Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie

Instagram, należąca do Facebooka aplikacja społecznościowa do udostępniania zdjęć, wciąż zyskuje na popularności. W rzeczywistości jest to najszybciej rozwijająca się witryna mediów społecznościowych na świecie, zgodnie z GlobalWebIndex. Gwiazdy, marki i większość Twoich znajomych używa go do udostępniania swoim obserwatorom kwadratowych zdjęć z fantazyjnymi filtrami. Ale jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie? Oto 10 najlepszych wskazówek.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Obserwuj innych

Jeśli dopiero zaczynasz z Instagramem, najbardziej oczywistą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zdobyć więcej obserwujących, jest śledzenie znajomych, aby poinformować ich, że przybyłeś do serwisu społecznościowego.

Aby to zrobić szybko i łatwo, otwórz aplikację i przejdź do swojego profilu, a następnie dotknij koła zębatego Opcje w prawym górnym rogu. Zobaczysz teraz menu Opcje, które zawiera opcję Znajdź osoby do obserwowania. Dotknij tego, a następnie dotknij Połącz z Facebookiem. Spowoduje to przyjrzenie się wszystkim Twoim znajomym na Facebooku i dowie się, czy korzystają z Instagrama.

Możesz teraz stuknąć opcję Obserwuj wszystkich, jeśli Ci się podoba, lub przejść i wybrać znajomych, których chcesz śledzić indywidualnie.

Po powrocie do menu „Obserwuj osoby” znajdziesz także osoby, które są Ci sugerowane na podstawie tego, kogo już obserwujesz. Możesz także wyszukać osoby do obserwowania, przechodząc do zakładki „Przeglądaj”.

Przekonasz się, że Twoi obserwatorzy szybko się rozwiną, gdy zaczniesz obserwować innych.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Dodaj biografię

Powinieneś również upewnić się, że dodałeś biografię do swojego profilu na Instagramie. Opisz siebie i swoje zainteresowania oraz dodaj odpowiedni hashtag lub dwa, aby przyciągnąć nowych obserwujących.

Możesz dodać biografię, przechodząc do swojego profilu i naciskając przycisk „Edytuj profil”. Dotknij Bio i zacznij pisać.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Połącz swoje konta

Teraz powinieneś połączyć swój Instagram z innymi kontami w mediach społecznościowych. Oczywiście nie musisz tego robić, ale powinno to pomóc w zwiększeniu liczby obserwujących. Przejdź do swojego profilu, dotknij koła zębatego Opcje, a następnie przewiń w dół do „Ustawienia udostępniania”.

Tutaj możesz połączyć swoje konta na Facebooku, Twitterze, Tumblr i Flickr z kontem na Instagramie, aby Twoje zdjęcia z Instagrama były również udostępniane w tych sieciach społecznościowych.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Publikuj ciekawe zdjęcia

Mamy nadzieję, że ten jest oczywisty, ale z niektórych zdjęć, które widzieliśmy na Instagramie, nie jest to oczywiste dla wszystkich. Ludzie chcą oglądać interesujące zdjęcia, więc nie oznacza to 100 selfie dziennie (chyba że jesteś celebrytą, w którym to przypadku prawdopodobnie nie potrzebujesz pomocy w zdobywaniu większej liczby obserwujących).

Publikuj zdjęcia fajnych rzeczy, które widziałeś, tego, co robiłeś, gdy jesteś poza domem i ekscytujących miejsc, które odwiedziłeś. Pytanie o to, jak robisz zdjęcie – czy możesz uczynić je bardziej atrakcyjnym wizualnie, próbując pod innym kątem? I nie zapomnij o tych wszystkich ważnych filtrach na Instagramie.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Trzymaj się motywu

Jeśli naprawdę poważnie myślisz o zdobywaniu wielu obserwujących na Instagramie, warto pomyśleć o tym, co zamierzasz udostępnić. Ludzie, którzy trzymają się trudnego tematu, mają tendencję do zdobywania największej liczby obserwujących.

Na przykład możesz być szczególnie zainteresowany samochodami. Inni entuzjaści samochodów prawdopodobnie pójdą za Tobą, jeśli nie odejdziesz zbyt daleko od motywu samochodów ze swoimi zdjęciami.

Ewentualnie może dużo podróżujesz. Obserwatorzy ucieszą się, że będą mogli zobaczyć ujęcie miejsca, w którym ostatnio byłeś.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: mądrze zaplanuj swoje posty

Jednym ze sposobów, aby więcej osób widziało Twoje posty na Instagramie, jest myślenie o czasie. Ludzie częściej widzą Twoje zdjęcia rano (kiedy ludzie są w drodze do pracy lub podróżują do szkoły/na uczelni/na uniwersytet), w porze lunchu, a potem wieczorem.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Nie publikuj zbyt wielu zdjęć na raz!

Upewnij się, że rozstawiasz swoje posty. Jeśli zapychasz komuś paszę, prawdopodobnie się trochę zdenerwuje i może przestać Cię obserwować.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Hashtagi (i upewnij się, że są trafne!)

W przeciwieństwie do Twittera, gdzie wydają się tracić popularność, hashtagi wciąż kwitną na Instagramie. Zawsze powinieneś dodać podpis do swojego zdjęcia na Instagramie, a także dodać kilka odpowiednich hashtagów.

Możesz sprawdzić strony internetowe, takie jak Tagsforlikes.com, aby dowiedzieć się, które tagi są najpopularniejsze.

Instagram pozwala dodać do 30 hashtagów, ale nie zalecamy używania tak wielu.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Dodaj geotagi

Jeśli pozwolisz Instagramowi zobaczyć Twoją lokalizację, będziesz mógł geotagować swoje posty. Możesz włączyć opcję „Dodaj do mapy zdjęć”, a także dodać swoją lokalizację, dotykając „Nazwij tę lokalizację”, co pomoże innym odkryć Twoje posty.

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie: Interakcja z innymi

Wreszcie, gdy zaczniesz korzystać z Instagrama, będziesz chciał wchodzić w interakcje z innymi, aby stać się częścią społeczności. Polub wpisy innych osób i komentuj je, a także odpowiadaj na komentarze, które inni zostawiają dla Ciebie. Zachęci to innych do kliknięcia tego najważniejszego przycisku obserwowania.

x