Udostępnij teraz w social media:

Jeśli masz iPhone’a, iTunes jest dla Ciebie niezbędną aplikacją. Możesz to lubić lub nie, ale potrzebujesz tego. Jeśli nic więcej, iTunes może wykonać kopię zapasową i przywrócić wszystko na iPhonie. Możesz nigdy nie używać go do synchronizowania muzyki lub opłacania subskrypcji, ale użyjesz go do zrobienia kopii zapasowych. To powiedziawszy, po zainstalowaniu iTunes otworzy się za każdym razem, gdy podłączysz iPhone’a lub iPada do komputera. Będzie to wymagało nowej kopii zapasowej wszystkich danych. iTunes nie sprawdza, jak niedawna była ostatnia kopia zapasowa. Może mieć tylko kilka godzin, a iTunes nadal wykona nową kopię zapasową. Możesz go anulować lub zamknąć iTunes od razu po otwarciu, ale jest to denerwujące. Oto, jak możesz zatrzymać otwieranie iTunes po podłączeniu iPhone’a lub iPada do komputera.

Sprawdź -   Jak uzyskać kursor macOS w systemie Windows 10

Podczas instalowania iTunes jest instalowanych kilka dodatkowych usług. Jedna z tych usług nosi nazwę „iTunesHelper”. Po zainstalowaniu iTunes nie ma śladu instalowania tej usługi i jest ona automatycznie dodawana do folderu Autostart. To zmusza iTunes do otwarcia po podłączeniu iPhone’a.

Wyłączenie jest dość łatwe, zwłaszcza jeśli używasz systemu Windows 10. Otwórz Menedżera zadań i przejdź do zakładki Uruchamianie. Poszukaj aplikacji iTunesHelper. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wyłącz” z menu kontekstowego, aby zatrzymać otwieranie iTunes po podłączeniu iPhone’a.

Ta sama usługa jest odpowiedzialna za otwieranie iTunes w starszych wersjach systemu Windows. Menedżer zadań w systemie Windows 8.1 ma kartę Uruchamianie, więc będzie działać, jeśli nadal używasz systemu Windows 8.1.

Sprawdź -   Szyfrowanie BitLocker systemu Windows 10 już nie ufa Twojemu dyskowi SSD

Wyłączenie iTunesHelper w systemie Windows 7 jest dość łatwe. Jedyna różnica polega na tym, że nie możesz tego zrobić z poziomu Menedżera zadań. Otwórz okno dialogowe uruchamiania za pomocą skrótu klawiaturowego Win + R. W polu wpisz „msconfig” i naciśnij Enter. Otworzy się okno Konfiguracja systemu. To okno jest podzielone na kilka zakładek, z których jedna to „Uruchamianie”. Przejdź do zakładki „Uruchamianie”, poszukaj iTunesHelper i wyłącz go.

Wyłączenie iTunes Helper nie wpłynie na nic innego. To najszybszy sposób na zatrzymanie otwierania iTunes po podłączeniu iPhone’a lub iPada. Możesz równie łatwo włączyć go ponownie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli masz już uruchomiony iTunes i podłączysz iPhone’a, rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej. Wyłączenie iTunes Helper nie zatrzymuje funkcji automatycznej synchronizacji. Zatrzymuje otwieranie iTunes tylko wtedy, gdy nie jest to potrzebne.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do Windows 10 Sticky Notes online

Nie trzeba mówić, że powinien być łatwiejszy sposób na zrobienie tego. iTunes dodaje usługę do folderu Autostart i nawet nie pyta wprost o pozwolenie użytkownika.