Jak zatrzymać „awarie e-maili z Google Apps Script”

Skrypty Google to przydatne narzędzie, które pozwala uruchamiać skrypty na plikach w Dokumentach Google, Dysku, Arkuszach, Prezentacjach itp. Jeśli chcesz zainwestować w to trochę czasu, prawdopodobnie możesz napisać własny Skrypt Google, ale możesz Przekonasz się, że jest ich wiele dostępnych online, które możesz po prostu zaimportować. Skrypt Google, podobnie jak większość innych skryptów, wymaga wyzwalaczy lub określonych parametrów do uruchomienia, a gdy te wyzwalacze nie działają, sam skrypt nie może zostać uruchomiony i ostatecznie zawiedzie. Gdy skrypt nie działa, pojawia się wiadomość e-mail z tematem „niepowodzenia Google Apps Script”, która informuje, które wyzwalacze nie powiodły się. Oto jak możesz przestać otrzymywać te e-maile.

Napraw „awarie skryptu Google Apps”

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, który skrypt ma niesprawny wyzwalacz. Możesz dowiedzieć się z samego e-maila. Zdecyduj, czy skrypt nadal jest dla Ciebie przydatny, a jeśli nie, warto go po prostu usunąć. Jeśli nadal musisz używać skryptu, musisz dowiedzieć się, dlaczego te wyzwalacze zawodzą.

Komunikaty o błędach

Skrypt może zakończyć się niepowodzeniem z wielu powodów, ale zazwyczaj pojawia się jeden z tych komunikatów o błędach w wiadomości e-mail. Komunikatowi o błędzie towarzyszą wyzwalacze, które zawodzą.

  • Do wykonania tej czynności wymagana jest autoryzacja
  • Przekroczono maksymalny czas wykonania
  • Usługa zużywa zbyt dużo czasu na komputer przez jeden dzień

Analizowanie wyzwalaczy

E-mail „niepowodzenia Google Apps Script” pomoże tutaj ponownie. Przejrzyj to, a pokażą ci dwie rzeczy; filtry i wyzwalacze, które są używane przez skrypt i które zawodzą. Temat pokaże, który skrypt ma problemy, np. Na poniższym zrzucie ekranu mam skrypt o nazwie „Wygasanie Dysku Google”, który nie działa. Wyzwalacz, który zawiedzie, jest wyzwalaczem opartym na czasie, który ma wygasnąć plik w określonym czasie. Komunikat o błędzie mówi, że potrzebuje „autoryzacji do wykonania czynności”, której nie jest w stanie uzyskać.

Najpierw sprawdź uruchomione skrypty odwiedzając ten link. Jeśli znajdziesz skrypt, możesz go rozwiązać. Kroki rozwiązywania problemów zazwyczaj zależą od rodzaju skryptu, więc nie możemy szczegółowo omawiać sposobu jego naprawy.

Następnie chcesz spojrzeć na filtry i wyzwalacze. Odwiedź ten linki wybierz kartę Filtry i wyzwalacze w kolumnie po lewej stronie. Zobaczysz skonfigurowane wyzwalacze. Możesz je edytować lub usunąć. To zależy od tego, co musisz zrobić, aby naprawić skrypt. W wielu przypadkach będziesz mógł ponownie zastosować wyzwalacz i rozwiązać problem.

Usuń wyzwalacze

Możliwe, że kiedyś użyłeś skryptu, a później go usunąłeś. Jego wyzwalacze mogą nadal istnieć i próbują się uruchomić, ale nie działają, dlatego otrzymujesz wiadomość e-mail o nieudanym uruchomieniu skryptu. W takim przypadku możesz po prostu usunąć wyzwalacz, a e-maile przestaną działać.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz zablokować wiadomość e-mail, ale nie zalecamy, abyś to zrobił, jeśli używasz dużo Google Script.

x