Jak zatrzymać lub usunąć Polecane filmy na YouTube

Udostępnij teraz w social media:

Youtube jest znany z wyświetlania rekomendacji wideo, ale przez większość czasu te polecane filmy wcale nie są w twoim guście. Widzisz, ludzie na YouTube uwielbiają wierzyć, że ich algorytm jest super inteligentny, ale to dalekie od prawdy. Trzeba powiedzieć, że nowoczesny YouTube pod względem funkcji jest znacznie lepszy w porównaniu do swoich wcześniejszych wersji. Z drugiej strony starsza wersja miała prostszy interfejs użytkownika, a wielu użytkowników z tamtej epoki prawdopodobnie powie, że było lepiej.

Nie możemy jednak lekceważyć znaczenia sekcji polecanych filmów. Kilka razy pokazuje to filmy Ja mam przychodzą się cieszyć, ale w przypadku większości pokazanych filmów były śmieciami lub wcale nie w moim guście. Jeśli masz problemy z tą funkcją i wolisz się jej pozbyć lub cokolwiek innego, cóż, mamy osłaniam cie.

Zatrzymaj lub usuń polecane filmy na YouTube

Czy denerwują Cię filmy polecane przez YouTube, które nie polecają treści, które chcesz zobaczyć? Korzystając z tych wskazówek, możesz usunąć rekomendacje filmów z YouTube i zatrzymać ich wyświetlanie na końcu filmu:

  1. Usuń historię wyszukiwania w YouTube
  2. Usuń historię oglądania
  3. Usuń polecane filmy z YouTube za pomocą rozszerzenia Chrome.

Zobaczmy to szczegółowo.

1) Usuń historię wyszukiwania w YouTube

OK, więc usunięcie historii wyszukiwania nie spowoduje usunięcia rekomendacji, ale przywróci to wszystko do wartości domyślnych. Gdy to zrobisz, system zacznie od nowa, próbując polecić odpowiednie filmy na podstawie tych, których wcześniej szukałeś.

Aby usunąć historię, kliknij swoją nazwę użytkownika, a następnie z menu wybierz Twoje dane W Youtube. Następnie kliknij Zarządzaj swoją historią wyszukiwania w YouTube przez cały czas, a następnie usuń i to wszystko, kolego.

  Jak współpracować przy muzycznej liście odtwarzania YouTube

2) Usuń Historia oglądania filmów z YouTube

Następną rzeczą do zrobienia jest usunięcie historii oglądania. Aby to zrobić, po prostu kliknij swoją nazwę użytkownika, a następnie Twoje dane w YouTube, Zarządzaj swoją historią oglądania w YouTube. W lewym okienku kliknij Usuń aktywność według, wybierz Cały czas z menu rozwijanego, a na koniec kliknij Usuń.

Usunięcie historii oglądania jest bardzo ważne, ponieważ w ogóle nie zawiera ograniczenia zakresu. Oznacza to, że jeśli utworzyłeś konto YouTube w 2009 roku i nigdy nie usunąłeś historii oglądania, wszystkie te dane są nadal przechowywane na serwerach YouTube.

3) Usuń polecane filmy z YouTube za pomocą rozszerzenia Chrome

Masz dość tych szalonych filmów i po prostu chcesz odejść od rekomendacji strony głównej. Rozumiemy twój ból, więc postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i będziesz bądź w porządku po drzemce.

Najpierw musisz pobrać Google Chrome lub dowolną przeglądarkę internetową opartą na Chromium, taką jak nowy Edge. Po wykonaniu tej czynności pobierz i zainstaluj rozszerzenie o nazwie Usuń polecane filmy z YouTube. Spowoduje to usunięcie sekcji rekomendacji ze strony głównej.

To wszystko, śmiało i życzę miłego dnia.

x