Jak zezwolić lub zablokować wyskakujące okienka w przeglądarce Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Google Chrome świetnie sobie radzi z blokowaniem wyskakujących okienek po wyjęciu z pudełka, ale czasami uniemożliwia im to, nawet jeśli oczekujesz takiego z zaufanej witryny. Oto, jak możesz przejąć kontrolę i zezwolić na wyskakujące okienka w Chrome lub je zablokować.

Domyślnie Google Chrome automatycznie wyłącza wyskakujące okienka w przeglądarce; coś, co łatwo przeoczyć, bo tak powinien być prezentowany internet. Nie wszystkie wyskakujące okienka są złośliwe lub inwazyjne. Niektóre witryny używają ich z uzasadnionych powodów.

Jak zezwolić na wyskakujące okienka z określonej witryny

Gdy Chrome blokuje wyskakujące okienko ze strony internetowej, wyświetla ikonę z czerwonym X w rogu omniboksu.

Jeśli podejrzewasz, że to błąd i chcesz zobaczyć wyskakujące okienka z tej witryny, kliknij ikonę, aby wyświetlić opcje dla witryny, wybierz „Zawsze zezwalaj na wyskakujące okienka i przekierowania”, a następnie kliknij „Gotowe”.

  Jak szybko przeszukać witrynę za pomocą skrótów na iPhonie i iPadzie

Kliknij ikonę zablokowanego wyskakującego okienka, wybierz Zawsze zezwalaj na wyskakujące okienka i przekierowania, a następnie kliknij Gotowe

Po kliknięciu „Gotowe” odśwież stronę, aby zapisać swój wybór i zobaczyć wszystkie planowane wyskakujące okienka w tej witrynie.

Alternatywnie, jeśli chcesz tylko raz zobaczyć wyskakujące okienko, kliknij niebieski link w tym oknie, a zostaniesz przekierowany do wyskakującego okienka, które zostało początkowo zablokowane.

Aby jednorazowo wyświetlić wyskakujące okienko, kliknij niebieski link podczas otwierania wyskakującego okna powiadomienia

Jak zablokować wyskakujące okienka z określonej witryny

Chrome świetnie radzi sobie z blokowaniem większości wyskakujących okienek, ale czasami wyskakujące okienko przechodzi przez nie – lub przypadkowo klikasz „Zezwól” zamiast „Zablokuj” – i trafia na ekran. Aby wyraźnie zablokować wyświetlanie wyskakujących okienek w witrynie, możesz dodać ją do listy blokowanych w Chrome.

Kliknij ikonę menu, a następnie kliknij „Ustawienia”. Możesz też wpisać chrome: // settings / w omniboksie, aby przejść bezpośrednio tam.

Kliknij przycisk menu, a następnie kliknij opcję Ustawienia

Na karcie Ustawienia przewiń w dół, a następnie kliknij „Zaawansowane”.

  Jak sprawdzić temperaturę GPU w systemie Linux

W sekcji Ustawienia kliknij zaawansowane, znajdujące się u dołu strony

Przewiń nieco dalej do nagłówka Prywatność i bezpieczeństwo, a zobaczysz opcję „Ustawienia treści”. Kliknij na to.

Kliknij opcję Ustawienia treści pod nagłówkiem Prywatność i bezpieczeństwo

Na liście ustawień kliknij opcję „Wyskakujące okienka i przekierowania”.

Kliknij Wyskakujące okienka i przekierowania

W przypadku witryny, która została przypadkowo dodana do listy Zezwalaj, możesz szybko cofnąć jej uprawnienia, aby Chrome ponownie zaczął blokować wyskakujące okienka. W przeciwnym razie będziesz musiał ręcznie dodać problematyczny adres URL do listy zablokowanych. Poniżej omówimy oba przypadki.

Pod nagłówkiem Zezwól znajdź problematyczną witrynę, kliknij Więcej (trzy kropki), a następnie kliknij „Zablokuj”.

Obok witryny, którą chcesz zablokować, kliknij Więcej, a następnie Zablokuj

Spowoduje to przeniesienie adresu URL z listy dozwolonych na listę zablokowanych.

Witryna jest teraz wymieniona na liście zablokowanych

Jeśli witryna nie jest wymieniona pod żadnym nagłówkiem, kliknij przycisk „Dodaj” po prawej stronie nagłówka „Zablokuj”.

Kliknij przycisk Dodaj, znajdujący się obok listy bloków

W wyświetlonym oknie wpisz adres URL witryny, którą chcesz zablokować, a następnie kliknij „Dodaj”.

Wprowadź witrynę w monicie, a następnie kliknij Dodaj

Uwaga: jeśli podając adres internetowy chcesz zablokować wszystkie wyskakujące okienka w całej witrynie, użyj rozszerzenia [*.] prefiks, aby przechwycić wszystkie subdomeny z witryny.

  Jak kompresować obrazy za pomocą Google Squoosh

Adres internetowy i wszystkie jego subdomeny znajdują się teraz na liście „Zablokuj”, a Chrome powinien obsługiwać wszystkie przyszłe żądania wyskakujących okienek z tej witryny.

Wyskakujące okienka z witryny będą teraz blokowane przez Chrome

Jak zezwolić na wszystkie wyskakujące okienka

Globalne zezwalanie na wyskakujące okienka nie jest zalecane, ponieważ mogą być uciążliwe i denerwujące, ale jeśli z jakiegoś powodu musisz zezwolić każdej witrynie na wyświetlanie wyskakujących okienek, w ten sposób możesz ominąć blokowanie wyskakujących okienek Chrome. Jeśli chcesz pozwolić określonej witrynie na ich wyświetlanie, dodaj ją najpierw do listy „Zezwalaj” wymienionej w powyższej metodzie.

Otwórz Chrome i wróć do Ustawienia> Ustawienia treści> Wyskakujące okienka i przekierowania lub wpisz chrome: // settings / content / popups w omniboksie i naciśnij Enter.

U góry przełącz przełącznik na Zablokuj (wyłączone) lub Zezwalaj (włączone) wyskakujące okienka.

Włącz lub wyłącz tę funkcję, aby odpowiednio zezwalać lub blokować wyskakujące okienka

x