Jak zarządzać biblioteką filmów i programów telewizyjnych w systemie Linux za pomocą Tbinge

Jeśli jesteś użytkownikiem Linuksa z ogromną biblioteką programów telewizyjnych i filmowych, możesz szukać aplikacji, która może zarządzać programami, które chcą oglądać – przedstawiając Tbinge, aplikację, która właśnie to robi: pozwala użytkownikom łatwiej katalogować rzeczy chcą oglądać w zaciszu pulpitu Linux.

Tbinge nie jest pierwszą aplikacją dla Linuksa, która pomaga użytkownikom katalogować programy telewizyjne i filmy, ale jest to doskonała implementacja i ma prosty interfejs użytkownika, który docenią nawet początkujący. W tym przewodniku omówimy, jak zdobyć aplikację Tbinge i jak ją skonfigurować.

Zainstaluj Tbinge

Tbinge to aplikacja Electron działająca w systemie Linux dzięki NodeJS i Yarn. Głównym sposobem, w jaki użytkownicy Linuksa mogą zdobyć ten program, jest zainstalowanie pakietu Snap. Możliwe jest jednak również bezpośrednie ściągnięcie kodu źródłowego i użycie go w ten sposób.

Aby rozpocząć instalację Tbinge na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + T lub Ctrl + Alt + T. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, które odpowiadają preferowanej metodzie instalacji systemu Linux.

Pakiet Snap

Pakiety Snap są świetne, a dzięki tej metodzie instalacji praktycznie wszystkie współczesne dystrybucje Linuksa mogą instalować aplikacje za pośrednictwem tej usługi. Zanim jednak będziesz mógł skorzystać z niesamowitej technologii oferowanej przez Snaps, musisz skonfigurować środowisko wykonawcze Snap na swoim komputerze z systemem Linux.

Konfigurowanie Snapów w systemie Linux jest bardzo łatwym procesem i powinieneś być w stanie znaleźć instrukcje specyficzne dla dystrybucji, jeśli sprawdzisz oficjalną stronę swojego systemu operacyjnego. Lub, jeśli masz problemy, zapoznaj się z naszym szczegółowym samouczkiem, jak włączyć Snap w systemie Linux.

Po uruchomieniu Snap of Tbinge w systemie Linux zainstaluj najnowszą wersję Snap of Tbinge w systemie Linux za pomocą poniższego polecenia snap install.

sudo snap install tbinge

Kod źródłowy

Kod źródłowy Tbinge można skompilować poza Snapem, więc jeśli kochasz Linuksa, ale nie kochasz Snapsów, to dobra wiadomość! Aby rozpocząć proces budowania, zacznij od zainstalowania NodeJS / NPM.

Ubuntu

sudo apt install npm

Debian

su -
apt-get install curl
curl -sL https://deb.nodesource.com/setup_11.x | bash -
apt-get install -y nodejs

Arch Linux

sudo pacman -S npm

Fedora

sudo dnf install npm

OpenSUSE

sudo zypper install npm

Ogólny Linux

Czy masz dystrybucję Linuksa, która nie jest tutaj opisana? Sprawdź oficjalne instrukcje aby uruchomić NPM. Należy pamiętać, że podczas uruchamiania wersji Tbinge innej niż Snap mogą wystąpić problemy. Jeśli nie jesteś dość zaawansowanym użytkownikiem Linuksa, nie przejmuj się tą wersją.

Po uruchomieniu NPM zainstaluj Yarn i skompiluj kod źródłowy.

sudo npm install yarn -g

yarn electron:build

Po zakończeniu kompilacji kodu uruchom aplikację za pomocą poniższych poleceń.

cd ~/tbinge/dist_electron/linux-unpacked
./tbinge

Korzystanie z Tbinge

Aby rozpocząć korzystanie z Tbinge, uruchom aplikację z menu aplikacji, wyszukując „Tbinge”. Alternatywnie możesz otworzyć aplikację Tbinge bezpośrednio z pulpitu, naciskając Alt + F2 i wpisując poniższe polecenie.

tbinge

Po otwarciu aplikacji Tbinge przedstawi wiadomość powitalną. Przeczytaj wiadomość. Po przeczytaniu wiadomości powitalnej kliknij niebieski przycisk „Zamknij” i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Dodaj programy telewizyjne do Tbinge

Funkcja programów telewizyjnych w Tbinge jest przydatna, jeśli oglądasz wiele programów telewizyjnych i chcesz mieć możliwość wygodnego śledzenia ich na pulpicie systemu Linux. Aby skorzystać z tej funkcji, znajdź żółtą ikonę telewizora i wybierz ją myszą.

W obszarze TV zobaczysz pustą czarną stronę ze słowami „Zacznij tutaj!” wskazuje niebieską ikonę +. Wybierz niebieską ikonę + za pomocą myszy.

Po kliknięciu ikony pojawi się pasek boczny po prawej stronie z polem wyszukiwania oznaczonym „TMDB TV”. Zaznacz pole i wyszukaj i dodaj programy telewizyjne, które śledzisz, do Tbinge.

Aby oznaczyć dowolny program jako „obejrzany”, zaznacz go w bibliotece telewizyjnej i kliknij przycisk „Obejrzany”. Powtórz ten proces, aby dodać dowolną liczbę programów.

Dodaj filmy do Tbinge

Filmy to świetny sposób na śledzenie filmów, które widziałeś na pulpicie systemu Linux, podobnie jak funkcja TV jest przydatna do śledzenia programów. Aby przejść do funkcji „Filmy”, znajdź zieloną ikonę filmu za pomocą myszy.

W obszarze Film pojawi się niebieska ikona +. Kliknij ikonę myszą, aby wyświetlić panel boczny po prawej stronie. Następnie wyszukaj filmy, które chcesz śledzić, za pomocą pola wyszukiwania i dodaj je do swojej biblioteki.

Aby oznaczyć film jako „obejrzany”, kliknij go w swojej bibliotece w Tbinge i wybierz przycisk „Oglądany”.