Jak zdalnie wyczyścić iPhone’a z pulpitu

iPhone’y są ogólnie bardzo bezpieczne. Gdyby Twój iPhone został skradziony, złamanie hasła nie byłoby łatwe. Twój telefon może zostać wyczyszczony i sprzedany, ale dane są w większości bezpieczne. Jeśli nie korzystałeś z żadnej formy zabezpieczeń lub ktoś, kto ma Twój telefon, może odgadnąć hasło / hasło, możesz wyczyścić je z pulpitu. Oto, jak zdalnie wyczyścić iPhone’a.

Wymagania

Aby zdalnie wyczyścić iPhone’a, musisz mieć;

Znajdź mój iPhone włączony na swoim iPhonie
Dostęp do Apple ID podłączonego do Twojego iPhone’a
Dostęp do przeglądarki internetowej na komputerze

Zdalnie wyczyść iPhone’a

Odwiedź iCloud i zaloguj się przy użyciu tego samego Apple ID, którego używasz na swoim iPhonie. Jeśli masz skonfigurowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, będziesz potrzebować dostępu do komputera Mac lub telefonu iPhone, aby uzyskać kod. IPhone oczywiście nie jest w twoim posiadaniu, więc nie ma mowy. Jeśli nie masz komputera Mac, kliknij opcję z informacją, że kod nie dotarł, i wybierz opcję „Więcej opcji”.

Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego numeru telefonu i podanie nowego. Weryfikacja Twojej tożsamości przez Apple może zająć trochę czasu, więc zdalne wyczyszczenie telefonu może nie być możliwe w ciągu jednego dnia. Przejrzyj opcje odzyskiwania i wybierz, co Ci odpowiada.

Gdy będziesz mógł zalogować się do iCloud, przejdź do Znajdź mój iPhone.

Wybierz swój iPhone ze wszystkich urządzeń.

W prawym górnym rogu zobaczysz kartę z trzema opcjami, z których jedną jest Wymaż iPhone’a. Kliknij go, a Twój telefon zostanie wyczyszczony.

Aby operacja czyszczenia została wysłana na Twój iPhone, musi on być połączony z Internetem. Jeśli został skradziony, możliwe, że ktokolwiek go miał, był w stanie wyłączyć WiFi i dane komórkowe z centrum sterowania. iCloud nie może włączyć tych dwóch przełączników, więc czyszczenie nastąpi tylko wtedy, gdy Twój iPhone połączy się z Internetem.

Gdy Twój iPhone jest w trybie online, polecenie czyszczenia zajmuje tylko kilka sekund, aby zainicjować czyszczenie. Telefon nie musi być stale połączony z Internetem, aby można go było wyczyścić. Wyczyszczenie iPhone’a spowoduje usunięcie twojego Apple ID i wyłączenie funkcji Znajdź mój iPhone. Jeśli telefon zostanie później odzyskany, możesz mieć trudności z udowodnieniem, że należy do Ciebie. Jeśli jednak nadal masz pudełko, które przyszło, pomoże, podobnie jak wszelkie pokwitowania zakupu. Jeśli zarejestrowałeś urządzenie przy użyciu swojego Apple ID, możesz użyć tego jako sposobu na udowodnienie, że to Twój telefon.