Jak zdobyć emotikony na Androida

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli sprawdza się stare powiedzenie, że obraz mówi tysiąc słów, to uzyskanie emoji na smartfonie powinno nie tylko zaoszczędzić czas, ale także sporą część limitu tekstowego w taryfie. W tej funkcji pokażemy, jak sprawdzić, czy Twoje urządzenie już je posiada, i co zrobić, jeśli ich nie ma.

Jak uzyskać emoji na Androida: Czy Twój telefon jest kompatybilny?

Może to być zaskoczeniem, że niektóre telefony w ogóle nie potrafią odszyfrować emotikonów. Stara technika wpisywania 😉 nie wymagała tłumaczenia, ponieważ znaki te były już obecne w słownikach używanych przez telefony. Emoji są inne, ponieważ są zasadniczo obrazami, a nie tekstem.

Apple ostatnio standardowo umieszczało emoji na iPhonie, co oznaczało, że niektórzy użytkownicy Androida zaczęli otrzymywać wiadomości tekstowe od tych uzbrojonych w Apple kumpli, którzy byli często odwiedzani przez małe kwadraty. Te kształty były tam, gdzie pierwotnie znajdowały się emoji, ale telefon z Androidem ich nie zrozumiał i zamiast tego wstawił kwadrat. To pominięcie nie oznacza jednak, że Twój telefon nie zawiera emotikonów, ponieważ istnieją różne rozwiązania, które mogą wprowadzić symbole do wiadomości.

  Jak zainstalować motyw Snow GTK w systemie Linux

Jeśli masz smartfona średniego lub wyższego poziomu z ostatnich kilku lat, takiego jak Samsung S7, Sony Xperia Z5 lub LG G5, to są bardzo duże szanse, że Twoje urządzenie jest nie tylko kompatybilne, ale może nawet mieć emoji już obecny. Klawiatura Google dostępna w sklepie Google Play ma wbudowane emoji dla każdego smartfona z systemem Android 4.4 KitKat lub nowszym. Samsung od jakiegoś czasu zawiera również emoji jako część swojej klawiatury, podobnie jak Sony, LG i wiele innych.

Jak uzyskać emoji na Androida: zmiana klawiatury

Jeśli domyślna klawiatura w telefonie nie ma opcji emoji, możesz ją zmienić na inną. Odwiedź sklep Google Play i wyszukaj klawiatury. Klawiatura Google jest bezpłatna, podobnie jak inny ulubiony SwiftKey, który oferuje dodatkowe motywy i klawiatury jako zakupy w aplikacji.

Gdy znajdziesz taką, którą lubisz, zainstaluj ją na swoim telefonie, a następnie otwórz Ustawienia> Język i wprowadzanie> Aktualna klawiatura, a następnie wybierz nową jako domyślną. Przy następnym otwarciu pola tekstowego powinna pojawić się nowa klawiatura.

  Jak sprawdzić pogodę w Gnome Shell

Jak uzyskać emotikony na Androida: Korzystanie z klawiatury Google

Jeśli używasz klawiatury Google w telefonie, nie będzie od razu widoczne, w jaki sposób uzyskujesz dostęp do emotikonów. Aby to zrobić, po prostu przytrzymaj ikonę wyszukiwania w prawym dolnym rogu, a pojawi się ikona buźki. Przesuń się do tego, a menu emoji będzie teraz dostępne.

Alternatywnie, ponieważ klawiatura w systemie Android jest kontekstowa, gdy jesteś w aplikacji do obsługi wiadomości, może się okazać, że ikona buźki jest już obecna w dolnym rogu, wymagając jedynie dotknięcia jej, gdy chcesz otworzyć symbole emoji.

Jak uzyskać emoji na Androida: Korzystanie z klawiatury SwiftKey

W podobny sposób, jak działa klawiatura Google, SwiftKey umieszcza opcję emoji w prawym dolnym rogu, widzianą jako mała uśmiechnięta buźka nad ikoną wyszukiwania. Długie naciśnięcie Szukaj (ikona lupy) otwiera menu emoji, w którym możesz wybierać spośród różnych dostępnych symboli. Pamiętaj, aby poeksperymentować z przewijaniem podmenu na dole, które oferują różne motywy emoji, a następnie dotknij klawisza abc, aby powrócić do zwykłego ustawienia QWERTY.

  Marriott chce danych gości, aby mógł im powiedzieć, czy ich dane zostały skradzione

Jak uzyskać emoji na Androida: Korzystanie z klawiatury Samsung

Na nowoczesnym urządzeniu Samsung możesz uzyskać dostęp do opcji emoji, naciskając długo przycisk mikrofonu, który pojawia się po lewej stronie spacji. W niektórych telefonach mikrofon zastępuje uśmiechnięta buźka, która daje bezpośredni dostęp do emotikonów.

Jak uzyskać emotikony na Androida: Jeśli Twój telefon nie obsługuje emotikonów

Chociaż wszystkie powyższe rozwiązania udostępniają emotikony we wszystkich aplikacjach do obsługi wiadomości na Twoim urządzeniu, jeśli Twój telefon nie obsługuje ich i nie może korzystać z najnowszych klawiatur, nadal możesz wziąć udział w akcji. WhatsApp ma wbudowane emotikony w samej aplikacji, co pozwala komunikować się za pomocą symboli z innymi przyjaciółmi w usłudze.

x