Jak zarządzać ustawieniami witryny w przeglądarce Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Witryny mogą prosić o dostęp do Twojej lokalizacji, aparatu, mikrofonu i nie tylko. Uzyskuje ten dostęp za pośrednictwem przeglądarki. Nie wszystkie strony internetowe potrzebują dostępu do tego wszystkiego, ale mogą o to poprosić, jeśli zajdzie taka potrzeba, co oznacza, że ​​ustawienia są dostępne. Domyślnie wszystkie te ustawienia są ustawione na „Zawsze pytaj”, co oznacza, że ​​za każdym razem, gdy witryna sieci Web potrzebuje dostępu do Twojej lokalizacji lub użycia aparatu, wyświetli monit o udzielenie jej pozwolenia. Jeśli zezwoliłeś witrynie internetowej, np. Facebook ma dostęp do kamery, zawsze możesz je cofnąć. Oto, jak możesz zarządzać ustawieniami witryn w Chrome.

  Wzbogać swoją przeglądarkę o 10 losowych generatorów stron internetowych

Ustawienia witryny w przeglądarce Chrome

Aby zarządzać ustawieniami witryn w przeglądarce Chrome, musisz odwiedzić tę witrynę. Po otwarciu witryny spójrz na pasek adresu URL. Po lewej stronie, tuż przed adresem URL, zobaczysz ikonę kłódki i słowo Bezpieczne obok niej. Kliknij go iw wyskakującym okienku, które zostanie otwarte, kliknij Ustawienia witryny.

Otworzy się strona Chrome do zarządzania ustawieniami. Możesz zmienić wszystkie uprawnienia, o które może prosić dana witryna.

Na przykład na poniższym zrzucie ekranu widać, że powiadomienia na Facebooku zostały wyłączone. Możesz to zmienić, otwierając listę rozwijaną obok odpowiedniego uprawnienia i wybierając inną opcję, np. Zmień je z zablokowanego na dozwolone. Możesz przywrócić ustawienia domyślne, wybierając opcję Zapytaj (domyślne).

  5 najlepszych dystrybucji Linuksa do gier

Niektóre uprawnienia są przyznawane domyślnie witrynom internetowym, na przykład zezwolenie na zapisywanie plików cookie w przeglądarce, ale możesz je również cofnąć. Pliki cookie są często niezbędne do działania witryny, np. Facebook musi je zapisywać, jeśli chcesz, aby zapamiętał Twoją sesję.

Te uprawnienia i ustawienia witryny dotyczą tylko przeglądarki Chrome. Nie mają one nic wspólnego z powiadomieniami na poziomie systemu operacyjnego. Jeśli na przykład nie pozwolisz przeglądarce Chrome na korzystanie z aparatu, witryna, która chce go użyć, nie będzie mogła tego zrobić, nawet jeśli wyrazisz na to zgodę. Zobaczysz monit Chrome z pytaniem o pozwolenie na korzystanie z aparatu, a następnie witryna będzie mogła z niego korzystać.

  Jak korzystać z prawdziwego kontrolera GameCube lub Wiimote w Dolphin

Podobnie te uprawnienia działają tylko w Chrome, a nie w innych przeglądarkach. Jeśli zezwoliłeś na dostęp do kamery dla Facebooka w przeglądarce Chrome, nie oznacza to, że pozwoliłeś jej na dostęp do kamery w przeglądarce Firefox. Firefox i wszystkie inne przeglądarki będą miały własny panel ustawień do zarządzania tymi uprawnieniami. Bez względu na to, której przeglądarki używasz, zawsze można je zmienić w dowolnym momencie.

x