Jak zatrzymać żądania oceny aplikacji w systemie iOS

Oceny aplikacji pomagają zwiększyć widoczność aplikacji w sklepie App Store. Może Cię to zaskoczyć, ale wiele aplikacji z App Store nigdy nie zostało pobranych ani razu. Czasami aplikacje są niskiej jakości, ale często trudno je znaleźć wśród innych, bardziej popularnych aplikacji. Aby obejść ten problem, programiści aplikacji proszą o ocenę aplikacji, którą powinieneś, jeśli chcesz. Jedynym problemem jest to, że każdą wersję aplikacji można oceniać osobno. Niektóre aplikacje uporczywie proszą o oceny za każdym razem, gdy publikują nową wersję, co może być denerwujące. Oto, jak możesz zatrzymać prośby o ocenę aplikacji na iOS.

Wyłącz oceny i recenzje

Począwszy od iOS 10+, App Store ma opcję, która pozwala wyłączyć żądania oceny aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to go włączyć. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do iTunes i App Store. Przewiń w dół i wyłącz opcję „Oceny i recenzje w aplikacji”. W większości przypadków spowoduje to zatrzymanie próśb o ocenę aplikacji w systemie iOS.

Będą wyjątki, ponieważ aplikacje muszą również obsługiwać tę funkcję. To nie jest coś, co iOS może zmusić aplikacje do podążania, co oznacza, że ​​możesz od czasu do czasu otrzymywać prośby o recenzję lub ocenę. Jeśli jakaś aplikacja jest szczególnie uciążliwa podczas uzyskiwania recenzji, skorzystaj z poniższego rozwiązania.

Oceń i uruchom

Gdy aplikacja przesyła prośbę o ocenę, możesz ją ocenić, poprosić o ponowne przypomnienie lub anulować. Jeśli anulujesz prośbę o ocenę, nieuchronnie pojawi się ona ponownie. Kiedy to nastąpi, dotknij opcji „Oceń teraz”, a po przełączeniu się do aplikacji App Store dotknij / naciśnij przycisk Początek.

Aplikacja, która poprosiła o ocenę i / lub recenzję, nie ma możliwości sprawdzenia, czy faktycznie wystawiłeś ocenę, czy nie. Dotyczy to większości działań w aplikacji. Na przykład, jeśli aplikacja prosi o zasubskrybowanie kanału YouTube, możesz po prostu zgodzić się na jej zasubskrybowanie i otrzymać w zamian wszystko, co oferuje aplikacja. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy połączyłeś swoje konto na Facebooku lub coś podobnego do aplikacji i może śledzić Twoje konkretne polubienie.

Jak wspomniano powyżej, oceny pomagają aplikacji zyskać widoczność. Nie ocenianie aplikacji nie jest przestępstwem, ale jeśli naprawdę lubisz aplikację, pomóż jej zyskać na popularności. Problem występuje tylko wtedy, gdy aplikacje stają się zbyt trwałe lub gdy proszą o oceny dla każdej wersji. Wyobraź sobie, że aplikacja Facebook, która aktualizuje się co dwa tygodnie, zaczyna prosić o ocenę lub recenzję każdej nowej wersji. Odinstalowałbyś go szybciej niż możesz powiedzieć jedną gwiazdkę.