Jak zdalnie sterować dowolnym urządzeniem na podczerwień za pomocą HTC One

Producenci smartfonów zaczęli wprowadzać do swoich ofert coraz to nowsze funkcje sprzętowe, które nieustannie poszerzają horyzonty możliwości Twojego urządzenia. Kiedy Google wprowadził NFC jako natywny protokół dla Androida, pojawiło się wiele przydatnych aplikacji, które pozwalają w pełni wykorzystać nową funkcję, od płatności natychmiastowych po łatwe udostępnianie multimediów innym kompatybilnym urządzeniom. W dzisiejszych czasach kolejną funkcją, którą widzimy w niektórych najnowszych flagowcach, jest wbudowany IR Blaster, dzięki czemu urządzenie może służyć jako pilot do telewizora, kina domowego itp.

Chociaż jest to bardzo przydatna funkcjonalność, biorąc pod uwagę liczbę urządzeń IR, z którymi zwykle spotykamy się w naszym codziennym życiu, problemem jest konfiguracja. Na przykład HTC One jest okrętem flagowym, który jest wyposażony w natywną aplikację telewizyjną do korzystania z IR Blaster, ale domyślne opcje są ograniczone do telewizora, dekodera telewizji kablowej i kina domowego. Technicznie rzecz biorąc, IR Blaster oznacza, że ​​urządzenie powinno kontrolować prawie wszystko, co wymaga wiązki podczerwieni, ale telefon ci tego nie pozwala. Dobrą rzeczą jest to, że istnieje sposób na skonfigurowanie dowolnego urządzenia na podczerwień do współpracy z HTC One, a pokażę ci, jak to zrobić.

Zanim zaczniemy, pamiętaj, że wypróbowałem i przetestowałem to tylko dla HTC One przy użyciu jego natywnej aplikacji telewizyjnej. Jestem pewien, że mogą istnieć takie sztuczki również dla innych urządzeń wyposażonych w IR Blaster, ale na razie ten przewodnik dotyczy tylko oferty HTC (odkryłem to podczas próby skonfigurowania mojego klimatyzatora biurowego z moim HTC One, więc zrozumieć sedno).

Zasadniczo wystarczy skonfigurować pilota z opcją „producenta nie ma na liście”, aby telefon mógł nauczyć się przycisków za pomocą nadajnika podczerwieni. Pamiętaj, że będziesz potrzebować rzeczywistego zdalnego sterowania urządzeniem, które próbujesz skonfigurować do konfiguracji.

Uruchom natywną aplikację telewizyjną na HTC One, przejdź do jej Ustawień i stuknij Pokoje.
Pilot HTC 1
Naciśnij znak + na liście skonfigurowanych pokoi, aby dodać nowy, podaj nazwę nowego pokoju (najlepiej nazwę urządzenia dla łatwego zapamiętania) i dotknij Dalej.
Pilot HTC 2
Wybierz typ urządzenia na następnym ekranie. Ponieważ będziemy konfigurować rzeczy ręcznie, możesz wybrać cokolwiek z dostępnych opcji, nawet jeśli nie odzwierciedla to konfigurowanego urządzenia (wybrałem telewizor do klimatyzatora).
Pilot HTC 3
Zostanie wyświetlona długa lista producentów telewizorów. Przewiń na sam dół i wybierz Producent nie wymieniony. Naciśnij Dalej, gdy będziesz gotowy.
Pilot HTC 4
Zostaniesz poproszony o podanie nazwy marki Twojego urządzenia. Podaj tutaj wszystko, co lubisz – to naprawdę nie ma znaczenia.
Wreszcie nadszedł czas na konfigurację przycisków. Ponieważ wcześniej wybrałeś telewizor, zobaczysz układ podobny do pilota telewizora. Nie musisz konfigurować wszystkich przycisków – tylko te, których potrzebujesz.

Zwróć uwagę, że w celu konfiguracji należy wyrównać nadajnik IR Blaster urządzenia z pilotem zdalnego sterowania urządzenia. HTC One wyświetla obraz na ekranie, aby Cię poprowadzić, ale poniższe zdjęcie powinno pomóc Ci zrozumieć pomysł.

Pilot zdalnego sterowania HTC One IR

Po zakończeniu konfiguracji przycisków telefon HTC One jest gotowy do zdalnego sterowania urządzeniem. Spróbuj – to naprawdę świetna zabawa, zaskakując ludzi, że możesz kontrolować rzeczy za pomocą telefonu, zwłaszcza jeśli znajduje się on w miejscu publicznym.

Masz dla nas więcej pomocnych wskazówek w tym zakresie? Zostaw nam komentarz poniżej.