Jak zarabiać na streamingu (YouTube/Twitch/Facebook)

Miliony widzów codziennie oglądają swoich ulubionych streamerów, ponieważ popularność streamingu wzrosła w ostatnich latach.

Ponadto wiele osób zdecydowało się na transmisję strumieniową w celu generowania dochodów z powodu tego wzrostu popularności. Ale czy warto spróbować transmisji strumieniowej jako opcji kariery?

Czy streaming to dobra kariera?

Branża transmisji strumieniowej może być realnym wyborem kariery, jeśli lubisz wchodzić w interakcje z innymi, zapewniać im rozrywkę i być elastycznym.

100 najlepszych streamerów Twitcha zarabia ponad 30 000 $ miesięcznie dzięki reklamom i darowiznom. Cieszą się one również ogromną popularnością na platformach społecznościowych.

Jeśli dopiero zaczynasz, zarobienie wystarczającej ilości pieniędzy na strumieniowanie kariery może zająć trochę czasu. Dla kogoś, kto obserwuje Instagram, przesyłanie strumieniowe może stać się znacznie łatwiejsze niż dla nowicjusza.

Jasną stroną jest to, że możesz zarabiać codziennie grając w gry wideo lub wchodząc w interakcje z tysiącami widzów każdego dnia. Brzmi niesamowicie, prawda?

Czy możesz zarabiać na życie jako streamer?

Tak, możesz wspierać się jako streamer na żywo. Prawda jest taka, że ​​tysiące ludzi na całym świecie robi karierę dzięki transmisjom na żywo; niemniej jednak, jeśli chcesz zarabiać na życie jako streamer na żywo, będzie to wymagało czasu i wysiłku.

Ponadto twoje wysiłki mogą się wkrótce nie opłacić, a zdobycie pierwszych kilku dolarów za pośrednictwem transmisji strumieniowej może zająć miesiące, a nawet lata.

Przeciętny streamer Twitcha z przyzwoitą liczbą widzów może z łatwością zarobić od 3000 do 5000 USD miesięcznie. Należy pamiętać, że jest to dochód przeciętnego streamera. Jeśli dostaniesz się do 1% najlepszych streamerów, możesz równie dobrze zarabiać więcej niż jakakolwiek zwykła praca za biurkiem!

Wszystko to brzmi niesamowicie; jednak w jaki sposób streamerzy zarabiają pieniądze? Znajdźmy odpowiedź na to pytanie.

Jak streamerzy zarabiają pieniądze?

Każda platforma przesyłania strumieniowego emituje reklamy w Twoim strumieniu, a platforma przesyłania strumieniowego daje Ci zachętę do tego samego.

Jednak większość streamerów zarabia tylko ułamek swoich dochodów z reklam. Często to dodatkowe strumienie przychodów przyczyniają się do dochodów streamerów.

Wielu pełnoetatowych streamerów jest niezależnych od możliwości zarobkowych platformy w celu zaspokojenia ich potrzeb finansowych.

Oto kilka sposobów, dzięki którym streamerzy zarabiają na swoją wypłatę:

Darowizny

Chociaż początkowo nie możesz skonfigurować poziomów subskrypcji, nadal możesz otrzymywać darowizny od widzów Twoich kanałów wideo.

Firma zewnętrzna może skonfigurować tę opcję. Na przykład utwórz przycisk darowizny PayPal na swoim koncie lub użyj narzędzia takiego jak Streamlabs, aby wygenerować stronę ze wskazówkami, aby zarobić dodatkowe pieniądze z napiwków i wkładów na swoim kanale.

Współpracownicy Amazona

Streamerzy mogą korzystać z programu partnerskiego Amazon o nazwie Amazon Associates, aby uzyskać dodatkowy dochód.

Streamerzy mogą wspominać o produktach Amazon i umieszczać do nich linki partnerskie w swoich transmisjach i na swoich kanałach za pośrednictwem programu Amazon Associate. Streamer otrzymuje część każdego zakupu dokonanego przez widza, który kupuje ten przedmiot za pośrednictwem linku partnerskiego.

Członkostwa na Patreonie

Patreon to platforma członkowska, która ułatwia twórcom otrzymywanie płatności. Oferuje twórcom metodę rekompensaty za pracę, którą obecnie wykonują (komiksy internetowe, filmy, piosenki, podcasty).

Fani mogą płacić zaledwie 1 dolara miesięcznie za każdy opublikowany post. Po przetworzeniu płatności Twoich klientów otrzymujesz zbiorczą kwotę pierwszego dnia każdego miesiąca.

Patreon to wspaniały sposób na generowanie przychodów od subskrybentów, ponieważ dodaje inne źródło płatności do przychodów twórcy. Jako streamer możesz określić poziomy subskrypcji i związane z nimi korzyści na Patreonie.

Towar

Gdy masz wystarczająco dużą publiczność, sprzedaż towarów lub towarów to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy. Może to obejmować produkty z Twoją marką lub projektem, takie jak koszulki, koce, bluzy z kapturem, długopisy i czapki.

Z pomocą stron internetowych, takich jak Streamlabs, możesz skonfigurować i sprzedawać swój sklep Twitch ze swoimi produktami, aby Twoi widzowie mogli je kupować i wspierać Cię jeszcze bardziej.

Utwórz kurs/mentorstwo/lekcje

Oferowanie usług aspirującym streamerom Twitcha to kolejny sposób na zarabianie na odbiorcach na platformie. Na przykład możesz oferować usługi coachingowe, aby dzielić się swoją wiedzą na temat zwiększania liczby obserwujących na Twitchu, Facebooku lub YouTube.

Jeśli masz lojalnych odbiorców, z pewnością zadzwonią, aby zarejestrować się na Twoje samouczki mentorskie. Możesz dodać metkę z ceną do tych kursów, gdy staną się popularne w społeczności.

Współpracuj z markami

Aby rozpocząć współpracę z markami, istnieje ogólne przekonanie, że marki współpracują tylko z najlepszymi streamerami w celu integracji. Jednak ostatnio firmy, które chcą zaprezentować swoje produkty odpowiednim konsumentom, zwróciły uwagę na mikroinfluencerów.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy próbujesz przyciągnąć młodszych klientów lojalnych wobec platformy. Zwykle szanujesz opinie i sugestie streamera, jeśli jesteś wobec niego lojalny.

Oprócz udzielania rabatów na towary istnieje wiele innych sposobów współpracy z markami. Organizowanie transmisji z rozpakowywania pudełek, prezentów, promocji marki, lokowania produktu lub publikowania nowych produktów to sposoby na zarabianie pieniędzy.

Typowy format promocji marek zapewnia dużo miejsca na kreatywność w Twoim strumieniu i mediach społecznościowych.

Bitsy/Superczaty od fanów

Superczat to wiadomość nastawiona na zysk, która wzbogaca komentarz widza, czyniąc go bardziej żywym i przyciągającym uwagę niż zwykłe komentarze.

Nowe komentarze w strumieniu konwersacji zastępują starsze komentarze, ale superczaty są wyjątkowe i wznoszą się na górę okna czatu.

Zasadniczo widzowie wydarzeń na żywo płacą za Twoją uwagę. (Jeśli są bardzo mili, mogą to zrobić, aby cię wesprzeć; prawdopodobnie jedno i drugie.)

Jeśli ekscytują Cię te potencjalne źródła przychodów i rozważasz strumieniowanie jako zawód, być może zechcesz poznać różne opcje przesyłania strumieniowego.

Oto kilka wskazówek, jak ulepszyć superczaty:

 • Wykonuj interaktywne czynności
 • Wyjaśnij, w jaki sposób darowizny od subskrybentów mogą pomóc Twojemu kanałowi zwiększyć frekwencję podczas transmisji na żywo, promując ich
 • Spraw, by widzowie poczuli się docenieni.

Jakim typem streamera możesz zostać na różnych platformach?

Streaming to niesamowita szansa na karierę i wiąże się z ogromnym elementem kreatywności zaangażowanym w ten proces. Musisz udowadniać swoją kreatywność na każdym etapie, począwszy od wybrania odpowiedniej kategorii przesyłania strumieniowego.

Jednak gdy jest tak wiele kategorii do wyboru, często trudno jest wybrać tę, która idealnie pasuje do twoich mocnych stron.

Chociaż gry znajdują się na szczycie wszystkich kategorii transmisji strumieniowych, istnieje o wiele więcej kategorii transmisji strumieniowych, które zyskują znaczną oglądalność i mają potencjał, aby stać się świetnymi opcjami kariery.

Oto kilka kategorii przesyłania strumieniowego do wyboru:

Gry wideo

Najczęściej oglądaną kategorią przesyłania strumieniowego jest strumieniowanie gier wideo, niezależnie od platformy. Czy to YouTube, Twitch, a nawet Facebook, strumieniowanie gier wideo dominuje w każdej innej kategorii strumieniowania.

Jednak z wielką oglądalnością wiąże się wielka konkurencja, a strumieniowe przesyłanie gier wideo wystawi Twoją cierpliwość na próbę do ostatniego kawałka. Zdobycie widzów będzie trudne, ale obserwatorzy transmisji z gier to niezwykle lojalna baza widzów.

Zalecamy wybranie tej kategorii tylko wtedy, gdy jesteś pasjonatem gry i jesteś gotowy do podjęcia intensywnej rywalizacji.

Korzyści związane z przesyłaniem strumieniowym gier wideo:

 • Podaj pouczający komentarz lub analizę gry.
 • Dowiedz się więcej o społeczności graczy
 • Zdobądź wiedzę na temat mechaniki gry
 • Zyskaj miano wiarygodnego źródła wśród entuzjastów gier.

Streamer reakcji

Szukamy potwierdzenia naszych wyborów, a kanały reakcji wykorzystują tę ludzką potrzebę. Jako streamer reakcji możesz reagować na najnowsze filmy, zwiastuny filmowe lub kompilacje memów, a Twoi widzowie cieszą się wszystkimi tymi treściami, jednocześnie ciesząc się Twoją reakcją.

Ponadto strumieniowanie reakcji jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zdobycie nowych widzów, ponieważ reagowanie na modny temat może łatwo zwiększyć oglądalność. Jednak z drugiej strony ta oglądalność może nie być tak lojalna jak baza widzów gier, a oglądalność może być również tymczasowa.

Oto kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz zostać streamerem reagującym:

 • Śledź wszystkie modne tematy i reaguj na nie tak szybko, jak to możliwe.
 • Bądź tak dowcipny, jak to możliwe, aby zatrzymać widzów i zmienić ich w subskrybentów.
 • Upewnij się, że treść, na którą reagujesz, jest wolna od praw autorskich.

Streamer muzyki

Jeśli jesteś niezależnym muzykiem, który uwielbia majstrować przy melodiach, możesz spróbować strumieniować muzykę. Są chwile, kiedy pogromcy list przebojów stają się monotonni, a publiczność chce posłuchać czegoś świeżego i niespotykanego.

Taka publiczność uwielbia dołączać do strumienia niezależnych muzyków i doceniać ich muzykę.

Podobnie jak widzowie gier wideo, widzowie muzyki są również niezwykle lojalni, a także świetnie nadają się do wysyłania superczatów, aby wspierać swoich ulubionych twórców.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo muzykę:

 • Spróbuj swoich sił w strumieniowym przesyłaniu muzyki tylko wtedy, gdy naprawdę kochasz muzykę.
 • Spróbuj zaprezentować nową muzykę, jednocześnie rozmawiając z publicznością.
 • Unikaj utworów podobnych do istniejącej muzyki na platformie streamingowej, ponieważ może to prowadzić do ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich.

Streamer po prostu rozmawiający

Kategoria przesyłania strumieniowego „Just Chatting” szybko zyskuje na popularności, ponieważ widzowie uwielbiają słuchać od swoich ulubionych streamerów. Urok i rozrywka streamera czatu przyciągają widzów jako gospodarzy społeczności.

Prawie wszystko może się wydarzyć podczas transmisji „Po prostu na czacie” na Twitchu, w tym oglądanie humorystycznych filmów, wieczór karaoke, wspieranie społeczności, a nawet gotowanie.

Jeśli chcesz zostać streamerem „Just Chatting”, oto kilka punktów, na które powinieneś zwrócić uwagę:

 • Podczas gdy widzowie włączają się, by odbyć serdeczną rozmowę ze swoim ulubionym streamerem, upewnij się, że cały czas wchodzisz w interakcję z publicznością.
 • Samo czatowanie może łatwo stać się monotonne, więc upewnij się, że robisz nowe rzeczy w każdym ze swoich strumieni.

Zostań ekspertem niszowym lub tematycznym

Załóżmy, że masz wiedzę na temat programowania dźwięku, tworzenia filmów, a nawet gotowania. Konwencjonalnie bardziej sensowne jest zebranie swojej wiedzy w nagrane wcześniej filmy i opublikowanie ich w Internecie.

Jednak możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jak szybko niszowi eksperci od streamowania zyskują popularność na platformach streamingowych.

Jeśli wiesz coś pod niebem, co może być istotne dla Twoich odbiorców, transmituj to i rozpowszechniaj swoją wiedzę.

Chociaż podzieliliśmy streaming na różne kategorie, piękno streamingu polega na eksperymentowaniu z twoim gatunkiem! Możesz zareagować na coś, co jest modne, nawet jeśli grasz głównie w swoich transmisjach. Możesz też ugotować coś na żywo z publicznością, nawet jeśli jesteś streamerem muzycznym.

Jak odnieść sukces jako streamer na żywo: kompletny przewodnik

Szczerze mówiąc, nie ma idealnego przewodnika po udanej karierze w streamingu. Oto jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby przyspieszyć swoją drogę przed innymi streamerami:

# 1. Określ swój cel

Przed rozpoczęciem transmisji strumieniowej zapisz swoje cele. Jak według Ciebie powinien wyglądać Twój sukces w streamingu? Pomyśl o swoich motywacjach do rozpoczęcia transmisji na żywo i trzymaj się tych motywacji, nawet jeśli odniesiesz sukces.

#2. Wybierz niszę i określ swoją wiedzę specjalistyczną

Zastanów się, co wyróżni Twój kanał na tle innych, aby określić jego niszę. Co odróżnia Cię od milionów innych dostępnych streamerów?

Zastanów się, w czym możesz się specjalizować, jeśli chodzi o transmisje na żywo. Upewnij się, że koncentrujesz się na czynnościach, które lubisz lub nie masz nic przeciwko powtarzaniu.

#3. Upewnij się, że przedstawiasz się w dobrym świetle

Twoja osobowość odgrywa ważną rolę w tym, co sprawia, że ​​widzowie cię oglądają. Twoi widzowie oczekują od ciebie szczerości, bez względu na to, jak bardzo jesteś wciągający i przystępny.

#4. Nie bój się inwestować w dobry sprzęt

Od treści transmitowanych na żywo oczekuje się wysokiego poziomu jakości. Jakość Twojej transmisji nie przyciągnie uwagi widzów, jeśli jest słaba lub połączenie ciągle się zrywa. Zainwestuj w dobrą kamerę internetową i mikrofon, aby stworzyć transmisję, która spodoba się widzom.

#5. Przestrzegaj regulaminu platformy streamingowej

Naruszenie przepisów platformy streamingowej może zabić Twoją karierę streamingową, zanim jeszcze się rozpocznie. Przeczytaj warunki korzystania z usługi przed rozpoczęciem transmisji, aby później uniknąć przykrych niespodzianek.

Powinieneś również zwrócić uwagę na to, jak wyglądasz podczas transmisji na żywo. Usługi przesyłania strumieniowego będą cię karać, jeśli użyjesz wulgarnego języka lub wyrazisz paskudne poglądy, uniemożliwiając ci kontynuowanie wymarzonej kariery.

#6. Konsekwentnie paruj

Niemożliwe jest zwiększenie liczby odbiorców, jeśli jesteś niekonsekwentny. Upewnij się, że transmitujesz regularnie, najlepiej w ten sam dzień tygodnia lub o stałej porze. Gdy tylko udowodnisz swoją konsekwencję, Twoi widzowie również będą regularnie oglądać Twoje transmisje na żywo.

Aby nadążyć za harmonogramem transmisji, gdy jesteś poza domem, możesz wstępnie nagrywać i planować transmisje za pomocą wydarzeń Restream.

Unikaj wypalenia zawodowego

Transmisje na żywo szybko pochłaniają Twój czas, pozostawiając niewiele czasu na cokolwiek innego. Utrzymanie zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jest nie do przecenienia, zwłaszcza jeśli pracujesz dla siebie.

Czy warto zostać streamerem?

Streaming jest opłacalny, jeśli lubisz bawić się i komunikować z innymi. Każdego dnia coraz więcej osób żyje w pełnym wymiarze godzin ze swojej pasji do przesyłania strumieniowego. Nie wspominając o tym, że będziesz wkładał wysiłek w hobby.

Przesyłanie strumieniowe może być opłacalne, nawet jeśli może wymagać dużo pracy. Nawet jeśli dotarcie tam może zająć trochę czasu, przesyłanie strumieniowe może być świetną pracą.

Odniesienie sukcesu jako streamer może wymagać dużo pracy. Wielu streamerów nadal transmituje przez lata, nie poprawiając się wcale. Jednak może to być świetna praca dla nielicznych wybranych, którym uda się przebić i stworzyć społeczność, która ich wspiera.

Oto kilka korzyści poza korzyściami finansowymi, jakie przynosi streaming:

Transmisje na żywo to świetny sposób na budowanie marki i dotarcie do większej liczby osób. Możesz nawiązać kontakt z nowymi odbiorcami, sprawić, by poczuli się częścią programu i zwiększyć ich lojalność wobec Ciebie.

To także świetny sposób na promowanie firmy lub produktu i uzyskiwanie cennych informacji od odbiorców.

Jedną z najlepszych rzeczy w transmisji na żywo jest to, że bardzo łatwo jest rozpocząć. Wszystko czego potrzebujesz to kamera internetowa, komputer i łącze internetowe!

Oto kilka wad zostania streamerem:

Transmisje na żywo mogą z łatwością zająć Twój czas i zająć cały dzień. Co więcej, transmisje strumieniowe przez długie godziny mogą łatwo wpłynąć na Twoje samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Poza tym wkładanie wysiłku i brak rozwoju kanału może być bolesny.

Jaki jest wskaźnik sukcesu i ile szczęścia wymaga zostanie skutecznym streamerem?

Na samym Twitchu jest ponad 8,5 miliona streamerów, a strona obsługuje jednocześnie tysiące transmisji na żywo. Na Twitchu, YouTube, Facebooku i innych platformach na żywo jest wielu nadawców, ale większość z nich ma niewielu widzów.

Aby przyciągnąć widzów, musisz konkurować ze wszystkimi innymi streamerami, co jest trudne. Budowa bazy fanów wymaga wiele wysiłku poza transmisją strumieniową i zajmuje czas — nawet lata.

Jeśli jednak jesteś gotowy do włożenia wysiłku lub masz już lojalnych fanów na innej platformie, możesz w końcu uczynić transmisję na żywo swoją karierą w pełnym wymiarze godzin.

Końcowe przemyślenia

Więc proszę bardzo! Powyższe punkty to tylko kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozszerzyć swój kanał transmisji strumieniowej Twitch, Facebook lub YouTube. Twoja kreatywność i podejście w dużej mierze zadecydują o trajektorii Twojego kanału.

Znalezienie rozwiązania, które działa dla wszystkich, jest niemożliwe, więc eksperymentuj z różnymi podejściami, aby zobaczyć, które najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich odbiorców. W końcu chodzi o dobrą zabawę.

Wykorzystanie tych taktyk poprawi twoją widoczność w Internecie i pomoże ci zbudować lojalnych fanów. Nadszedł czas, abyś aktywował kamerę i mikrofon, uruchomił kanał transmisji strumieniowej i zaczął dawać z siebie wszystko.

Wreszcie, bądź cierpliwy i pozostań zmotywowany, niezależnie od liczb. W końcu będą owocne wyniki!

Następnie możesz sprawdzić najlepsze kamery internetowe do przesyłania strumieniowego YouTube/Twitch.