Jak zarządzać preferencjami haseł w iTunes Store i App Store

Apple ułatwia pobieranie aplikacji lub wypożyczanie filmu na iPhonie lub iPadzie. Ale co, jeśli chcesz zmienić domyślne zachowanie hasła w App Store i iTunes Store? Oto jak zarządzać ustawieniami haseł.

Wyłącz Touch ID i Face ID w App Store i iTunes Store

Jeśli używasz dowolnego nowoczesnego iPhone’a z Touch ID lub Face ID, nie zostanie wyświetlony monit o ustawienie preferencji hasła w aplikacji App Store. Touch ID i Face ID zastąpią Twoje poprzednie preferencje (jeśli istnieją).

W związku z tym, jeśli nie chcesz, aby był wyświetlany monit o uwierzytelnienie przy zakupie aplikacji, nadal będziesz otrzymywać monit Touch ID lub Face ID. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do tych ustawień zarządzania hasłami jest najpierw wyłączenie uwierzytelniania Touch ID lub Face ID w App Store i iTunes Store.

Aby to zrobić, otwórz aplikację „Ustawienia” i przejdź do sekcji „Identyfikator twarzy i kod” lub „Touch ID i kod”, w zależności od urządzenia.

Na następnym ekranie wprowadź hasło blokady ekranu, aby się uwierzytelnić.

Wprowadź swój kod dostępu

W tym miejscu dotknij przełącznika obok „iTunes i App Store”, aby wyłączyć uwierzytelnianie Face ID lub Touch ID w App Store i iTunes Store.

Stuknij w przełącznik obok iTunes i App Store

Gdy to zrobisz, Face ID i Touch ID zostaną wyłączone w App Store i iTunes Store. Będziesz musiał wprowadzić hasło za każdym razem, gdy kupujesz i pobierasz aplikacje. Możesz dowiedzieć się, jak skonfigurować te ustawienia w sekcji poniżej.

Zarządzaj preferencjami haseł w App Store i iTunes Store

Po wyłączeniu uwierzytelniania Face ID lub Touch ID cała nowa sekcja Preferencji hasła zostanie odblokowana. Aby to znaleźć, przejdź do górnej części aplikacji Ustawienia i dotknij swojego imienia.

Wybierz swoje imię i nazwisko u góry aplikacji Ustawienia

Tutaj wybierz opcję „iTunes i App Store”.

Wybierz iTunes i App Store na stronie swojego konta

Stuknij nowo odblokowaną pozycję „Ustawienia hasła”.

Stuknij w Ustawienia hasła

Zobaczysz teraz dwie sekcje. W sekcji „Zakupy i zakupy w aplikacji” możesz przełączyć się na opcję „Wymagaj po 15 minutach”, aby App Store nie pytał Cię o hasło lub weryfikację za każdym razem, gdy kupujesz aplikację lub zakup w aplikacji ( do 15 minut).

Zmień ustawienia hasła do App Store

W sekcji „Darmowe pobieranie” znajdziesz funkcję „Wymagaj hasła”. Możesz to wyłączyć, jeśli nie chcesz, aby był wyświetlany monit o podanie hasła za każdym razem, gdy pobierasz darmowy element.

Przełącz ustawienie Wymagaj hasła

Po skonfigurowaniu ustawień zgodnie z własnymi upodobaniami po prostu wróć i zacznij korzystać z App Store i iTunes Store, aby pobierać aplikacje i robić zakupy. Nie będziesz już otrzymywać monitów o używanie Face ID lub Touch ID.

x