Udostępnij teraz w social media:

Skrypty Google to przydatne narzędzie, które umożliwia uruchamianie skryptów na plikach w Dokumentach, Dysku, Arkuszach, Prezentacjach Google itp. Jeśli chcesz zainwestować w to trochę czasu, prawdopodobnie możesz napisać własny skrypt Google, ale Przekonam się, że jest ich wiele dostępnych w Internecie, które można po prostu zaimportować. Skrypt Google, podobnie jak większość innych skryptów, opiera się na wyzwalaczach lub pewnych parametrach do uruchomienia, a gdy te wyzwalacze nie działają, sam skrypt nie może działać i ostatecznie kończy się niepowodzeniem. Gdy skrypt nie działa, otrzymasz e-maila z tematem „awarie skryptu Google Apps”, który informuje, które wyzwalacze nie powiodły się. Oto, jak możesz przestać otrzymywać te e-maile.

Napraw „awarie skryptu Google Apps”

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie, który skrypt ma wadliwy wyzwalacz. Możesz dowiedzieć się z samego e-maila. Zdecyduj, czy skrypt jest nadal dla Ciebie przydatny, a jeśli nie, dobrze jest go po prostu usunąć. Jeśli nadal musisz używać skryptu, musisz dowiedzieć się, dlaczego te wyzwalacze zawodzą.

Komunikaty o błędach

Skrypt może się nie powieść z wielu powodów, ale zazwyczaj w wiadomości e-mail pojawia się jeden z tych komunikatów o błędach. Komunikatowi o błędzie będą towarzyszyć wyzwalacze, które ulegają awarii.

Do wykonania tej czynności wymagana jest autoryzacja
Przekroczono maksymalny czas wykonania
Usługa zużywa zbyt dużo czasu na komputerze przez jeden dzień

Sprawdź -   5 urządzeń Smarthome, których nie powinieneś kupować

Analizowanie wyzwalaczy

E-maile „awarie skryptu Google Apps” ponownie pomogą. Przejrzyj to, a pokaże ci dwie rzeczy; filtry i wyzwalacze używane przez skrypt, które nie działają. Temat powie Ci, który skrypt ma problemy, np. Na poniższym zrzucie ekranu mam skrypt o nazwie „Google Drive Expiration”, który nie działa. Wyzwalacz, który kończy się niepowodzeniem, jest wyzwalaczem opartym na czasie, który powinien wygasnąć plik w określonym czasie. Komunikat o błędzie mówi, że potrzebuje „autoryzacji do wykonania akcji”, której nie może uzyskać.

Najpierw zbadaj skrypty, które są uruchomione przez odwiedzając ten link. Jeśli znajdziesz skrypt, możesz go rozwiązać. Kroki rozwiązywania problemów zazwyczaj zależą od typu skryptu, więc nie możemy szczegółowo omawiać sposobu naprawy skryptu.

Sprawdź -   Jak powstrzymać komputer Mac przed przegrzaniem

Następnie chcesz przyjrzeć się filtrom i wyzwalaczom. Odwiedź ten linki wybierz Filtry i kartę Wyzwalacze w kolumnie po lewej stronie. Zobaczysz skonfigurowane wyzwalacze. Możesz je edytować lub usunąć. To zależy od tego, co musisz zrobić, aby naprawić skrypt. W wielu przypadkach będzie można ponownie zastosować wyzwalacz i rozwiązać problem.

Usuń wyzwalacze

Możliwe, że kiedyś użyłeś skryptu i usunąłeś go później. Jego wyzwalacze mogą nadal istnieć i próbują działać, ale kończą się niepowodzeniem, dlatego otrzymujesz wiadomość e-mail o nieudanym uruchomieniu skryptu. W takim przypadku możesz po prostu usunąć wyzwalacz, a e-maile się zatrzymają.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz zablokować wiadomość e-mail, ale nie radzimy tego robić, jeśli używasz dużo Google Script.