Udostępnij teraz w social media:

Kody QR to najłatwiejszy sposób udostępniania informacji w prawdziwym świecie; Użytkownicy mogą zostać przekierowani do witryny internetowej, po podaniu hasła do sieci Wi-Fi lub wyświetleniu przydatnych informacji po zeskanowaniu kodu QR.

Aby używać kodu QR do udostępniania informacji, użytkownicy muszą mieć możliwość skanowania. W systemie iOS aplikacja Aparat zapasowy może skanować kody QR, ale to samo nie dotyczy telefonów z systemem Android. Oto jak zeskanować kod QR w Androidzie.

Zeskanuj kod QR na Androida

W Androidzie 9.0+ możesz zeskanować kod QR za pomocą funkcji Google Lens wbudowanej w aplikację Google Assitant. Aplikacja Asystent Google jest aplikacją standardową i będzie dostępna na Twoim telefonie z Androidem. W przypadku telefonów ze starszymi wersjami Androida lub wersji, które nie mają aplikacji Asystent Google, użytkownicy będą musieli pobrać aplikację innej firmy ze Sklepu Google Play.

Sprawdź -   Jak naprawić „DISM Nie można znaleźć plików źródłowych” w systemie Windows 10

zeskanuj kod QR android

Android 9.0+

Aktywuj aplikację Asystent Google, naciskając dedykowany klawisz, przytrzymując przycisk ekranu głównego lub otwierając aplikację z szuflady aplikacji. Dotknij przycisku obiektywu. Przyznaj aplikacji dostęp do aparatu, jeśli o to poprosi. Skieruj aparat na kod QR i zrób zdjęcie. Asystent Google wyświetli znalezione informacje. Stuknij informacje, których chcesz użyć, np. Adres URL, który otworzy się w domyślnej przeglądarce.

Starsze wersje Androida

Jeśli Twoje urządzenie ma system Android 8.0 lub starszy, możesz pobrać bezpłatną aplikację do skanowania kodów QR ze sklepu Google Play, chociaż będzie ona zawierać reklamy.

Pobierz skaner kodów QR i kodów kreskowych z Sklep Google Play. Otwórz aplikację i przyznaj jej uprawnienia dostępu do aparatu i zdjęć. Skieruj aplikację / aparat na kod QR, który chcesz zeskanować. Aplikacja zeskanuje kod i wyświetli znalezione informacje.

Sprawdź -   Windows 10 tylko pogarsza fragmentację systemu Windows

QR & Barcode Scanner zawiera reklamy, ale nie są one zbyt nachalne.

Wniosek

Kody QR można znaleźć w różnych miejscach i są świetnym sposobem na szybkie dostarczenie informacji. Skanowanie kodów QR jest tak proste, jak wykonywanie połączeń telefonicznych lub wysyłanie wiadomości tekstowych. W przypadku użytkowników z nowszymi wersjami Androida to podstawowe narzędzie jest dostarczane po wyjęciu z pudełka, ale oczywiste jest, że Google potrzebowało kilku lat, zanim zdało sobie sprawę, że powinno dodać opcję standardową do skanowania kodów. Mogło nastąpić po tym, jak Apple dodał jeden do swojej aplikacji aparatu na iOS.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl