iOS

Jak zeskanować kod QR w aplikacji aparatu w systemie iOS 11

Aplikacja Aparat na iOS nie cieszy się dużym zainteresowaniem od kilku lat. Dzieje się tak pomimo tego, że Apple co roku bezbłędnie udoskonala aparat w iPhonie. W przeszłości wprowadzono tylko drobne ulepszenia, ale nic szczególnie godnego uwagi. Apple wprowadza tylko godne uwagi dodatki do aplikacji Zdjęcia. Jedynym ulepszeniem wprowadzonym w aplikacji Aparat w iOS 10 była możliwość zachowania ustawień. Jednak w iOS 11 Apple dodał nową funkcję. Nie możesz tego stwierdzić, patrząc na to, ale możesz zeskanować kod QR w aplikacji Aparat.

Zeskanuj kod QR w aplikacji aparatu

Aby zeskanować kod QR w aplikacji Aparat, wystarczy kod QR. Można go wydrukować lub na ekranie. Aplikacja Aparat w iOS może dokładnie odczytać kod QR z papieru i ekranu.

Otwórz aplikację Aparat. Upewnij się, że jesteś w trybie robienia zdjęć lub w trybie kwadratowym. Tylko w tych dwóch trybach możesz zeskanować kod QR w aplikacji Aparat. Skieruj telefon na kod za pomocą aplikacji Aparat w jednym z tych trybów. U góry pojawi się baner pokazujący wykrytą zawartość. Jeśli dotkniesz banera, otworzy się łącze, jeśli na to wskazuje kod QR. W niektórych przypadkach może być konieczne przesunięcie palcem w dół na banerze, aby zobaczyć dodatkowe opcje.

W niektórych przypadkach, na przykład jeśli kod QR wskazuje na adres URL, możesz rozwinąć baner powiadomienia i wyświetlić stronę wewnątrz samego powiadomienia. To dobry sposób na upewnienie się, że odsyłacz nie jest złośliwy, chociaż w systemie iOS nie jest to duże ryzyko.

Nie można zeskanować kodu QR za pomocą aplikacji Aparat w żadnym z trybów nagrywania wideo ani w trybach zdjęć panoramicznych. W trybach Zdjęcie i Kwadrat aplikacja Aparat automatycznie skanuje kod QR, jeśli pojawi się on w wyszukiwarce widoku. Może również pełnić z nim szereg funkcji, w zależności od informacji w kodzie.

Na przykład, jeśli kod QR wskazuje na numer telefonu, baner powiadomień zaproponuje połączenie się z nim. Jest całkiem sprytny i może wykryć, czy numer jest poprawny, tj. Ma odpowiednią liczbę cyfr, aby był numerem telefonu. Jeśli numer nie jest wystarczająco długi lub wystarczająco krótki, aby być numerem telefonu, aplikacja Aparat po prostu zaproponuje otwarcie go w Safari. Obecnie nie można skanować kodów kreskowych za pomocą aplikacji Aparat.

iOS 11 jest obecnie w wersji beta. Możesz spodziewać się wydania stabilnej wersji we wrześniu / październiku 2017.

x