Jak zastosować dwa filtry do jednego zdjęcia w Snapchacie

Instagram udowodnił, że filtry mogą stać się popularne. Snapchat poprawił koncepcję. Instagram umożliwia dodawanie filtrów, które poprawiają kolory lub manipulują światłem na zdjęciu. Snapchat ma te same filtry, ale spopularyzował także filtry do oznaczania lokalizacji, filtry pogodowe, a następnie wprowadził soczewki i objął AR. Jednak w przeciwieństwie do Instagrama możesz zastosować dwa filtry do jednego zdjęcia w Snapchacie.

Proces ten nie jest dokładnie uwzględniony w procesie wdrażania i wydaje się, że nie ma żadnych wizualnych wskazówek, które mogłyby wskazywać, że możesz zastosować dwa filtry do jednego zdjęcia w Snapchacie, co oznacza, że ​​jest w tym trochę sztuczki.

Żeby było jasne, przez filtry rozumiemy te, które stosujesz do zdjęć zrobionych z tylnego aparatu. Filtry zastosowane do zdjęć zrobionych przednim aparatem nie są filtrami; to soczewki.

Zastosuj dwa filtry

Otwórz Snapchata i zrób zdjęcie tylnym aparatem. Pamiętaj, że możesz zastosować tylko dwa filtry, więc być może chcesz przejrzeć wszystkie dostępne i wybrać dwa, których chcesz użyć.

Będziesz potrzebować do tego dwóch rąk i dobrze jest, jeśli możesz położyć telefon na płaskiej powierzchni. Po zrobieniu zdjęcia przesuń palcem tak jak zwykle i wybierz pierwszy filtr, który chcesz zastosować. Następnie umieść jeden palec na ekranie i drugim palcem przesuń do następnego filtra.

O to chodzi. Kiedy skończysz, możesz zwolnić oba palce i wysłać przystawkę do swojej historii lub do znajomego.

Ta sztuczka z dwoma filtrami działa, gdy chcesz dodać zarówno Bitmoji, jak i być może swoją aktualną lokalizację lub pogodę do Snapchata. Jeśli próbujesz połączyć dwa różne filtry światła, uzyskasz mieszane wyniki. Trudno powiedzieć, który kolor będzie dobrze wyglądał na drugim, więc możesz poeksperymentować.

Ta sama sztuczka nie działa z obiektywami z oczywistych powodów. Większość soczewek nakłada się na twarz lub twarze (jeśli robisz zdjęcia z przyjacielem). Nie ma sensu nakładać dwóch różnych soczewek na jedną twarz. Istnieje kilka soczewek, takich jak tańczący hot dog z 2017 roku, które prawdopodobnie możesz zastosować z innym obiektywem, takim jak soczewka Bitmoji, ale generalnie pomysł jest niepraktyczny.

Jeśli kiedykolwiek istniała funkcja Snapchata do skopiowania przez Instagram, to właśnie ta. To naprawdę zdumiewające, że Instagram nie pomyślał o dodaniu opcji, która pozwala użytkownikom zastosować dwa filtry do jednego zdjęcia.

x