Linux to system operacyjny typu open source. W rezultacie brakuje niektórych kluczowych komponentów, z których korzystają użytkownicy zastrzeżonych systemów operacyjnych. Jedną wielką rzeczą, której brakuje wszystkim systemom operacyjnym Linux, są zastrzeżone czcionki.

Najczęściej używanymi czcionkami zastrzeżonymi obecnie są czcionki Microsoft Core. Są używane w wielu aplikacjach, projektach, a nawet projektach graficznych. W tym przewodniku omówimy, jak je skonfigurować w systemie Linux.

Uwaga: nie używasz Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora lub OpenSUSE? Pobierz ogólny pakiet czcionek tutaj i zainstaluj czcionki ręcznie.

Instrukcje instalacji Ubuntu

Użytkownicy systemu Ubuntu Linux mają bardzo proste, jeśli chodzi o podstawowe czcionki Microsoft, ponieważ istnieje łatwy w użyciu instalator, który można pobrać bezpośrednio z repozytorium oprogramowania „Universe” Ubuntu.

Jeśli używasz systemu Ubuntu Linux, nie ma znaczenia, którą wersję (14.04, 16.04, 18.04 lub nowszą) będziesz mógł rozpocząć proces instalacji za pomocą wiersza polecenia. naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze, aby uruchomić okno terminala. Następnie użyj Trafny polecenie poniżej, aby uzyskać „tff-mscorefonts-installer”Pakiet.

sudo apt install ttf-mscorefonts-installer

Po uruchomieniu Trafny powyżej, Ubuntu pobierze i zainstaluje na twoim komputerze instalator Microsoft Core Fonts i wyświetli tekstową umowę EULA. Przeczytaj niniejszą umowę EULA i wybierz „OK”, aby się z nią zgodzić. Musisz wyrazić zgodę na dostęp do czcionek!

Sprawdź -   Najlepsze kontrolery do gier USB z obsługą systemu Linux (przegląd) w 2020 r

Po wybraniu „OK” zobaczysz kolejną stronę tekstową. Wybierz opcję „Tak”, aby kontynuować.

Po wybraniu opcji „Tak” narzędzie instalacyjne Microsoft pobierze wszystkie czcionki Microsoft Core do Ubuntu, zainstaluje je i skonfiguruje.

Instrukcje instalacji Debiana

Debian Linux, podobnie jak Ubuntu Linux, ma łatwy w instalacji pakiet instalatora czcionek Microsoft w swoich repozytoriach oprogramowania. Aby rozpocząć instalację, upewnij się, że używasz Debiana 8, 9 lub 10. Aby uzyskać informacje o aktualizacji, kliknij tutaj.

Uwaga: oprócz aktualizacji systemu Debian Linux musisz także włączyć źródło „contrib”. Aby uzyskać pomoc w jego włączeniu, przeczytaj tę stronę.

Po zaktualizowaniu wersji Debian Linux otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Stamtąd użyj Apt-get polecenie poniżej, aby uzyskać „ttf-mscorefonts-installer”Skonfigurowano pakiet.

sudo apt-get install ttf-mscorefonts-installer

Po skonfigurowaniu pakietu instalacyjnego Microsoft Core Fonts na komputerze z systemem Debian Linux, instalator automatycznie pobierze kilka czcionek Microsoft do twojego systemu i skonfiguruje je wszystkie. Usiądź wygodnie i bądź cierpliwy. Po zakończeniu pobierania czcionki są gotowe do użycia!

Sprawdź -   Czy CyberGhost współpracuje z amerykańskim serwisem Netflix?

Arch instrukcje instalacji Linux

W Arch Linux nie ma oficjalnego pakietu instalacyjnego Microsoft, takiego jak Ubuntu lub Debian. Istnieje jednak nieoficjalny pakiet repozytorium użytkowników Arch Linux, który pobiera wszystkie czcionki i instaluje je. Aby rozpocząć proces instalacji Microsoft Core Fonts, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Następnie użyj Pacman menedżer pakietów, aby zainstalować pakiety Base-devel i Git.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu pakietów Base-devel i Git użyj klon gita polecenie, aby pobrać pakiet Microsoft Core Font.

git clone https://aur.archlinux.org/ttf-ms-fonts.git

Odtąd użyj makepkg polecenie, aby zbudować pakiet i zainstalować różne czcionki w systemie Arch Linux.

cd ttf-ms-fonts makepkg -sri

Instrukcje instalacji Fedory / OpenSUSE

W Fedorze Linux lub OpenSUSE Linux nie jest obecnie dostępny oficjalny pakiet, który ułatwia instalację czcionek Microsoft Core. Zamiast tego musimy polegać na pakietach RPM i plikach źródłowych SourceForge.net.

Aby rozpocząć proces instalacji, otwórz okno terminala na komputerze OpenSUSE lub Fedora, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji RPM poniżej, które odpowiadają Twojemu systemowi operacyjnemu.

Sprawdź -   Najlepszy Sky Go VPN do obejrzenia za granicą (działa w 2019 r.)

Fedora

Pierwszym krokiem w instalacji czcionek MS na Fedorze jest pobranie pakietu RPM, który są dostępne na SourceForge. Aby to zrobić, skorzystaj z następujących opcji wget polecenie pobierania.

wget https://sourceforge.net/projects/mscorefonts2/files/rpms/msttcore-fonts-installer-2.6-1.noarch.rpm/download -O msttcore-fonts-installer-2.6-1.noarch.rpm

Po pobraniu pliku pakietu RPM na komputer z systemem Linux możesz uruchomić Dnf menedżer pakietów, aby natychmiast załadować i zainstalować Microsoft Core Fonts.

Uwaga: podczas instalacji mogą pojawić się ostrzeżenia. Zignoruj ​​je, ponieważ nie mają znaczenia.

sudo dnf install msttcore-fonts-installer-2.6-1.noarch.rpm -y

OpenSUSE

Aby czcionki działały w systemie OpenSUSE Linux, musisz pobrać plik pakietu RPM z Internetu. Aby to zrobić, skorzystaj z następujących opcji wget polecenie pobierania.

wget https://sourceforge.net/projects/mscorefonts2/files/rpms/msttcore-fonts-installer-2.6-1.noarch.rpm/download -O msttcore-fonts-installer-2.6-1.noarch.rpm 

Po pobraniu pliku pakietu RPM na komputer z systemem Linux OpenSUSE należy go zainstalować. Aby to zrobić, użyj Zypper menedżer pakietów.

sudo zypper install msttcore-fonts-installer-2.6-1.noarch.rpm

Pozwól pakietowi zainstalować. Po zakończeniu przejdzie proces automatycznego pobierania i instalowania czcionek Microsoft Core na komputerze z systemem Linux OpenSUSE.