Udostępnij teraz w social media:

Netflix śledzi wszystko, co oglądasz. Robi to z oczywistych powodów; aby pomóc Ci w rozpoczęciu oglądania filmu lub programu telewizyjnego. Pomaga również przypomnieć sobie, co oglądałeś. Po zalogowaniu się do serwisu Netflix możesz znaleźć wszystko, co oglądałeś, w kategorii „Kontynuuj oglądanie”. Ta kategoria i jej pozycja na stronie przeglądania Netflix jest dynamiczna. Czasami pojawia się jako najwyższa kategoria, gdy odwiedzasz Netflix. Innym razem będzie znacznie dalej w dół strony. Jeśli wolisz, aby ta kategoria była wyświetlana u góry i oglądasz Netflix w przeglądarce Chrome, możesz skorzystać z opcji Kontynuuj oglądanie w serwisie Netflix, aby zawsze mieć na górze kategorię Kontynuuj oglądanie.

Sprawdź -   Jak dodać „Wyszukaj w Google” w menu kontekstowym przeglądarki Microsoft Edge

Bez tego rozszerzenia wszystkie kategorie Netflix są wyświetlane pod polecanymi treściami w serwisie Netflix. Polecana zawartość zajmuje dużą część ekranu, a wszystkie inne kategorie pojawiają się poniżej. Rozszerzenie nie przenosi ani nie usuwa polecanych treści, ale przenosi kategorię Kontynuuj oglądanie nad polecaną treść.

Uzyskaj kontynuację oglądania na górze

Zainstaluj Netflix Kontynuuj oglądanie z Sklep internetowy Chrome. Tak może wyglądać Twoja strona przeglądania Netflix przed zainstalowaniem rozszerzenia. Na poniższym zrzucie ekranu kategoria Kontynuuj oglądanie pojawia się bezpośrednio pod polecanymi treściami, jednak jest to przypadek. Często zamiast kategorii Kontynuuj oglądanie pojawiają się tutaj inne kategorie.

Po zainstalowaniu rozszerzenia kategoria Kontynuuj obserwowanie zostanie przeniesiona na samą górę strony Przeglądaj.

Sprawdź -   Jak założyć bezpłatne konto Apple Developer

To rozszerzenie nie przedstawia dokładnie idealnej sytuacji. Idealnie byłoby, gdyby kategoria Kontynuuj oglądanie nadal pojawiała się pod polecanymi treściami, ale nad wszystkimi innymi kategoriami. Albo to, albo powinno mieć opcję ukrycia polecanych treści. Ten układ działa, jeśli chcesz, aby kategoria Kontynuuj obserwowanie była wyświetlana u góry, ale odbiega od interfejsu użytkownika, do którego jesteś przyzwyczajony. Należy pamiętać, że po zainstalowaniu tego rozszerzenia nowy układ będzie obejmował kategorię Kontynuuj oglądanie, polecane treści, a następnie inne kategorie. To również trochę rozczarowujące, że nie ma kodu Netflix dla tej kategorii, którego można użyć, aby przejść bezpośrednio do niej.

Sprawdź -   Jak dodać znak wodny w Dokumentach Google

Jakiś czas temu Netflix zawsze pokazywał kategorię Kontynuuj oglądanie u góry. Jak można się domyślić, nie wszyscy byli zadowoleni z tego układu, a Netflix uległ żądaniom użytkowników. Teraz wydaje się, że nie wszyscy są szczęśliwi, że muszą przewijać w dół i szukać kategorii, która dowodzi, że nie można zadowolić wszystkich. Bardziej rozsądnym sposobem kontrolowania tego byłoby umożliwienie użytkownikom decydowania, czy kategoria ma być wyświetlana na górze, czy nie, za pośrednictwem ustawień profilu, ale tak nie jest.

To rozszerzenie rozwiązuje problem, jeśli oglądasz Netflix w Chrome, ale jeśli oglądasz Netflix na Kodi, w aplikacji Windows 10 UWP lub dowolnej aplikacji mobilnej, nic nie można zrobić.