iOS

Jak zarządzać jakością odtwarzania w sieciach komórkowych i Wi-Fi dla aplikacji telewizyjnej w systemie iOS 10

Udostępnij teraz w social media:

Dedykowana aplikacja telewizyjna pojawi się na iOS. Zadebiutował już w wersji beta iOS 10.2, która jest dostępna dla programistów i użytkowników jako część publicznej wersji beta. Aplikacja umożliwia pobieranie treści do oglądania i synchronizowanie biblioteki z Apple TV. Wygląda również na to, że aplikacja będzie działać, nawet jeśli nie masz Apple TV. Aplikacja TV może pobierać / przesyłać strumieniowo treści zarówno przez Wi-Fi, jak i sieci komórkowe. Możesz uniemożliwić mu pobieranie zawartości przez sieć komórkową i wybrać, w jakiej jakości ma pobierać zawartość. Oto, jak to zrobić.

Włącz / wyłącz dostęp do sieci komórkowej

Domyślnie aplikacja TV nie ma dostępu do Twojej sieci komórkowej, nawet jeśli dane są włączone. Aby włączyć / wyłączyć komórkową transmisję danych w aplikacji TV, otwórz aplikację Ustawienia. Przewiń w dół do sekcji multimediów aplikacji, a zobaczysz preferencje dotyczące telewizji. Dotknij go, a na samej górze zobaczysz przełącznik o nazwie „Użyj danych komórkowych do odtwarzania”. Umożliwia to włączanie / wyłączanie dostępu do danych komórkowych.

  Jak tworzyć skróty Siri na iOS 12

ios-10-tv-app-network

Wybierz Jakość odtwarzania

Jakość odtwarzania w sieciach komórkowych i Wi-Fi można ustawić osobno. Na tym samym ekranie preferencji masz ustawienia jakości sieci Wi-Fi i sieci komórkowej. Jeśli sieć komórkowa jest wyłączona, włącz dostęp do danych komórkowych, aby go włączyć.

Możesz przesyłać strumieniowo dane w najlepszej dostępnej jakości lub dobrej jakości. Dobra jakość zużywa mniej przepustowości. Nie ma opcji przesyłania strumieniowego treści w niskiej jakości lub SD.

ios-10-tv-komórkowa-jakośćJakość ios-10-tv-wifi

Wybierz Jakość pobierania

Aby wybrać, czy zawartość pobierana do aplikacji TV ma być pobierana w jakości HD czy SD, wróć do głównego panelu ustawień aplikacji TV. Na samym dole znajduje się preferencja o nazwie „Zakupy i wynajem”.

  Pobierz oficjalne tapety iOS 11 na iPhone'a i iPada

Na ekranie Zakupy i wypożyczenia wybierz opcję Wysoka rozdzielczość lub Standardowa rozdzielczość. To ustawienie dotyczy zarówno treści, które kupujesz, jak i wypożyczasz. Nie możesz ustawić wypożyczeń w jakości SD, podczas gdy wszystko, co kupujesz, jest pobierane w jakości HD.

ios-10-tv-app-network jakość-pobierania-ios-10-tv

iOS 10.2 jest nadal w wersji beta. Jeśli używasz stabilnej wersji iOS 10, nie zobaczysz aplikacji TV na iPhonie lub iPadzie.

x