01/18/2022

Jak zgłosić artykuł na Facebooku pod kątem jego treści

Udostępnij teraz w social media:

Facebook, a treści na nim udostępniane mają problem. Obejmuje nie tylko fałszywe wiadomości, ale także tytuły zachęcające do klikania. Niektóre strony wykorzystują obrazy i tytuły, które wywołają reakcję czytelników, którzy doskonale wiedzą, że większość ludzi może nie przeczytać całego artykułu. Zawsze istniał sposób na zgłoszenie spamu na Facebooku. Możesz zgłaszać posty, ale to nie wystarczy, biorąc pod uwagę, jak strony manipulują teraz wiadomościami. Aby temu zaradzić, istnieje nowy sposób zgłaszania artykułu na Facebooku. Do tej pory widzieliśmy, że pojawia się on tylko w aplikacjach na smartfony, ale wkrótce powinien pojawić się w wersji internetowej.

Sprawdź -   Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze (Windows 10)

W witrynie Faeebook nadal możesz zobaczyć stare opcje zgłaszania postów. Oni są; To denerwujące lub nieciekawe, myślę, że nie powinno być na Facebooku i to spam.

Nowe opcje zgłaszania artykułu na Facebooku pytają, czy zawiera on określony rodzaj treści. Zobaczysz to na swoim telefonie i często Facebook poprosi Cię o opinię na temat treści artykułu.

Oczywiście Facebook nie poprosi Cię o opinie na temat wszystkich postów. Opcja pojawia się automatycznie tylko wtedy, gdy Facebook wykryje, że coś w poście jest wyłączone. Oczywiście nie oznacza to, że nie możesz zgłosić treści artykułu. Stuknij przycisk więcej opcji i wybierz z menu opcję „Prześlij opinię o tym poście”. Zobaczysz opcje zgłoszenia posta dotyczącego nagości lub aktów seksualnych, przemocy, nękania, samobójstwa lub samookaleczenia, spamu lub oszustwa, nieautoryzowanej sprzedaży i szerzenia nienawiści.

Sprawdź -   Jak zmienić rozmiar menu Start w systemie Windows 10

Zgłoszenie treści artykułu to nie to samo, co zgłoszenie go Facebookowi do recenzji. Po zgłoszeniu treści artykułu masz możliwość przesłania go do recenzji na Facebooku. Ponadto masz również możliwość zablokowania strony, która ją publikuje, lub ukrycia całej treści na stronie.

Jeśli masz czas, powinieneś zgłosić treść posta za każdym razem, gdy poprosi Cię o to Facebook. Raport niekoniecznie musi podkreślać problem z artykułem. Gdy Facebook prosi o opinię, zawiera również opcję „Nic nie jest nie tak”. Może to pomóc Facebookowi zidentyfikować, które strony nie generują spamu, i może pomóc legalnym producentom treści uniknąć fałszywego oznaczenia. Przekazując opinie na temat postów, pomagasz także algorytmowi Facebooka nauczyć się lepiej rozpoznawać szkodliwe treści. To jedna z niewielu dobrych rzeczy, które możesz zrobić korzystając z Facebooka.

Sprawdź -   Jak oglądać King's Man

x