12/05/2021

Jak zdobyć miniatury zrzutów ekranu na iOS 11 w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy robisz zrzut ekranu w iOS 11, ekran nie tylko miga. Zrobiony zrzut ekranu jest wyświetlany jako pływająca miniatura w lewym dolnym rogu. Możesz dotknąć tej miniatury i edytować / oznaczać zrzut ekranu. High Sierra nie dodała podobnego uaktualnienia do narzędzia do zrzutów ekranu. Jeśli podoba Ci się miniatura i stwierdzisz, że jest to szybki sposób na uzyskanie dostępu do zrzutów ekranu, możesz uzyskać miniatury zrzutów ekranu w systemie MacOS za pomocą ShotBox.

Miniatury zrzutów ekranu w systemie macOS

Shotbox to bezpłatna aplikacja na Maca dostępna w Mac App Store, która dodaje iOS 11, takie jak miniatury zrzutów ekranu do macOS. Miniatury pojawiają się jako ruchome okno w lewym dolnym rogu ekranu. Możesz kliknąć miniaturę, aby szybko zobaczyć, udostępnić ją i oznaczyć.

Sprawdź -   Jak uzyskać alerty lokalizacji dla znajomych na iOS

Pobierz i zainstaluj aplikację. Będzie potrzebować dostępu do miejsca, w którym zapisywane są zrzuty ekranu. Ta aplikacja działa tylko z domyślnym narzędziem do zrzutów ekranu w systemie macOS. Jeśli używasz innej / innej aplikacji do robienia zrzutów ekranu, ShotBox nie będzie działać.

Gdy zezwolisz aplikacji na dostęp do lokalizacji zrzutów ekranu, będzie ona działać na pasku menu. Zrób zrzuty ekranu tak jak zwykle, a w lewym dolnym rogu pojawi się ruchome okno / miniatura.

Kliknij przycisk oka, aby uzyskać szybki podgląd zrzutu ekranu. Kliknij przycisk przybornika, aby przejść do trybu zaznaczania, i kliknij przycisk udostępniania, aby udostępnić zrzut ekranu za pomocą wbudowanej funkcji udostępniania w systemie macOS. ShotBox nie dodaje żadnych własnych narzędzi do oznaczania. Te, które widzisz, są domyślne w aplikacji Preview.

Sprawdź -   Jak zrobić zrzut ekranu na Apple TV na komputerze Mac

Jeśli klikniesz przycisk zamykania w pływającym oknie, zostaniesz zapytany, czy chcesz zapisać, czy usunąć zrzut ekranu, tak jak w iOS 11.

Ograniczenia

Chociaż ShotBox jest bardzo bliską wersją funkcji zrzutu ekranu iOS 11, nie jest to dokładna replika. Jedną rażącą różnicą jest to, że jeśli zrobisz wiele zrzutów ekranu, nie otrzymasz okien dla każdego obrazu osobno. Otrzymasz tylko miniaturę dla najnowszego zrzutu ekranu. Narzekalibyśmy, ale w przeciwnym razie aplikacja jest niesamowita i być może funkcja zostanie dodana w przyszłej wersji.

Jeśli zmienisz domyślną lokalizację zapisywania zrzutów ekranu w systemie macOS, będziesz musiał zaktualizować ścieżkę do ShotBox. Aplikacja działa również tylko z wykonanymi zrzutami ekranu, a nie ze zrzutami ekranu, które zostały po prostu skopiowane do schowka.

Sprawdź -   Jak ustawić powiadomienia w celu cichego dostarczania aplikacji na iOS 12

ShotBox działa, jeśli używasz Shift + Command + 3 lub Shift + Command + 4 do robienia zrzutów ekranu. Oznacza to, że zrzuty ekranu pełnego ekranu i okna będą wyświetlane jako miniatury.

x