Jak zatrzymać ekran telefonu z Androidem przed wyłączeniem

Udostępnij teraz w social media:

Wygaszanie ekranu zapobiega pozostawaniu ekranu telefonu, gdy nie używasz urządzenia. Jednak są chwile, kiedy nie chcesz, aby to robił. Na szczęście możesz go wyłączyć na swoim telefonie lub tablecie z Androidem.

Limit czasu ekranu po prostu określa, jak długo ekran pozostanie włączony po zakończeniu korzystania z niego. Zwykle jest to domyślnie od 30 sekund do 1 minuty. Jeśli używasz telefonu do czegoś, co nie wymaga dotykania wyświetlacza, krótki limit czasu ekranu może być denerwujący.

Na urządzeniach z Androidem możesz łatwo zmienić długość limitu czasu ekranu. Proces różni się nieznacznie w zależności od posiadanego telefonu, ponieważ każdy producent zmienia interfejs użytkownika Androida. Mimo to zwykle wymaga to tylko kilku kroków.

  Jak zapisać listę odtwarzania w odtwarzaczu VLC w systemie Windows 10

Jak zwiększyć długość limitu czasu ekranu

Zanim porozmawiamy o metodach, których możesz użyć, aby zapobiec wyłączaniu ekranu, należy wspomnieć, że większość telefonów z Androidem nie może tego robić natywnie. W przypadku większości urządzeń z Androidem limit czasu ekranu można ustawić tylko na dłuższy czas, na przykład 10 lub 30 minut. Jednak w większości sytuacji jest to wystarczające.

Przesuń palcem w dół od góry ekranu, aby otworzyć panel powiadomień. Kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć menu „Ustawienia”. W zależności od posiadanego urządzenia może być konieczne ponowne przesunięcie w dół, aby wyświetlić ikonę koła zębatego.

Wybierz „Ekran” w menu „Ustawienia”.

ustawienia wyświetlania Androida

Tutaj rzeczy naprawdę mogą zacząć się różnić w zależności od urządzenia. Niektóre telefony, takie jak Google Pixel, wymagają rozwinięcia sekcji „Zaawansowane” w ustawieniach „Wyświetlacz”.

  Sortuj preferencje w aplikacji Ustawienia iOS do grup [Jailbreak]

zaawansowane ustawienia wyświetlania w systemie Android

Inne telefony wyświetlają „Limit czasu ekranu” w głównych ustawieniach „Ekran”.

limit czasu ekranu Androida

Wskaż „Wygaszanie ekranu”, aby otworzyć opcje czasu.

limit czasu ekranu Androida

Tutaj również sytuacja może się różnić w zależności od urządzenia. Prawie wszystkie urządzenia z Androidem mają 15 i 30 sekund lub 1, 2, 5 i 10 minut jako opcja. Jednak niektóre telefony będą miały dodatkowe 30 minut. Wybierz najdłuższy dostępny w telefonie.

x