01/20/2022

Jak zatrzymać automatyczne odświeżanie kanałów Twittera

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje na Twitterze zaczęły robić coś nowego, coś denerwującego. Za każdym razem, gdy pojawi się znaczna liczba nowych tweetów, Twój kanał odświeża się automatycznie i przewija do góry. Nie ma znaczenia, czy coś czytasz. Po prostu przewija się w górę i tracisz miejsce w swoim kanale. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz zmienić jedno małe ustawienie i zatrzymać automatyczne odświeżanie kanałów Twittera.

Zatrzymaj automatyczne odświeżanie kanałów Twittera

Otwórz Twitter i dotknij ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu. W otwierającej się szufladzie nawigacji dotknij „Ustawienia i prywatność”. Na ekranie ustawień i prywatności dotknij „Dostępność”.

Sprawdź -   Jak selektywnie synchronizować foldery z Dyskiem Google

Na ekranie dostępności wyszukaj i wyłącz opcję „Ogranicz ruch”. To wystarczy. Następnym razem, gdy Twój kanał Twittera będzie miał nowe tweety, bez względu na ich liczbę, Twój kanał nie odświeży się.

Nadal zobaczysz małe powiadomienie w aplikacji, które mówi, że niektóre z bardziej popularnych kont, które obserwowałeś, opublikowały coś na Twitterze, ale kanał się nie przewija.

Nie jest jasne, czy jest to nowa funkcja, czy Twitter po prostu postanowił włączyć ją domyślnie po aktualizacji. Powiadomienie w aplikacji jest od dawna częścią aplikacji Twittera. Gdy użytkownik dotknął tego powiadomienia, kanał przewinął do góry. Przewijanie było działaniem, które musiał zainicjować użytkownik. Teraz robi to samodzielnie, co sprawia, że ​​przeglądanie jest kiepskie.

Sprawdź -   Jak naprawić błędy połączenia z serwerem Among Us?

Wyłączenie tej opcji będzie miało niewielkie skutki uboczne. Twitter może wyświetlać statystyki zaangażowania na żywo, np. Jeśli czytasz tweeta, który ma określoną liczbę tweetów i aktywnie otrzymuje więcej tweetów, liczba pod kartą tweeta zostanie zaktualizowana. Wyłączenie opcji „Ogranicz ruch” spowoduje wyłączenie zliczania na żywo, ponieważ jest to część animacji dostępnych w aplikacji.

Automatyczne odświeżanie kanału, niezależnie od platformy, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Facebook to robi i jest to jeden z bardziej denerwujących aspektów sieci społecznościowej. Gdy kanał jest odświeżany na Facebooku, prawie niemożliwe jest znalezienie czegoś ponownie, ponieważ sam kanał jest wyselekcjonowany i generowany przez Facebook. Nie otrzymujesz chronologicznego widoku wszystkich aktualizacji. To samo dotyczy Twittera. Domyślnie aplikacje Twitter wyświetlają popularne tweety, chyba że przejdziesz do widoku chronologicznego. Nadal można znaleźć swoje miejsce w pliku danych, ale nie zawsze może to być prawdziwe, jeśli śledzisz wiele kont.

x