01/21/2022

Jak zautomatyzować gesty myszy i pociągnięcia klawiatury w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Dużo mówimy o automatyzacji. Omówiliśmy wiele skryptów, które ułatwiają wykonywanie powtarzalnych zadań lub pozwalają zredukować wiele kliknięć w jedno. Chociaż skrypty to świetny sposób na automatyzację rzeczy, nie każdy może je napisać i nie wykonują swojej pracy przez cały czas. Możesz zautomatyzować gesty myszy i pociągnięcia klawiatury, gdy skrypty nie działają.

Może się to wydawać skomplikowane, ale możesz użyć aplikacji, aby wykonać zadanie. Wszystko, co musisz zrobić, to zapisać ścieżkę, którą musi pokonać twoja mysz, kliknięcia, które należy wykonać, oraz dowolny tekst, który należy wprowadzić lub klawisz, który należy nacisnąć. Aplikacja, która może to zrobić w najprostszy możliwy sposób, to TinyTask.

Sprawdź -   Jak tworzyć ustawienia efektów warstw w programie Photoshop

Zautomatyzuj gesty myszy i ruchy klawiatury

Ściągnij i uruchom TinyTask. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest skonfigurowanie wszystkiego, aby nagrywać gesty myszy. Oznacza to, że jeśli chcesz otworzyć aplikację, nie powinna już być otwarta w Twoim systemie. Otwarcie aplikacji powinno być generalnie rejestrowane jako część procesu automatyzacji. Oczywiście, jeśli planujesz otworzyć aplikację przed uruchomieniem procesu automatyzacji, możesz pominąć tę część.

Po otwarciu aplikacji kliknij przycisk Rec. Następnie wykonaj kroki, które chcesz zautomatyzować, np. Jeśli chcesz odświeżyć pulpit, kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar i wybierz Odśwież z menu kontekstowego. Gdy skończysz, kliknij ponownie przycisk Rec, aby zatrzymać nagrywanie.

Sprawdź -   Jak usunąć konta z aplikacji Osoby w systemie Windows 10

Możesz sprawdzić, czy proces został poprawnie zarejestrowany, klikając przycisk Odtwórz. Odgrywa cały nagrany proces. Możesz go zapisać i otworzyć w TinyTalk lub możesz kliknąć przycisk EXE i zapisać cały proces jako plik EXE.

Zaletą zapisania go jako pliku EXE jest to, że można go używać z Harmonogramem zadań i zautomatyzować, gdy plik EXE jest uruchamiany za pośrednictwem zadania.

TinyTask ma również kilka opcji uruchamiania nagranego zadania. Możesz zmienić jego prędkość lub odtwarzać w sposób ciągły.

Wygląda na to, że aplikacja nie rejestruje wszystkich kliknięć. Nie był w stanie nagrać kliknięcia ikony Centrum akcji w zasobniku systemowym, więc upewnij się, że odtwarzasz nagrany proces, aby sprawdzić, czy działa tak, jak powinien. Mogą istnieć inne kliknięcia, których nie może zarejestrować, np. Automatycznie akceptując monit UAC i należy się tego spodziewać.

Sprawdź -   Jak wybrać ścieżkę audio w programie Windows Media Player

x