Jak zatrzymać losowe budzenie się systemu Windows 10 ze snu

Windows 10 jest nękany przez najdziwniejsze błędy. Powracającym problemem, z którym boryka się wielu użytkowników, jest uśpienie systemów. System będzie się budził w losowych momentach. Może pozostać przytomny lub wkrótce powrócić do stanu uśpienia bez żadnego powodu, aby z niego wychodzić. Okazuje się, że może istnieć uzasadniony powód, dla którego tak się dzieje; na to pozwalasz (chociaż być może o tym nie wiesz). Windows od dawna, przynajmniej tak dawno temu, jak Windows 7, pozwalał na „budzenie timerów” do wybudzania systemu ze snu. Domyślnie są wyłączone, ale system Windows 10 mógł je włączyć dla określonych planów zasilania, dlatego system budzi się bez wyraźnego powodu. Oto jak to wyłączyć.

Wake Timery są dozwolone / niedozwolone dla indywidualnych planów zasilania. Najprawdopodobniej masz skonfigurowane co najmniej dwa plany zasilania; Zrównoważona i wysoka wydajność. Będziesz musiał sprawdzić stan zegarów budzenia dla obu planów. Jeśli masz skonfigurowane inne plany, postępuj zgodnie z nimi.

Aby wyłączyć wyłącznik czasowy, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę baterii na pasku zadań i wybierz „Opcje zasilania” z menu kontekstowego. Kliknij „Zmień ustawienia planu” obok planu zasilania, a następnie kliknij „Zmień zaawansowane ustawienia zasilania” na następnym ekranie.

W oknie ustawień zaawansowanych rozwiń opcję „Uśpij”. Przewiń w dół do sekcji „Zezwalaj na liczniki czasu budzenia” i upewnij się, że jest wyłączona zarówno dla stanu baterii, jak i stanu podłączonego. Zastosuj zmianę, a następnie powtórz dla wszystkich innych utworzonych planów zasilania.

win-10-wake-timer

Domyślnie zegary budzenia są włączone dla planu Zrównoważonego zasilania, gdy system jest podłączony (stan, w którym większość ludzi prawdopodobnie zostawia swoje systemy w nocy). Wyłącz go, a możesz zauważyć zauważalną różnicę w liczbie losowych budzeń systemu.

Nie jest to jednak ostateczne rozwiązanie. Niektóre aplikacje, które możesz pozostawić uruchomione w systemie, na przykład te, które przesyłają strumieniowo muzykę, mogą budzić system i omijać to ustawienie. Sprawdź, czy masz aplikację, która może to zrobić, i nie zezwalaj jej na to. Jeśli napotkałeś ten problem w systemie Windows 10 i znalazłeś alternatywne rozwiązanie, daj nam znać w komentarzach.

x