Mac

Jak zatrzymać automatyczne rozpakowywanie plików w Safari na macOS

Udostępnij teraz w social media:

Safari nie zwraca uwagi na macOS, a nawet na iOS. Na obu platformach dostępne są gigantów przeglądania, takich jak Firefox i Chrome. Użytkownicy, którzy preferują szybkość i funkcje oferowane przez jedną z nich, nie muszą iść na kompromis i używać Safari. W systemie macOS Safari nie ma zbyt wielu zalet jako przeglądarka systemowa. W systemie iOS nadal ma przewagę nad innymi, biorąc pod uwagę zamknięte środowisko. To powiedziawszy, nie jest to zła przeglądarka. Jeśli używasz macOS, Safari jest całkiem dobrą przeglądarką. W High Sierra będzie to pierwsza przeglądarka, która automatycznie wycisza reklamy wideo. Inną funkcją Safari jest to, że rozpakowuje wszystkie pobierane pliki archiwów. Jeśli ci się to nie podoba, możesz zatrzymać automatyczne rozpakowywanie plików w Safari, wprowadzając niewielką zmianę w jego preferencjach.

  Jak ręcznie przełączyć się na GPU w systemie macOS

Otwórz Safari iz menu Safari wybierz Preferencje. Możesz też po prostu dotknąć Command +, (⌘ +,), aby otworzyć preferencje Safari.

Na karcie Ogólne w preferencjach Safari spójrz na sam dół. Dostępna jest opcja o nazwie „Otwórz„ bezpieczne ”pliki po pobraniu”. Odznacz tę opcję, aby zatrzymać automatyczne rozpakowywanie plików w Safari.

Wyłączenie tej opcji ma swoje skutki uboczne. Domyślnie Safari otwiera wszystkie pliki, które uważa za bezpieczne. Obejmuje to między innymi obrazy i pliki PDF. Po pobraniu któregokolwiek z typów plików logiczne jest założenie, że chcesz od razu je obejrzeć. W tym duchu Safari otwiera te pliki za każdym razem, gdy je pobierasz. Po wyłączeniu tej opcji uniemożliwiasz Safari automatyczne rozpakowywanie pliku archiwum, ale także uniemożliwiasz jej otwieranie innych typów plików.

  Jak oznaczać pliki w systemie macOS

Nie ma tu żadnej pośredniej płaszczyzny, którą możesz zająć. Możesz zrezygnować z funkcji automatycznego rozpakowywania, ale musisz też pożegnać się z automatycznym otwieraniem zdjęć i dokumentów.

Jedyną alternatywą jest użycie innej przeglądarki. Jeśli wolisz korzystać z Safari, nie jest to alternatywa. Chrome ma podobne ustawienia automatycznego otwierania, ale zapewniają lepszą kontrolę. Na przykład Chrome może automatycznie otwierać pliki PNG po pobraniu. Jednocześnie możesz uniemożliwić automatyczne otwieranie plików JPG podczas ich pobierania. Co ważniejsze, możesz zresetować ustawienia automatycznego otwierania pobranych plików w Chrome.

Można śmiało powiedzieć, że Safari wymaga przeglądu pod względem funkcji. Biorąc pod uwagę, jak szczęśliwy był Apple ze swoich nowych produktów na WWDC 2017, nie wydaje się, aby się z tym zgadzali. Wyciszanie reklam wideo w Safari to fajna funkcja i wszystko to, ale to w tym momencie główna atrakcja przeglądarki.

  Jak dodać informacje alarmowe i uzyskać do nich dostęp z ekranu blokady w systemie Android 7.0

x