Jak zastosować filtry twarzy na Instagramie


Znowu zaczynamy. Instagram dodał filtry twarzy. To kolejna funkcja zapożyczona ze Snapchata. Wykonanie i idea, która się za tym kryje, są mniej więcej takie same, jak w Snapchacie. Działa tylko z przednim aparatem, ale można je zastosować zarówno do zdjęć, jak i filmów. Możesz udostępnić zdjęcia do swojej historii na Instagramie lub zapisać je w rolce z aparatu. Nie możesz zastosować filtra do zdjęcia z rolki aparatu. Filtry to na żywo filtry rzeczywistości rozszerzonej. Obecnie do wyboru jest tylko osiem filtrów. Oto, jak możesz zastosować filtry twarzy na Instagramie.

Najpierw zaktualizuj aplikację Instagram. Dziennik zmian najnowszej wersji aplikacji nie mówi, że dodaje więcej funkcji, ale aktualizuje ją tak samo. Wygląda na to, że filtry twarzy pojawiły się od razu na całym świecie.

Otwórz Instagram i przesuń w prawo. Możesz też dotknąć przycisku aparatu u góry. Jest to ten sam przycisk, którego dotykasz, gdy chcesz nadawać na żywo na Instagramie. Na ekranie Rozpocznij transmisję na żywo obok przycisku przełączania aparatu pojawi się nowy przycisk. Nowy przycisk to świecąca buźka. Dotknij go.

Suwaki trybu aparatu u dołu ekranu zostaną zastąpione dostępnymi filtrami twarzy. Przewiń je i wybierz filtr, który najbardziej Ci się podoba. Filtry zawierają kilka koron, zwykłe zwierzęta, w tym szczeniak i koala oraz parę okularów. Stuknij filtr, którego chcesz użyć, a następnie stuknij ponownie przycisk filtra twarzy, aby zamknąć szufladę filtrów.

Dotknij przycisku przechwytywania, aby zrobić zdjęcie, lub dotknij go i przytrzymaj, aby nagrać wideo. Filtr jest stosowany zarówno do zdjęć, jak i filmów. Filtry twarzy działają w trybie normalnym, bumerangu i przewijania. Nie działają w przypadku filmów na żywo.

To wszystko, czego potrzeba, aby zastosować filtry twarzy na Instagramie. Jeśli zastanawiasz się, czy Facebook w końcu to skopiuje, już to zrobił. Kiedy Facebook przedstawiał historie, zawierały filtry twarzy. To naprawdę zaskakujące, ile czasu zajęło Instagramowi ich zdobycie. Nie trzeba dodawać, że funkcje Snapchata są nadal kopiowane. Rozczarowujące jest to, że zarówno Instagram, jak i Facebook są zadowolone z tworzenia kopii węglowych lub prawie węglowych tej funkcji. Nie ma nic nowego w filtrach twarzy, które dodał Instagram, a których Snapchat jeszcze nie oferował.

x