Jak zawsze otwierać Chrome w trybie gościa w systemie Windows 10

Google Chrome oferuje tryb gościa w przeglądarce, co jest przydatne, jeśli chcesz dać komuś tymczasowy dostęp do swojego komputera. Zaletą jest to, że nic nie jest śledzone, z wyjątkiem sytuacji, gdy zalogują się do niektórych usług. Chociaż tryb gościa Chrome musi być uruchamiany ręcznie, jeśli masz często gości, zawsze otwierasz Chrome w trybie gościa w systemie Windows 10.

Otwórz okno trybu gościa w przeglądarce Chrome

Aby otworzyć okno Chrome w trybie gościa, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Chrome.
  2. W prawym górnym rogu kliknij Profil
  3. Kliknij Otwórz okno gościa.

Otworzy się okno trybu gościa.

tryb gościa w chrome

Aby wyjść z trybu gościa Chrome, kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu i wybierz Wyjdź z gościa.

Czytać: Różnica między trybem gościa a trybem incognito w Chrome.

Zawsze otwieraj Chrome w trybie gościa

Zawsze otwieraj tryb gościa Chrome

Wskazówka, którą udostępniamy tutaj, może być wykorzystana do uruchomienia Chrome w dowolnym profilu. Jeśli masz wielu użytkowników Chrome i zawsze chcesz uruchomić Chrome w jednym określonym profilu, możemy skorzystać z tej techniki. Aby Chrome był zawsze w trybie gościa, wykonaj następujące czynności:

  1. Utwórz skrót na pulpicie do Chrome
  2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości.
  3. Przejdź do karty Skrót.
  4. Kliknij pole docelowe.
  5. Na końcu cytatu dodaj --profile-directory="Guest Profile"
  6. Kliknij OK, aby zapisać.

Flaga Chrome w trybie gościa

Teraz zmień nazwę skrótu na coś, co możesz zapamiętać. Powiedzmy Chrome Guest.

Teraz, gdy gość chce korzystać z przeglądarki; możesz uruchomić go podwójnym kliknięciem. Kiedy się otworzy, mogą kliknąć Przeglądaj jako gość przycisk, aby uruchomić tryb gościa.

Jedyną wadą jest to, że wszystkie profile użytkowników w Chrome będą widoczne z góry, a użytkownik będzie musiał ręcznie wybrać tryb gościa.

Podobnie, jeśli chcesz uruchomić określony profil, musisz użyć Profilu 1 lub Profilu 2 w opcji. Sprawdź, czy otwiera ten profil użytkownika.

Tryb gościa powoduje, że Chrome nie zapisuje Twojej aktywności związanej z przeglądaniem, ale pewna aktywność będzie nadal widoczna dla odwiedzanych witryn, jeśli jesteś zalogowany i do Twojej sieci, a także Twojego usługodawcy internetowego.

Mamy nadzieję, że łatwo było skonfigurować tryb gościa w Chrome i bezpośrednio go uruchomić, choć mamy nadzieję, że Google ma opcję, w której profil nie jest w ogóle wyświetlany.

x