Jak zarządzać dokładnością lokalizacji na Androidzie

Lokalizacja to uprzywilejowane informacje, do których aplikacje starają się uzyskać dostęp na smartfonach. Niektóre aplikacje, takie jak Mapy Google, potrzebują tego do działania. Inne aplikacje, takie jak Facebook, tak naprawdę nie potrzebują go do wykonywania swojej podstawowej funkcji. W systemie iOS i Android możesz ograniczyć dostęp do lokalizacji do aplikacji. W systemie Android możesz zarządzać dokładnością lokalizacji, aby aplikacje nie wiedziały dokładnie, gdzie jesteś.

Dokładność lokalizacji na Androida

Aby zarządzać dokładnością lokalizacji, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Lokalizacja. Zakładając, że jest już włączony, zobaczysz opcję „Tryb”. Stuknij w to. Na ekranie Tryb lokalizacji zostaną wyświetlone trzy tryby dokładności lokalizacji obsługiwane przez system Android.

Tryb wysokiej dokładności wykorzystuje każdy pojedynczy przełącznik bezprzewodowy i Twój GPS do śledzenia, gdzie jesteś. Jeśli korzystasz z usługi wywoływania przejażdżek, takiej jak Uber lub Lyft, musisz włączyć opcję Wysoka dokładność, aby aplikacje mogły określić Twoją aktualną lokalizację.

Metoda oszczędzania baterii opiera się na sieci operatora, Wi-Fi i Bluetooth, aby określić Twoją lokalizację. Pomija tylko GPS, ale GPS jest dość ważny, a jeśli jesteś w ruchu, sama ta opcja nie wystarczy do korzystania z aplikacji takich jak Uber lub Mapy Google.

Tryb Tylko urządzenie to najbardziej restrykcyjny tryb lokalizacji. Opiera się tylko na Twoim GPS i czujnikach Twojego urządzenia, aby znaleźć, gdzie jesteś. Przekonasz się, że większość aplikacji, które muszą korzystać z Twojej lokalizacji, nie będzie w stanie określić, gdzie jesteś, gdy masz włączoną lokalizację w trybie Tylko urządzenie.

Niestety Android nie pozwala ustawić dokładności lokalizacji na podstawie aplikacji. Możesz zezwolić aplikacji na dostęp do swojej bieżącej lokalizacji lub zablokować jej dostęp, ale wszystkie aplikacje, które mają dostęp do Twojej lokalizacji, będą miały ten sam poziom dostępu. Na przykład, jeśli zezwoliłeś Mapom Google i aplikacji Facebook na korzystanie z Twojej bieżącej lokalizacji i wybrałeś tryb „Wysoka dokładność”, obie aplikacje będą mogły określić Twoją lokalizację przez GPS, Wi-Fi, Bluetooth i sieć komórkową .

Miejsce na udoskonalenie

Trudno nie porównać zarządzania lokalizacją na Androidzie z tym na iOS. iOS nie daje użytkownikom takiej kontroli nad dokładnością lokalizacji, ale pozwala użytkownikom wybrać, które aplikacje mogą uzyskać dostęp do ich lokalizacji, nawet gdy działają w tle, a które nie. Ta konkretna funkcja wymaga, aby aplikacje dodały obsługę. Na przykład, jeśli aplikacja ma tylko jedną opcję, tj. Używaj lokalizacji przez cały czas, wtedy jako użytkownik nie możesz ograniczyć jej do używania swojej lokalizacji tylko wtedy, gdy aktywnie korzystasz z tej aplikacji. Uber jest tego najlepszym przykładem. Aplikacja Uber na iOS miała pełny dostęp do Twojej lokalizacji, nawet gdy była w tle. Dopiero ostatnia aktualizacja umożliwiła użytkownikom ograniczenie dostępu do lokalizacji Uberowi.

Ani iOS, ani Android nie są do końca poprawne. Android umożliwia zarządzanie dokładnością lokalizacji, ale nie na podstawie poszczególnych aplikacji. iOS pozwala ograniczyć dostęp do lokalizacji w zależności od aplikacji, ale nie pozwala zarządzać dokładnością lokalizacji. Musi istnieć rozsądny sposób na połączenie tych dwóch koncepcji bez tworzenia koszmaru dla programistów i bez zmuszania użytkowników końcowych do przeczytania instrukcji, aby zrozumieć, w jaki sposób używana jest ich lokalizacja.

x