Jak ZATRZYMAĆ buforowanie za pomocą VPN

Jest szansa, że ​​jeśli trafiłeś na tę stronę, wiesz już, że potrzebujesz najlepszej sieci VPN, która pomoże Ci przestać buforować, ograniczać i blokować narzucone przez niektóre kraje i dostawców usług internetowych. Ale jak wybrać dostawcę, któremu możesz zaufać, który zapewni zwrot za grosze? Sprawdź nasz obszerny przewodnik po tym, jak dochodzi do ograniczania przepustowości i które sieci VPN są najlepsze do przesyłania strumieniowego bez bufora.

Dostawcy usług internetowych lub dostawcy usług internetowych są krytykowani za to, co wielu uważa za przesadne i chciwe zasady. Dotyczy to zwłaszcza krajów, w których dostawcy usług internetowych mają duży wpływ polityczny, co skutkuje limitami danych, nieuczciwym ograniczaniem treści, aw skrajnych przypadkach wręcz blokowaniem treści. Spowolniony, ocenzurowany internet nie jest czymś, czego chce żaden konsument. Na szczęście istnieją sieci VPN, które mogą obejść takie problemy.

Chcesz przejść do sedna? Oto najlepsze sieci VPN, które na dobre przestają buforować:

NordVPN – Best Against Buffering – NordVPN od lat zajmuje się oszustwami ISP i opracował zestaw funkcji, który ma przeciwdziałać nieuczciwemu ograniczaniu i buforowaniu.
Surfshark – nowa, ale gruntownie zmodernizowana sieć VPN zdolna do przemykania się przez DPI.
ExpressVPN – Szybkość to nazwa gry z tym dostawcą, dzięki potężnej sieci serwerów.
StrongVPN – zaufana sieć VPN typu catch-all z wieloma przepisami dotyczącymi prywatności.

Poniżej wyjaśnimy różne przykłady buforowania i ograniczania przepustowości przez dostawców usług internetowych, a następnie przedstawimy zalecane przez nas typy VPN w celu rozwiązania tych problemów.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Czy sieci VPN zawsze będą działać, aby pokonać spowolnienie dostawcy usług internetowych?

W większości przypadków tak!

Niestety jest kilka wyjątków. Prawidłowo zaszyfrowany ruch VPN będzie latał pod radarami większości dostawców usług internetowych iz powodzeniem omija buforowanie i dławienie specyficzne dla zawartości. Jednak szczególnie analityczny dostawca usług internetowych będzie w stanie dowiedzieć się, że korzystasz z VPN, a jeśli się zorientują, może zdecydować się na ograniczenie ruchu VPN lub całego połączenia. W obu przypadkach uniemożliwi to korzystanie z VPN do ominięcia sztucznych ograniczeń przesyłania strumieniowego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Jak Egipt wykrywa i blokuje VPN

Dużym czynnikiem decydującym jest to, jakie protokoły obsługuje Twoja sieć VPN. Na przykład, jeśli Twój dostawca VPN obsługuje tylko przestarzałe standardy, takie jak PPTP, wtedy Twój dostawca usług internetowych z większym prawdopodobieństwem wykryje i ograniczy ruch VPN. Najlepsze protokoły VPN, takie jak OpenVPN, w połączeniu z szyfrowaniem 128 lub 256-bitowym, są znacznie mniej prawdopodobne, że zostaną wykryte i ograniczone przez dostawcę usług internetowych.

Dzięki wysokiej jakości sieci VPN staje się to mniejszym problemem. Na szczęście wiele najlepszych sieci VPN umożliwia wypróbowanie ich usługi i zwrócenie pieniędzy, jeśli nie działa zgodnie z przeznaczeniem. Innymi słowy, jeśli renomowana sieć VPN nie pomoże Ci poradzić sobie ze złym dostawcą usług internetowych, nie musisz się martwić, że wyrzucisz pieniądze w błoto!

Jak zatrzymać buforowanie: najlepsze sieci VPN

Do głównej atrakcji: nasza zalecana lista VPN, aby przestać buforować. Skoncentrowaliśmy się na szybkich sieciach VPN, które są w stanie przeglądać Netflix i podszywać się pod kątem geograficznym, ponieważ media strumieniowe są często tym, co Twój dostawca usług internetowych może dławić w Twoim połączeniu i powodować problemy z buforowaniem. Geo-spoofing pozwoli Ci również uniknąć cenzury, jeśli dostęp do treści jest problemem w Twoim kraju.

Bez zbędnych ceregieli, 3 najlepsze sieci VPN pokonały nieuczciwe ograniczanie przepustowości przez dostawców usług internetowych i przestały buforować:

1. NordVPN

NordVPN - wybór redaktorów
Streaming Netflix: Tak
Geo-spoofing: tak
Obejście cenzury: Tak

NordVPN to kolejna silna opcja, która jest również nieco tańsza niż ExpressVPN i niektórzy inni współcześni. Nie popełnij błędu: NordVPN to wysokiej klasy rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie chcą iść na kompromis w kwestii szybkości lub bezpieczeństwa, więc nadal będzie to wymagało większego wysiłku z portfela niż jakiś tani dostawca VPN.

Jednak zyskujesz tę wartość z powrotem w nieskończoność, dzięki super bezpiecznym zabezpieczeniom prywatności (w tym 256-bitowemu szyfrowaniu AES) i nieograniczonemu dostępowi do całego Internetu poprzez ogromną sieć serwerów liczącą ponad 5600 węzłów w 60 krajach. NordVPN z łatwością omija cenzurę i inne ograniczenia dotyczące treści, więc powinien być idealny również do ominięcia buforowania dostawcy usług internetowych.

NordVPN ma siedzibę w Panamie, co oznacza, że ​​nie musi przestrzegać amerykańskich przepisów dotyczących zatrzymywania danych. W związku z tym stosują ścisłą politykę braku logowania, ku uciesze użytkowników dbających o prywatność na całym świecie.

Aby uzyskać świetne rozwiązanie do omijania ograniczeń treści, problemów z buforowaniem i ograniczania przepustowości, złap NordVPN. Chociaż może nie być najszybszym z najszybszych, nadal jest to niesamowita usługa, szczególnie w tej cenie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy
Bardzo duże prędkości sprawiają, że jest to dobry wybór do przesyłania strumieniowego 4K
Zadziwiająca liczba serwerów
Umożliwia jednoczesne podłączenie do 6 urządzeń
Brak logów i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy (30 dni).

Cons
Automatyczny wybór serwera może być zawodny
Aplikacje mogą czasami wolno się łączyć.

2. Surfshark

NordVPN - wybór redaktorów
Przesyłanie strumieniowe Neflix: tak
Geo-spoofing: tak
Obejście cenzury: Tak

Surfshark to stosunkowo nowa sieć VPN, ale szybko stała się zmorą nadmiernego docierania do dostawców usług internetowych, którzy chcą nieuczciwie dławić połączenie i tworzyć niekończące się buforowanie. Wszystkie podstawy VPN są nie tylko gotowe, ale także zaktualizowane do najnowocześniejszych iteracji. Obejmuje to szyfrowanie 256-AES-GCM w połączeniu z protokołami tunelowania OpenVPN, IKEv2 / IPSec, WireGuard. Same te zwykle wystarczają, aby zmylić lokalnego dostawcę usług internetowych.

Ale jeśli staną się mądrzy i zaczną wyczuwać ruch VPN, Surfshark automatycznie wykryje te wysiłki i uruchomi odpowiednie środki zaradcze. Może to być zaciemnienie, aby przeciwstawić się głębokiej inspekcji pakietów, lub nawet metoda NoBorders, aby przełamać cenzurę – nawet chiński Wielki Firewall.

Dostępnych jest ponad 800 serwerów w 50 krajach, z dostępnymi serwerami multi-hop i statycznymi IP. Ponadto Surfshark oferuje niezawodny dostęp do 14 międzynarodowych bibliotek Netflix i wciąż rośnie. Nieźle jak na nowego faceta.

Plusy
Każdy serwer zoptymalizowany pod kątem odblokowywania Netflix, BBC iPlayer, Hulu i nie tylko
Każdy serwer jest serwerem specjalnym
Gwarancja zwrotu pieniędzy bez żadnych pytań
Z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie nie ma przepisów dotyczących zatrzymywania danych
Elastyczna obsługa klienta dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Cons
Rosnąca sieć nie ma takiego samego zasięgu jak bardziej dojrzałe VPN
Status New-kid-on-the-block może nie wzbudzać takiego zaufania, jak więksi dostawcy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Surfshark.

3. ExpressVPN

ExpressVPN
Streaming Netflix: Tak
Geo-spoofing: tak
Obejście cenzury: Tak

ExpressVPN jest naszym zwycięzcą, jak to zwykle bywa, gdy kwalifikuje się do jednego z tych pojedynków. Dzieje się tak, ponieważ jest to jeden z najlepszych dostawców VPN, jeśli nie najlepszy. ExpressVPN oferuje niesamowicie szybkie prędkości, doskonałe obejście ograniczeń (głównie ze względu na niesamowitą sieć ponad 3000 serwerów w 94 krajach) oraz potężne 256-bitowe szyfrowanie AES w celu ochrony prywatności swoich klientów. Ma to jednak swoją cenę.

Tak, ExpressVPN kosztuje więcej niż inni dostawcy, w niektórych przypadkach znacznie. Jednak ExpressVPN jest również dostawcą, do którego mamy największe zaufanie, jeśli chodzi o omijanie ograniczania przepustowości, buforowania i cenzury dostawcy usług internetowych, więc jeśli chcesz mieć największą szansę na sukces i jesteś skłonny zapłacić trochę więcej, uważamy, że ExpressVPN jest najlepsze miejsce na rozpoczęcie.

Dodatkowo, jeśli masz większe obawy dotyczące prywatności, ExpressVPN nadal jest fantastyczną opcją. Oferuje wszystkie najbardziej niezawodne protokoły VPN, w tym lider branży OpenVPN, obsługę oprogramowania dla pełnego zestawu systemów operacyjnych na praktycznie wszystkich głównych urządzeniach oraz anonimowe opcje płatności, w tym Bitcoin. Dodatkowo ExpressVPN rejestruje tylko daty połączenia i ilość przesłanych danych. Adresy IP, treści itp. Nie są rejestrowane przez tego dostawcę, co jest świetną wiadomością dla wielu osób uzależnionych od prywatności.

Aby uzyskać niesamowite rozwiązanie pozwalające omijać ograniczenia treści przy jednoczesnym zapewnieniu wiodących w branży zabezpieczeń, złap ExpressVPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy
Odblokowuje Netflix i inne serwisy streamingowe
Super szybkie serwery
Szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym
Ścisłe zasady braku logów
Czat na żywo 24/7.

Cons
Nieco droższe niż niektóre inne opcje.

4. StrongVPN

strongvpn
Streaming Netflix: Tak
Geo-spoofing: mieszane raporty
Obejście cenzury: Tak

StrongVPN jest ostatnim na tej liście, ale warto go wziąć pod uwagę. Podczas gdy StrongVPN oferuje wysokie prędkości i możliwość ominięcia cenzury, jego zdolność do geo-fałszowania niektórych aplikacji do przesyłania strumieniowego i Netflix wydaje się być bardziej grą w kotka i myszkę niż spójnym, niezawodnym rozwiązaniem dla tego konkretnego scenariusza użytkowania.

Aby określić, większość serwerów StrongVPN powinna być w stanie ominąć cenzurę i umożliwić oglądanie Netflix i innych treści zablokowanych geograficznie. Jest wiele takich, które tego nie robią, a jeśli masz szczególnie pecha, testowanie różnych serwerów może zakończyć się grą prób i błędów, w przeciwieństwie do zwykłego przełączania się na VPN i cieszenia się ulubionymi treściami strumieniowymi.

Mimo to StrongVPN jest nadal solidnym rozwiązaniem, a jego niższa miesięczna cena w porównaniu z konkurentami może sprawić, że będzie wart zakupu, zwłaszcza jeśli nie chcesz kupować przedłużonego członkostwa.

Zrozumienie ograniczania prędkości Internetu

Przed poleceniem VPN ważne jest, aby w pełni zrozumieć problem. VPN nie będzie działał z każdą formą ograniczania prędkości, którą może rzucić na ciebie dostawca usług internetowych, aw niektórych skrajnych przypadkach może wcale nie pomóc. Chociaż chcielibyśmy sprzedać Ci naszych polecanych dostawców VPN, ważniejsze jest dla nas, abyś był poinformowany przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o zakupie.

Ograniczanie prędkości w oparciu o użycie

Jedną z najczęstszych form ograniczania przepustowości przez dostawców usług internetowych jest użycie. To samo w sobie ma dwie podkategorie: użycie po przekroczeniu limitu danych i użycie na dużą skalę.

Dalsze korzystanie z usługi internetowej po przekroczeniu limitu danych będzie miało różne skutki w zależności od umowy z usługodawcą internetowym. Niektórzy dostawcy usług internetowych będą po prostu obciążać Twój rachunek, gdy przekroczysz przydział danych w danym miesiącu, podczas gdy inni spowalniają Twoją usługę do rozpoczęcia następnego cyklu rozliczeniowego.

W tym drugim scenariuszu VPN ci nie pomoże. Całe Twoje połączenie jest spowalniane, a nie tylko określony rodzaj ruchu. Jeśli już, narzut VPN może nawet pogorszyć problem.

Jeśli chodzi o intensywne użytkowanie, dostawca usług internetowych może czuć się skłonny do podjęcia działań, jeśli użytkownik wykorzystuje znacznie więcej ruchu niż inni użytkownicy w swojej sieci lub jeśli sieć jako całość jest obciążona. (Jest to szczególnie powszechne w przypadku graczy, intensywnych streamerów lub użytkowników torrentów). W obu tych scenariuszach dostawca usług internetowych może spowolnić prędkość we wszystkich obszarach, zwłaszcza jeśli jego sieć nie może w rzeczywistości obsługiwać wszystkich korzystających jednocześnie z pełnej mocy połączenia internetowego. .

VPN niestety nie pomoże Ci również w tej formie dławienia.

Ograniczanie prędkości w oparciu o zawartość

Ograniczanie oparte na zawartości ma miejsce, gdy dostawca usług internetowych ogranicza określony typ ruchu. Zwykle jest to cała zawartość wideo lub ruch z określonych usług internetowych, takich jak Netflix. Dostawcy usług internetowych na ogół wiedzą, jaki rodzaj ruchu przechodzi przez ich sieci, a jeśli przyjrzą się im bliżej, mogą również dostrzec określone witryny lub usługi, które są przyczyną gwałtownych skoków wykorzystania. Ilekroć tak się dzieje, użytkownicy mogą doświadczać niespójnych prędkości w różnych scenariuszach użytkowania, co w najlepszym przypadku jest mylące, aw najgorszym irytujące.

Na szczęście VPN znacznie lepiej omija tę formę dławienia. Jeśli korzystasz z dobrej sieci VPN, będziesz w stanie ominąć cenzurę lub ograniczanie przepustowości i cieszyć się strumieniowym przesyłaniem treści z odpowiednią prędkością odpowiednią dla Twojego połączenia internetowego. Ponadto, jeśli Twój dostawca usług internetowych wprost cenzuruje te treści, VPN pozwoli Ci również ominąć tę cenzurę i korzystać z witryn i usług, których w innym przypadku nie byłbyś w stanie.

Jeśli problemem jest ograniczanie przepustowości oparte na zawartości, masz szczęście! VPN pomoże.

Wniosek

Uzyskanie wysokiej jakości VPN to sposób na zatrzymanie problemów z buforowaniem. Dlatego ExpressVPN jest naszym najlepszym wyborem na najlepszą sieć VPN, aby zapobiec buforowaniu przez dostawcę usług internetowych. Ponieważ jest generalnie jednym z najszybszych na rynku, powinien również pozwolić ci w pełni wykorzystać połączenie internetowe i pozwolić ci cieszyć się płynnym doświadczeniem podczas przesyłania strumieniowego multimediów.

Masz pytania dotyczące zapobiegania buforowaniu? Nie zgadzasz się z naszym wyborem? Skomentuj poniżej i daj nam znać, co myślisz!