Jak zdobyć nowoczesne sterowniki Intel Graphics dla systemu Windows 10

Grafika Intel jest prawie standardem zarówno w laptopach, jak i komputerach stacjonarnych. W większości są to główne sterowniki graficzne, tj. Wbudowana karta graficzna, która obsługuje podstawowe zadania o niskiej wydajności. Jednak sama grafika nie jest zła jakościowo. Po prostu lepiej jest używać dedykowanego procesora graficznego do gier, jeśli go masz. To powiedziawszy, Intel koncentruje się na poprawie wydajności swojej karty graficznej i wydał nowoczesne sterowniki Intel Graphics specjalnie dla Windows 10 i Windows Server 2019. Oto, jak możesz je zdobyć.

Zgodność

Kompatybilność z tymi sterownikami zależy od kilku czynników. Po pierwsze, jeśli korzystasz z systemu Windows 10, musisz przynajmniej uruchomić aktualizację Fall Creators Update. To jest Windows 10 1809.

Po drugie, musisz mieć kompatybilny procesor. Aby sprawdzić, czy Twój procesor jest kompatybilny, odwiedź stronę pobierania i przewiń do samego końca, gdzie znajduje się lista zgodnych procesorów. Sprawdź, czy Twój jest na liście. Jeśli nie, nie będziesz mógł zainstalować sterowników.

Ściągnij

Możesz pobierz tutaj nowoczesne sterowniki Intel Graphics.

Zainstaluj nowoczesne sterowniki Intel Graphics

Plik sterownika jest pobierany jako plik EXE. Uruchom ją jak każdą inną aplikację i zainstaluje sterownik. Aby sprawdzić, czy sterownik został poprawnie zainstalowany, otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń Karty graficzne. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę graficzną Intel i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Przejdź do karty sterownika. Wersja sterownika powinna wynosić 25.x.

Instalowany sterownik nie został sprawdzony dla tego komputera

Podczas instalowania sterownika instalacja może się nie powieść i nie. Dzieje się tak głównie dlatego, że producenci systemów nie zezwalają na instalowanie sterowników jako samodzielnych aplikacji. Może się to zdarzyć, nawet jeśli spełniasz inne wymagania dotyczące zgodności.

W takim przypadku firma Intel nie zaleca wymuszania instalacji sterowników. W rzeczywistości zniechęca cię do tego. Kiedy te sterowniki zostały wydane po raz pierwszy, były dostarczane jako skompresowany plik i było obejście, które pozwoliło użytkownikom na wymuszenie ich instalacji z Menedżera urządzeń dosłownie przy użyciu metody, przed którą ostrzegał Intel. Od tego czasu pliki sterowników są teraz dostarczane jako pliki EXE i ta metoda już nie działa. Spowodowało to problemy, szczególnie dla osób z dedykowanym procesorem graficznym, więc Intel użył EXE, aby go obejść.

Alternatywy

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby uzyskać nowe, nowoczesne sterowniki Intel Graphics, możesz spróbować zainstalować Aplikacja Intel Driver & Support Assistanti używając go do sprawdzania i instalowania sterowników, jeśli są dostępne. Jeśli tak nie jest, nie wymuszaj aktualizacji.

Nie stracisz wiele, nawet jeśli nie masz dedykowanego procesora graficznego. Większość użytkowników nie zauważyła większej różnicy w wydajności swojego systemu.

x