Jak zatrzymać automatyczne uruchamianie Spotify w systemie Windows 10

Domyślnie Spotify uruchamia się automatycznie za każdym razem, gdy logujesz się do komputera z systemem Windows 10. Jeśli nie chcesz, aby działał w tle i spowalniał proces uruchamiania, możesz wyłączyć funkcję autostartu Spotify.

Powiedz Spotify, aby nie uruchamiał się automatycznie

Aby znaleźć tę opcję, otwórz aplikację Spotify. Możesz go uruchomić z menu Start lub dwukrotnie kliknąć zieloną ikonę Spotify w obszarze powiadomień (na pasku zadań), jeśli jest już uruchomiona.

W lewym górnym rogu okna Spotify kliknij menu (…)> Edycja> Preferencje.

Menu> Edycja> Preferencje w Spotify w systemie Windows 10. ”  width = ”650 ″ height =” 403 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> Przewiń w dół strony Ustawienia i kliknij przycisk „Pokaż ustawienia zaawansowane”. ”</ p > </p>
<p> <img loading =

Poszukaj opcji „Uruchamianie i zachowanie okna” – może być konieczne przewinięcie w górę.

Po prawej stronie opcji „Otwórz Spotify automatycznie po zalogowaniu się do komputera” kliknij menu rozwijane i wybierz „Nie”.

Możesz teraz opuścić stronę Ustawienia. Spotify nie uruchamia się automatycznie po zalogowaniu.

Wyłączanie autostartu Spotify w systemie Windows.

Wyłącz zadanie startowe Spotify za pomocą Menedżera zadań

Jeśli wolisz nie przeglądać ustawień Spotify, możesz także wyłączyć automatyczne uruchamianie Spotify za pomocą Menedżera zadań systemu Windows. Menedżer zadań ma wbudowaną kartę Uruchamianie, która pozwala kontrolować, które programy mają być uruchamiane na komputerze.

Aby uruchomić Menedżera zadań, naciśnij Ctrl + Shift + Esc lub kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań Windows i wybierz „Menedżer zadań”.

Opcja Menedżera zadań w menu kontekstowym paska zadań.

Kliknij kartę „Uruchamianie”. Jeśli go nie widzisz, kliknij „Więcej szczegółów” u dołu okna.

Znajdź na liście pozycję „Spotify”. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i kliknij „Wyłącz”.

Status autostartu Spotify, wyświetlany w kolumnie „Status” w tym miejscu, to teraz „Wyłączony”. Nie będzie się już uruchamiać podczas rozruchu.

Wyłączanie Spotify w Menedżerze zadań.

W ten sam sposób możesz wyłączyć dowolny inny program do autostartu. Pamiętaj, że programy nie będą w stanie wykonywać swoich zadań w tle, jeśli to zrobisz – na przykład, jeśli wyłączysz usługę Microsoft OneDrive na karcie uruchamiania, nie będzie ona automatycznie synchronizować plików po zalogowaniu, dopóki nie uruchomisz OneDrive ręcznie .