Udostępnij teraz w social media:

Dawno temu, w czasach Windows 3.1, Microsoft wypuścił Windows Entertainment Pack. Ten pakiet zawierał gry, z których godne uwagi były klasyczne Saper, Wąż i Pasjans. Pakiet został wycofany w 2003 roku, chociaż niektóre gry, takie jak Minesweeper i Solitaire, zostały przerobione dla późniejszych wersji systemu Windows i przez dłuższy czas były częścią systemu operacyjnego. Nie są już dostępne w systemie Windows 10, ale nadal możesz pobrać pakiet Windows Entertainment Pack i grać w zawarte w nim gry w systemie Windows 10.

Pakiet Windows Entertainment

Pobierz pakiet Windows Entertainment Pack z witryny Archive.org. Jest zbudowany dla 32-bitowej architektury Windows, ale przetestowaliśmy go na 64-bitowym systemie Windows 10 i wszystkie gry działają bezbłędnie.

Sprawdź -   Jak usunąć usługę w systemie Windows 10

Gry zawarte w pakiecie Windows Entertainment Pack to;

Okrutny
Wolna komórka
Golf
Ustalony
Reversi
Wąż
Pasjans
Taipai
TIK Tak
Saper

Zawiera również dwie aplikacje; kalkulator i MS Paint. Po uruchomieniu tych aplikacji niektóre mogą powodować błąd, że rejestr nie został zaktualizowany, ale możesz go zignorować. Aplikacja i tak będzie działać.

Wszystkie aplikacje są niepodpisane, więc uruchomisz inteligentny ekran systemu Windows, który uniemożliwia uruchamianie niepodpisanych aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, aby uruchomić aplikację, to kliknąć „Więcej informacji” w wyświetlonym alercie, a następnie kliknąć „Uruchom mimo to”.

Możesz pobrać cały pakiet lub pobrać pojedyncze gry. Nie wszystkie pliki EXE gry są zapisywane pod popularnymi nazwami. Na przykład Minesweeper jest zapisywany jako winmine.exe. Możesz uruchomić aplikację, aby zobaczyć, która to gra, lub możesz ją wygooglować i prawdopodobnie będziesz w stanie sprawdzić, jaki plik EXE gry został wywołany w ciągu dnia.

Sprawdź -   Jak wysyłać znikające tweety za pomocą flot na Twitterze

Nie możesz zainstalować tych aplikacji. Wszystkie są przenośne i jako takie mają kilka ograniczeń. Na przykład Saper zapamięta niestandardowy rozmiar siatki, który mu nadasz, ale nie zapisze wyników ani nic. Najlepsze / najlepsze wyniki są ustawione na 999 sekund i nie można ich resetować ani zmieniać.

W Microsoft Store są dostępne lepsze, zmodernizowane wersje tych gier, ale prawdziwą pokusą tych gier jest nostalgia. Wyglądają, jakby należały do ​​systemu Windows 98, a Windows 98 został bardzo dobrze przyjęty w swoich czasach. W tamtym czasie nadal korzystaliśmy z modemów telefonicznych i gry te były często jedyną rozrywką, jaką większość ludzi miała na swoich komputerach. Nie są to bardzo wymagające gry, ale nadal są fajne, a Saper i Pasjans nadal wymagają wysiłku, aby grać i wygrywać.

Sprawdź -   Jak znaleźć kod koloru dla obiektu na pulpicie w systemie Windows 10