Jak zarządzać najlepszymi witrynami i wyróżnieniami w przeglądarce Firefox

Firefox właśnie otrzymał jedną ze swoich największych aktualizacji. Przeglądarka nie tylko przeszła gruntowny przegląd projektu, ale także poprawiła jej podstawową wydajność i dodała kilka nowych funkcji. Jedna zmiana, którą od razu zauważysz, jest na stronie nowej karty. Wcześniej Firefox pokazywał szybkie wybieranie, które z biegiem czasu wypełniało się najczęściej odwiedzanymi witrynami. Teraz pokazuje dwa różne typy miniatur; najpopularniejsze witryny i najważniejsze informacje. Wydaje się, że najpopularniejsze witryny są inspirowane przez Top Sites w Microsoft Edge, ale nie są one wstępnie ustawione przez Mozillę. Po prostu zawierają najczęściej odwiedzane witryny. Najciekawsze pokazują ostatnio odwiedzone witryny. Oto jak zarządzać najpopularniejszymi witrynami i wyróżnieniami w przeglądarce Firefox.

Aby zarządzać najpopularniejszymi witrynami i wyróżnieniami w przeglądarce Firefox, musisz przejść do preferencji strony nowej karty. Otwórz nową kartę i kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu.

Pokaż więcej najlepszych witryn

Domyślnie widzisz sześć najpopularniejszych witryn. Aby wyświetlić więcej najpopularniejszych witryn, włącz opcję Pokaż dwa wiersze. I odwrotnie, jeśli wyróżnienia załatwią sprawę, możesz wyłączyć najpopularniejsze witryny w przeglądarce Firefox, odznaczając opcję „Najlepsze witryny” w ustawieniach strony nowej karty.

Edytuj najlepsze witryny

Możesz edytować najpopularniejsze witryny w przeglądarce Firefox. Wystarczy kliknąć mały dymek w prawym górnym rogu miniatury górnej witryny. Możesz go przypiąć, aby nie zastępowała go żadna inna witryna, którą często odwiedzasz. Możesz go również edytować, usunąć i usunąć ze swojej historii.

Ukryj najważniejsze informacje

Aby ukryć wyróżnienia, otwórz preferencje strony nowej karty i usuń zaznaczenie opcji Wyróżnienia.

Edytuj wyróżnienia

Aby edytować wyróżnienie, kliknij mały dymek w prawym górnym rogu wyróżnienia. Możesz dodać zaznaczenie do zakładek, usunąć je lub usunąć z historii. Nie ma opcji edycji wyróżnienia, ponieważ nie są one trwałe. Aktualizują się podczas przeglądania i nie są przechowywane na stałe.

Firefox na iOS i Androida ma również opcję podświetlenia, ale obecnie nie ma możliwości jej wyłączenia. Ta nowa wersja przeglądarki Firefox udostępniła użytkownikom dwa rodzaje numerów szybkiego wybierania; jeden jest bardziej trwały i zarezerwowany dla Twoich ulubionych witryn. Inne aktualizacje są regularnie i jest to łatwy sposób na przywołanie ostatnich zakładek z historii.

Jeśli kiedykolwiek poczułeś, że witryny na stronie nowej karty nie aktualizują się wystarczająco często lub że aktualizują się zbyt często, będziesz zadowolony z najlepszych witryn i wyróżnień.

x