Udostępnij teraz w social media:

Praca z wieloma monitorami jest często skomplikowana i prawdopodobnie kończy się instalowanie kilku aplikacji w celu ułatwienia zarządzania oknami między nimi. Windows 10 sprawia, że ​​praca z wieloma monitorami jest dość łatwa, ale jeśli chodzi o coś tak podstawowego, jak zarządzanie jasnością, często okazuje się, że nie działa z monitorami zewnętrznymi. Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają kontrolować jasność zewnętrznego monitora, ale Twinkle Tray jest wyjątkowy. Nie dotyczy to tylko zewnętrznego monitora; dotyczy wszystkich monitorów. Pomyśl o mikserze głośności w systemie Windows 10, ale o monitorach. Oto jak to działa.

Jasność menedżera dla wielu monitorów

zainstalować Twinkle Tray ze sklepu Microsoft Store. Aplikacja działa w zasobniku systemowym. Kliknij ikonę aplikacji, a zobaczysz suwaki jasności dla każdego monitora podłączonego do systemu. Możesz zmienić jasność dla wszystkich z nich, a po kliknięciu przycisku łącza możesz upewnić się, że poziomy jasności są zsynchronizowane między wszystkimi monitorami. Przycisk półksiężyca pozwoli Ci wyłączyć wszystkie wyświetlacze.

Sprawdź -   Jak wyłączyć powiadomienia widżetu My Galaxy na telefonie Samsung

Jeśli przejdziesz do ustawień aplikacji, będziesz mógł ustawić minimalny i maksymalny poziom jasności dla każdego monitora.

Istnieje wiele aplikacji, które mogą kontrolować nie tylko jasność, ale także kontrast i nasycenie wielu monitorów, zwłaszcza zewnętrznych. Twinkle Tray może zarządzać tylko jasnością, ale jest naprawdę łatwy w użyciu i to jest haczyk. Aktualizacja aplikacji zajmuje ułamek sekundy, ale nie jest to nic wielkiego.

Twinkle Tray obsługuje zarówno ciemny, jak i jasny motyw i możesz ustawić, aby był zgodny z tym samym motywem co systemowy lub ustawić dla niego inny motyw. Jeśli podoba Ci się aplikacja, dobrym pomysłem jest zezwolenie na jej uruchomienie podczas uruchamiania. W ustawieniach aplikacji jest przełącznik, który pozwala uruchamiać go podczas uruchamiania.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową biblioteki Audible w systemie Linux za pomocą OpenAudible

Aplikacja zmienia rzeczywistą jasność monitorów, nie zmienia jej kosmetycznie, tj. Poprzez dodanie sztucznego ekranu do ekranu. Kontrast nie zmienia się, więc w przypadku zewnętrznych monitorów ekran może nie wyglądać dobrze, jeśli drastycznie zmienisz jasność.

Windows 10 jest świetny z wieloma monitorami, ale może być lepszy. Jest to dość podstawowa funkcja, którą powinna obsługiwać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Windows jest popularną platformą do gier, a gracze zazwyczaj używają więcej niż jednego monitora.