Jak zarezerwować Ubera w Google Maps

Usługi udostępniania przejazdów i wywoływania przejazdów, takie jak Uber i Lyft, stały się popularne. Do tego stopnia, że ​​giganci technologiczni, tacy jak Google, zwrócili na to uwagę. Mapy Google umożliwiają zamówienie Ubera lub Lyft z poziomu aplikacji Mapy Google. Posuwa się tak daleko, że pozwala zarejestrować się w Uber z poziomu aplikacji Mapy Google. Oczywiście w Google chodzi o zdrową konkurencję, więc pozwala zarezerwować Ubera w Mapach Google, ale także pozwala zarezerwować przejazd za pomocą dowolnej usługi udostępniania przejazdów, która działa w Twojej okolicy. Oto, jak możesz zarezerwować taksówkę Uber, Lyft lub inną taksówkę w Mapach Google.

Otwórz aplikację Mapy Google. Naciśnij przycisk „Jedź” w prawym dolnym rogu ekranu i wprowadź miejsce docelowe. Możesz wyszukać miejsce docelowe lub wybrać je z historii.

Mapy Google znajdą miejsce docelowe na mapie i pokażą Ci najszybszy sposób dotarcia do niego preferowanym środkiem transportu. Wcześniej Mapy Google pokazywały, jak dotrzeć do celu, jadąc do niego, korzystając z transportu publicznego, roweru lub pieszo. Na ekranie pojawia się teraz nowy środek transportu do przywoływania taksówki.

Dotknij trybu kabiny. Wygląda jak osoba trzymająca walizkę. Mapy Google pokażą Ci wszystkie usługi taksówkowe dostępne w Twojej okolicy. Wyświetli samochody, które są w pobliżu na mapie, a także oszacowanie opłaty. Jeśli firma taksówkarska oferuje różne typy samochodów, Mapy Google wyświetlą ich listę i pokażą cenę za każdy z nich.

Możesz otworzyć aplikację z poziomu Map Google lub zarezerwować przejazd z poziomu aplikacji. Jeśli masz zainstalowaną aplikację, Mapy Google zmuszą Cię do dokończenia składania zamówienia w aplikacji.

Jak wspomniano wcześniej, możesz zamówić taksówkę do wszystkich usług dostępnych w Twojej okolicy. Oznacza to, że jeśli na przykład Uber nie działa w Twoim mieście / kraju, nie będziesz mógł go zamówić przez Google Maps. Jeśli w Twojej okolicy działa taksówka, która nie jest zintegrowana z Mapami Google, nie będziesz mógł zarezerwować z nią przejazdu. Obowiązek tej funkcji nie dotyczy wyłącznie Map Google. Usługa współdzielenia taksówek / przejazdów musi aktywnie współpracować z Mapami Google, aby została uwzględniona.

Ta funkcja działa zarówno na kontach Google, jak i na kontach Google Business. Mapy Google nie obsługują płatności.