Jak zatrzymać ekran telefonu z Androidem przed wyłączeniem

Wygaszanie ekranu zapobiega pozostawaniu ekranu telefonu, gdy nie używasz urządzenia. Jednak są chwile, kiedy nie chcesz, aby to robił. Na szczęście możesz go wyłączyć na swoim telefonie lub tablecie z Androidem.

Limit czasu ekranu po prostu określa, jak długo ekran pozostanie włączony po zakończeniu korzystania z niego. Zwykle jest to domyślnie od 30 sekund do 1 minuty. Jeśli używasz telefonu do czegoś, co nie wymaga dotykania wyświetlacza, krótki limit czasu ekranu może być denerwujący.

Na urządzeniach z Androidem możesz łatwo zmienić długość limitu czasu ekranu. Proces różni się nieznacznie w zależności od posiadanego telefonu, ponieważ każdy producent zmienia interfejs użytkownika Androida. Mimo to zwykle wymaga to tylko kilku kroków.

Jak zwiększyć długość limitu czasu ekranu

Zanim porozmawiamy o metodach, których możesz użyć, aby zapobiec wyłączaniu ekranu, należy wspomnieć, że większość telefonów z Androidem nie może tego robić natywnie. W przypadku większości urządzeń z Androidem limit czasu ekranu można ustawić tylko na dłuższy czas, na przykład 10 lub 30 minut. Jednak w większości sytuacji jest to wystarczające.

Przesuń palcem w dół od góry ekranu, aby otworzyć panel powiadomień. Kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć menu „Ustawienia”. W zależności od posiadanego urządzenia może być konieczne ponowne przesunięcie w dół, aby wyświetlić ikonę koła zębatego.

ustawienia Androida

Wybierz „Ekran” w menu „Ustawienia”.

ustawienia wyświetlania Androida

Tutaj rzeczy naprawdę mogą zacząć się różnić w zależności od urządzenia. Niektóre telefony, takie jak Google Pixel, wymagają rozwinięcia sekcji „Zaawansowane” w ustawieniach „Wyświetlacz”.

zaawansowane ustawienia wyświetlania w systemie Android

Inne telefony wyświetlają „Limit czasu ekranu” w głównych ustawieniach „Ekran”.

limit czasu ekranu Androida

Wskaż „Wygaszanie ekranu”, aby otworzyć opcje czasu.

limit czasu ekranu Androida

Tutaj również sytuacja może się różnić w zależności od urządzenia. Prawie wszystkie urządzenia z Androidem mają 15 i 30 sekund lub 1, 2, 5 i 10 minut jako opcja. Jednak niektóre telefony będą miały dodatkowe 30 minut. Wybierz najdłuższy dostępny w telefonie.