Jak zawsze uruchamiać Microsoft Edge w trybie przeglądania InPrivate w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli korzystasz z Microsoft Edge na współdzielonym komputerze z systemem Windows 10 i chcesz, aby Twoja historia przeglądania była domyślnie prywatna, możesz ustawić Edge zawsze w trybie InPrivate. Oto jak.

Co to jest tryb InPrivate?

InPrivate to nazwa trybu przeglądania prywatnego w Microsoft Edge. Podczas korzystania z InPrivate Edge usuwa lokalną historię przeglądania po zamknięciu wszystkich okien przeglądarki. Twoje zakładki i pobrane pliki zostaną zachowane, chyba że usuniesz je ręcznie. Zapobiega również kojarzeniu wyszukiwań Bing z kontem Microsoft.

Jednak InPrivate nie zapobiega śledzeniu Twojej aktywności w Internecie. Witryny internetowe, Twój dostawca usług internetowych lub organizacje hostujące Twoją sieć (takie jak szkoła lub biuro) mogą nadal widzieć Twoją aktywność w sieci, śledząc Twój adres IP lub innymi metodami.

  Jak zainstalować profil kolorów na monitorze w systemie Windows

Jak zawsze uruchamiać Microsoft Edge w trybie InPrivate w systemie Windows 10

Aby uruchomić Edge już w trybie InPrivate, musimy zmienić opcję wiersza poleceń w skrócie, który uruchamia Edge. Chociaż może się to wydawać onieśmielające, nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Najpierw znajdź skrót, którego używasz do uruchamiania Edge. Może znajdować się w menu Start, na pulpicie lub na pasku zadań. Będziemy musieli zmienić jego właściwości. Na przykład, jeśli masz ikonę Edge przypiętą do paska zadań, kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Gdy pojawi się menu, kliknij prawym przyciskiem myszy „Microsoft Edge”, a następnie wybierz „Właściwości”.

  10 nowych funkcji w aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update

Pojawi się okno Właściwości. Na karcie „Skrót” znajdź pole tekstowe obok słowa „Cel”. Zawiera ścieżkę do aplikacji Edge, którą uruchamiasz za każdym razem, gdy klikniesz skrót.

Znajdź ścieżkę docelową dla Microsoft Edge w systemie Windows 10

Dodamy coś na końcu ścieżki w polu Cel. Kliknij go i umieść kursor po prawej stronie. Naciśnij spację i wpisz „-inprivate” po ścieżce wymienionej w polu Cel.

Pole powinno teraz zawierać ścieżkę do aplikacji Edge, spację, myślnik i słowo „inprivate” na końcu.

Dodaj InPrivate do ścieżki w skrócie do Microsoft Edge w systemie Windows 10

Kliknij „OK”, aby zamknąć okno Właściwości. (Jeśli pojawi się ostrzeżenie po kliknięciu „Zastosuj”, po prostu zignoruj ​​je i kliknij „OK”).

Następnym razem, gdy otworzysz Edge’a ze skrótu, aplikacja uruchomi się w trybie InPrivate.

  Jak wyświetlić ukryte pliki w systemie Windows 11?

Tryb InPrivate w przeglądarce Microsoft Edge w systemie Windows 10

Pamiętaj, że Edge uruchomi się tylko w trybie InPrivate, jeśli uruchomisz go ze zmodyfikowanego skrótu.

Jeśli masz problemy z uruchomieniem Edge’a ze zmodyfikowanego skrótu, sprawdź, czy nie wprowadziłeś literówki w polu „Cel”. Jeśli po tym nadal masz problemy, usuń skrót, utwórz nowy i spróbuj ponownie zmodyfikować.

Jak usunąć tryb InPrivate

Jeśli chcesz, aby Edge zawsze uruchamiał się ponownie w trybie normalnym, możesz otworzyć skrót i usunąć opcję „-inprivate” w ścieżce „Target” lub po prostu usunąć skrót i utworzyć nowy.

Gdy wszystko już załatwisz, rozważ skonfigurowanie konta użytkownika systemu Windows 10 dla każdej osoby na komputerze. Będziesz mniej martwić się o zachowanie prywatności swojej historii przeglądania, a także będziesz mógł dowolnie dostosowywać działanie systemu Windows 10.

x