigacyjnym po przejściu na profesjonalne konto na Instagramie.

Reels Surprise to program, w ramach którego twórcy mogą zarobić do 20 000 USD za tworzenie treści, które ich społeczność kocha, lubi i którymi się interesuje.

Jest to obecnie stosowane w przypadku twórców w Stanach Zjednoczonych. Musisz się kwalifikować i przestrzegać Zasad zarabiania przez partnerów na Instagramie. Instagram ma obecnie do 150 rolek tygodniowo! Więc twórz dalej.

Powtarzający się dochód z subskrypcjami

Możesz pomyśleć, że zarabianie na Instagramie jest bardzo niepewne: nie ma ustalonej kwoty, którą możesz zarobić co miesiąc. Ale to nieprawda!

Oferuj ekskluzywne treści lub doświadczenia swojej społeczności i obserwującym. Twoi obserwatorzy będą płacić miesięczną opłatę za oglądanie tych ekskluzywnych treści. Otrzymają dzięki temu odznakę subskrybenta Twojego profilu, a my zalecamy, aby każdy z obserwujących Cię okrzyknął, aby ich docenić!

Tak więc będziesz mieć dom abonenta, który będzie miał dostęp do wszystkich Twoich ekskluzywnych treści. Możesz tworzyć rolki, posty, sesje na żywo i historie tylko dla subskrybentów. Twoi subskrybenci będą mieć wokół siebie fioletową plakietkę, która pomoże im się wyróżnić.

Możesz także skonfigurować czaty subskrybentów, za pośrednictwem których możesz jednocześnie łączyć się z 30 różnymi subskrybentami. Rozwijaj swoją społeczność i zarabiaj!

Zrób coś specjalnego dla swoich subskrybentów, buduj razem i ustal, co im się podoba. Rozpoznawaj je i utrzymuj spójność swoich działań angażujących, aby odnieść sukces w programie subskrypcji!

Kwalifikujesz się, jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, masz co najmniej 10 000 obserwujących i spełniasz Zasady zarabiania na treści i zarabiania przez partnerów na Instagramie.

Kto może zarabiać na Instagramie?

Teraz, jeśli chodzi o zarabianie na Instagramie – są kryteria, które musisz spełnić. Kryterium kwalifikowalności nie jest jednak skomplikowane. Po prostu dobrze jest znać niektóre z nich, aby zarobić dobre dochody z platformy bez zbanowania.

# 1. Wiek

Musisz mieć ukończone 18 lat, niezależnie od kraju, w którym się znajdujesz

#2. typ konta

Aby zarabiać pieniądze, musisz przełączyć się na konto profesjonalne — konto twórcy lub konto firmowe; konto osobiste nie pomoże Ci zarabiać na treściach

#3. Liczba obserwujących

Musisz mieć silną grupę obserwujących – listę obserwujących w tysiącach, najlepiej 10 000 i więcej. Aby uprościć, potrzebujesz bazy obserwujących, którzy regularnie angażują się w Twoje treści.

Istnieją twórcy z mniejszą liczbą obserwujących, którzy wciąż zarabiają na Instagramie. Jednak posiadanie większej liczby obserwujących pomaga.

Aby kwalifikować się do programów takich jak Subskrypcja, musisz mieć co najmniej 10 000 obserwujących na platformie.

#4. Lokalizacja (tylko USA)

Aby kwalifikować się do niektórych ekskluzywnych programów, których Instagram nie wdrożył na całym świecie, musisz mieć siedzibę w USA. Dotyczy to programu subskrypcji, programu bonusowego Reels Surprise i włączania odznak w sesjach na żywo.

Jeśli chcesz, aby Instagram polecał Twoje treści na swojej stronie eksploracji, postępuj zgodnie z wytycznymi dla społeczności.

To próba stworzenia bezpiecznej przestrzeni, która szanuje wszystkich, przestrzega prawa kraju i powstrzymuje się od publikowania nagości i spamowania ludzi. Oto najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Udostępniaj treści, które należą do Ciebie; nie plagiatuj ani nie naruszaj praw własności intelektualnej
  • Nie publikuj nieodpowiednich treści, ponieważ nagość jest niedozwolona
  • Unikaj spamu i nie publikuj treści, które promują lub ułatwiają fałszywe recenzje i oceny
  • Nie wspieraj przestępczości zorganizowanej, terroryzmu ani grup nienawiści
  • Nie oferuj usług seksualnych ani nie uczestnicz w czynnościach związanych z kupowaniem i sprzedawaniem broni, broni i narkotyków (i innych towarów objętych regulacjami)
  • Nie gloryfikuj samookaleczenia ani nie uczestnicz w mowie nienawiści lub nękaniu

Twórz dalej (wpływ)

Jak więc widzisz, zarabianie pieniędzy na Instagramie jest łatwe, jeśli jesteś konsekwentny w swoich wysiłkach i jeśli nadal tworzysz. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z Zasadami zarabiania przez partnerów i Zasadami zarabiania na treści na Instagramie, aby nie publikować nieodpowiednich treści ani nie angażować się w praktyki, które mogłyby negatywnie wpłynąć na liczbę obserwujących lub stan konta.

Pamiętaj też o przestrzeganiu warunków korzystania z usługi Instagram i Wytycznych dla społeczności, aby nadal zarabiać. Pomóż Instagramowi utrzymać bezpieczną przestrzeń dla społeczności, w której pomagamy sobie nawzajem się rozwijać.

Możesz także zapoznać się z niektórymi twórcami relacji na Instagramie, aby tworzyć profesjonalne i wciągające historie.