Jak zgrać DVD w 5 minut za pomocą programu WinX DVD Ripper

Udostępnij teraz w social media:

Płyty DVD były kiedyś jednym z najlepszych sposobów przechowywania danych. Od tego czasu jego miejsce zajął inny, bardziej niezawodny sprzęt, ale to nie spowodowało wyginięcia tych dysków. W rzeczywistości znaleźli niszowe zastosowanie; filmy i nośniki chronione DRM. Gry są z tego wykluczone, ponieważ Steam i inne tego typu platformy negują tę potrzebę, ale płyty DVD są nadal bardzo w użyciu. Jedynym problemem związanym z płytami DVD jest to, że potrzebują miejsca do przechowywania i łatwiej jest przechowywać zawartość na dysku twardym. Albo to, albo znowu kupisz swoje filmy, a to nie będzie tanie. Jeśli masz ogromną kolekcję dysków DVD, którą chcesz szybko nagrać na dysk twardy. Oto jak zgrać dysk DVD za pomocą WinX DVD Ripper.

Aplikacja jest dostępna na komputery Mac i Windows. Kosztuje 59,95 USD. Wersja próbna aplikacji umożliwia nagranie pięciu minut dowolnej płyty DVD. Może sklonować obraz DVD ISO i ma naprawdę imponujący konwerter formatu wideo wbudowany bezpośrednio w aplikację, dzięki czemu można przekonwertować DVD na format kompatybilny z komputerem stacjonarnym lub telefonem komórkowym.

Jak zgrać płytę DVD

WinX DVD Ripper jest całkiem prosty; włóż dysk DVD, wybierz format do zgrania i pozwól aplikacji wykonać swoją magię. Kliknij przycisk Dysk i wybierz napęd DVD.

  Jak dodać kontakt do ulubionych na iPhonie

Następnie wybierz format, do którego chcesz go zgrać. Aplikacja sugeruje MP4, który będzie odtwarzany na prawie każdym urządzeniu, jednak ma również wiele innych obsługiwanych formatów, na które można zgrać DVD. Formaty są sortowane według platformy, np. Urządzenie Apple, urządzenie z systemem Android, urządzenie Microsoft itp.

Dla każdego formatu możesz wybrać jakość, do której WinX DVD Ripper zgrywa DVD. Profil Wyjście pozwala tylko na użycie suwaka, który przesuwa się między niską a wysoką jakością. Jeśli wybierzesz niższą jakość, płyta DVD zgrywa się znacznie szybciej, podczas gdy wersja wysokiej jakości potrwa znacznie dłużej.

Istnieją dodatkowe ustawienia jakości, którymi można zarządzać przed rozpoczęciem procesu zgrywania. Na przykład możesz wybrać kodek, którego chcesz użyć, zmienić między innymi rozdzielczość, liczbę klatek na sekundę i współczynnik proporcji. Jeśli jednak nie wiesz, czym jest którakolwiek z tych rzeczy, powinieneś zostawić je takimi, jakie są. WinX DVD Ripper będzie wiedział, które ustawienia są najlepsze dla wybranego formatu.

Kliknij przycisk Uruchom, aby rozpocząć zgrywanie dysku DVD. Aplikacja będzie w stanie zgrać DVD w 5 minut, czyli prawie natychmiast, ale jeśli masz coś do zrobienia lub gdzieś się udać, możesz wyłączyć komputer po zakończeniu i nie martwić się, że system pozostanie włączony dłużej niż to musi.

  Jak przesuwać typ na iPhonie lub iPadzie

Po zgraniu dysku DVD aplikacja otworzy folder, w którym zapisano multimedia, i można go od razu odtworzyć za pomocą dowolnej standardowej aplikacji do odtwarzania multimediów.

Obsługa dodatkowych opcji DVD

WinX DVD Ripper może zgrać dysk DVD w 5 minut, ale nie tylko wykonuje hackowanie, aby szybko wyodrębnić nośnik z jednego źródła i przenieść go na dysk twardy. Aplikacja jest inteligentnie zbudowana, aby obsługiwać różne właściwości DVD, na przykład może zgrywać rozdziały na DVD jako pojedyncze elementy lub może łączyć wszystko w jedno. Dodatkowo może również kopiować napisy (pod warunkiem, że nie są one zakodowane na stałe) i pozwala wybrać kanał dźwiękowy i jego szybkość transmisji.

Jedną z wyróżniających się cech aplikacji jest sterowanie rdzeniem procesora i obsługa procesorów graficznych Intel i NVIDIA. Może wykorzystywać oba procesory GPU w systemie, aby pracować wydajniej, ale pozwala także wybrać liczbę rdzeni procesora, które aplikacja powinna wykorzystać podczas zgrywania dysku DVD. Dzięki temu możesz przypisać dowolną liczbę lub kilka zasobów do aplikacji. Powinniśmy wspomnieć, że jeśli dasz WinX DVD Ripper dostęp do większej liczby rdzeni, będzie działać szybciej. Podobnie dostęp do mniejszej liczby rdzeni oznacza wolniejsze działanie.

Inne funkcje

WinX DVD Ripper ma wbudowany odtwarzacz, za pomocą którego można przeglądać zawartość płyty DVD i zgrywać tylko jej część. Może zgrywać elementy z ISO i możesz dodać do niego folder, który może również skanować w poszukiwaniu ISO. Odtwarzacz multimedialny aplikacji ma wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu, które może wykonać zrzut ekranu aktualnie odtwarzanego wideo.

  Jak przekierować port przez zaporę ogniową w systemie Ubuntu

WinX DVD Ripper jest zbudowany z myślą o filmach, jednak jeśli masz starą grę na dysku, możesz spróbować użyć tej aplikacji, aby zgrać ją na dysk twardy.

Wniosek

WinX DVD Ripper to aplikacja, która spełnia wszystkie wymagania, jakie możesz mieć, jeśli usiądziesz do zgrywania dysków DVD. Jest szybki, ale ma również obszerną obsługę różnych formatów plików. Może zmaksymalizować prędkość, wykorzystując zasoby twojego systemu i może zgrywać filmy HD w bardzo krótkim czasie. Cena jest więcej niż uzasadniona, jeśli weźmiesz pod uwagę liczbę formatów obsługiwanych przez aplikację i liczbę kodeków, które zawiera.

x