Jak zatrzymać skanowanie w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth w systemie Windows 10

Kiedy masz włączony Bluetooth, robi dwie rzeczy; ustanawia i utrzymuje połączenie ze sparowanymi i podłączonymi urządzeniami, które posiadasz, oraz wyszukuje inne urządzenia Bluetooth. Bluetooth w systemie Windows 10 stale skanuje w poszukiwaniu urządzeń. To trochę wyczerpuje baterię i trochę zagraża bezpieczeństwu, ale nie ma na to wyłącznika. Jeśli wyłączysz Bluetooth, zatrzyma się skanowanie w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth, ale wszystkie podłączone urządzenia również zostaną odłączone, nie wspominając już o tym, że udostępnianie w pobliżu nie będzie już działać.

Po wyjęciu z pudełka nie ma przełącznika, który można obrócić, aby wyłączyć skanowanie, jednak można wyłączyć jedną z wielu usług Bluetooth, które działają, gdy przełącznik jest włączony, i zatrzymać skanowanie w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth w systemie Windows 10.

Zatrzymaj skanowanie w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth

Otwórz panel Usługi. Możesz wyszukać Usługi w wyszukiwarce Windows lub możesz otworzyć pole uruchamiania (skrót klawiaturowy Win + R) i wpisać w nim services.msc.

W oknie Usługi poszukaj usługi o nazwie Usługi wsparcia Bluetooth. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zatrzymaj z menu kontekstowego. Spowoduje to zatrzymanie systemu przed skanowaniem w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth. Interfejs nadal będzie pokazywał, że skanuje w poszukiwaniu urządzeń, ale tak nie jest.

Jeśli klikniesz dwukrotnie usługę, możesz przeczytać jej opis, który mówi, że usługa skanuje w poszukiwaniu urządzeń, gdy trzeba podłączyć nowe urządzenie. Opis mówi, że może to powodować problemy z urządzeniami, które są już podłączone, a jest to możliwe, choć mało prawdopodobne. Jeśli Twoje urządzenia Bluetooth zaczną działać po zatrzymaniu usługi, włącz ją ponownie.

Jednak po włączeniu system rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu urządzeń. Ta poprawka zawiera ograniczenia i mogą wystąpić przypadki, w których może nie działać. Udostępnianie w pobliżu będzie miało wpływ, ponieważ nie będzie można wyszukiwać innych systemów w Twojej sieci.

Chociaż ciągłe zezwalanie komputerowi na skanowanie w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth stanowi pewne zagrożenie bezpieczeństwa, skanowanie nie oznacza automatycznie, że urządzenie może się z nim połączyć. W wielu przypadkach urządzenie Bluetooth będzie wymagało pewnego rodzaju uwierzytelnienia i oczywiście będziesz musiał zezwolić urządzeniu na połączenie się z własnym systemem.

Istnieją szanse, że Bluetooth zostanie wykorzystany, ale pamiętaj, że Bluetooth ma ograniczony zasięg, więc ryzyko jest w dużym stopniu ograniczone. Jednak dobrym środkiem ostrożności jest usunięcie, tj. Rozparowanie urządzeń, których już nie używasz.

x