01/18/2022

Jak zarządzać ustawieniami korektora w Groove w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacja Groove jest domyślną aplikacją muzyczną w systemie Windows 10. Jest to podstawowa aplikacja, która umożliwia kolejkowanie utworów, tworzenie list odtwarzania i obsługuje miniodtwarzacz, który Microsoft dodał jakiś czas temu. To, czego brakowało przez jakiś czas, to korektor, który został dodany w 10.18091.1032.0. Jeśli przyjrzysz się bliżej numerowi wersji, zauważysz, że został on dodany w systemie Windows 10 1809, który obecnie jest nadal problematyczną aktualizacją z błędami. Jeśli udało Ci się zaktualizować do nowej wersji i działa, bez usuwania sterowników audio, możesz chcieć wiedzieć, jak możesz zarządzać ustawieniami korektora w Groove.

Sprawdź -   Jak sprawdzić zgodność urządzenia i aplikacji przed zarezerwowaniem kopii dla systemu Windows 10

Korektor jest raczej ukryty w Groove, jakby Microsoft się tego wstydził. Być może ma kilka błędów czekających na pojawienie się, ale jeśli podoba Ci się aplikacja, warto wypróbować korektor.

Ustawienia korektora w Groove

Otwórz Groove i kliknij przycisk koła zębatego w lewym dolnym rogu.

Na ekranie ustawień spójrz pod Odtwarzanie, a zobaczysz opcję Korektora.

Groove Equalizer ma ustawienia wstępne dla laptopów, przenośnych głośników, domowych zestawów stereo, TV i samochodów. Ma również ustawienia wstępne dla wzmocnienia wysokich i niskich tonów, ale oczywiste jest, że korektor koncentruje się bardziej na typie urządzenia wyjściowego audio niż na typie odtwarzanej muzyki, co jest normą dla ustawień korektora.

Sprawdź -   Jak zablokować aktualizacje sterowników graficznych w systemie Windows 10

Możesz ręcznie zmienić ustawienia korektora i jest on bardziej przyjazny dla użytkownika, niż można by się spodziewać. Na przykład, zamiast podawać częstotliwości, które możesz zmienić, możesz zarządzać częstotliwościami niskimi, średnio-niskimi, średnimi, średnio wysokimi i wysokimi.

Wydaje się, że nie ma dedykowanego ustawienia wstępnego dla urządzeń Bluetooth, które zwykle nie odtwarzają dobrze dźwięku w systemach Windows 10, chyba że zostanie zainstalowany odpowiedni sterownik.

Możesz się zastanawiać, dlaczego aplikacja muzyczna Groove ma ustawienie Samochód, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, abyś zabrał laptopa lub nawet tablet i podłączył go do samochodu, aby odtwarzać muzykę. Jest przeznaczony dla urządzeń mobilnych z systemem Windows 10. Aplikacja Groove działa również w mobilnej wersji systemu Windows 10 i jeśli zbadasz nazwę pakietu, okaże się, że nadal nazywa się Zune, tak jak nazwa oryginalnego odtwarzacza muzyki na starszych telefonach z systemem Windows.

Sprawdź -   Jak trwale wyciszyć aplikację w systemie Windows 10

Możesz użyć dowolnego z ustawień wstępnych korektora, niezależnie od tego, czy podłączyłeś go do urządzenia, z którym ma być używany. Pod koniec dnia liczy się tylko to, że muzyka, którą grasz, brzmi dobrze.

x