Jak zatrzymać automatyczne zmienianie stosów widżetów iPhone’a

Stosy widżetów to świetny sposób na przechodzenie między wieloma widżetami na ekranie głównym Twojego iPhone’a. Irytujące jest, że iOS automatycznie zmienia widżety w zależności od pory dnia i sposobu użytkowania. Oto jak zatrzymać automatyczną zmianę stosów widżetów iPhone’a.

Począwszy od iOS 14, Apple wprowadził widżety na ekranie głównym iPhone’a. Jest wbudowany widżet Smart Stack, który automatycznie przełącza widżety w stosie. Ma pokazywać właściwy widżet we właściwym czasie. Na przykład pokaże Ci widżet Kalendarz, gdy masz zbliżające się spotkanie i osobiste zdjęcia w nocy.

Chociaż widżet Smart Stack jest całkiem przydatny, problem polega na tym, że każdy stos widżetów utworzony ręcznie również staje się stosem inteligentnym, ponieważ ma włączoną funkcję Smart Rotate. Jeśli dostosowujesz ekran główny za pomocą wielu stosów widżetów, możesz chcieć spójności. Powrót do iPhone’a ze wszystkimi widżetami pokazującymi coś innego może być irytujący.

Wyłączenie funkcji Smart Rotate zapobiega automatycznej zmianie stosów widżetów. Najpierw przyjrzyjmy się procesowi tworzenia stosu widżetów.

Przejdź do ekranu głównego na swoim iPhonie i stuknij i przytrzymaj pustą część wyświetlacza. Teraz dotknij przycisku „+” w lewym górnym rogu. Zobaczysz ekran wyboru widżetów. Dotknij aplikacji, aby zobaczyć wszystkie dostępne widżety dla tej aplikacji.

Teraz wybierz widżet (mały, średni lub duży) i dotknij przycisku „Dodaj widżet”, aby dodać widżet do ekranu głównego.

Dodaj widżet do ekranu głównego

Aby utworzyć stos widżetów, potrzebujesz więcej niż jednego widżetu. Do stosu można dodać maksymalnie 10 widżetów.

Ponownie naciśnij przycisk „+” w widoku edycji ekranu głównego (tryb Jiggle) i wybierz aplikację. Przejdź do widżetu, który chcesz dodać do stosu. Musi mieć taki sam rozmiar jak poprzedni widżet. Teraz dotknij i przytrzymaj podgląd widżetu.

Widżet zacznie się teraz unosić. Ponownie zobaczysz ekran główny. Trzymaj palec na ekranie i umieść nowy widżet na starym widżecie.

Gdy są na sobie (i wokół widżetów zobaczysz szary kontur), unieś palec. Właśnie utworzyłeś stos widżetów. Możesz powtórzyć ten proces, aby dodać więcej widżetów.

Dodaj kolejny widżet jako stos

Teraz, aby wyłączyć funkcję Smart Rotate, dotknij widżetu, gdy jesteś w trybie edycji ekranu głównego.

Stuknij widżet, aby go dostosować

Jeśli nie jesteś w trybie edycji ekranu głównego, możesz nacisnąć i przytrzymać stos widżetów, a następnie wybrać opcję „Edytuj stos”.

Dotknij opcji Edytuj stos w opcjach widżetów

W tym miejscu u góry ekranu dotknij przełącznika obok opcji „Inteligentne obracanie”, aby wyłączyć tę funkcję.

Stuknij w przełącznik Smart Rotate

Stos widżetów przestanie się teraz losowo zmieniać i obracać.

Dostosowujesz ekran główny swojego iPhone’a? Podnieś poprzeczkę, tworząc własne niestandardowe widżety!