Jak zidentyfikować prawdziwe linki i przyciski pobierania

Reklamy są sposobem „opłacania” treści online. Treść może być przydatnym artykułem lub hostowanym plikiem, który można pobrać. W obu przypadkach reklamy utrzymują światło i pozwalają bezpłatnie korzystać z potrzebnych treści. Jasne, reklamy są irytujące, ale są konieczne. To powiedziawszy, nie wszystkie reklamy są takie same. Dobra, rozsądna reklama nie powinna udawać, że nie jest. Powinien wyglądać jak reklama i zachowywać się jak reklama. Niestety, jeśli chodzi o repozytoria oprogramowania, często otrzymujesz reklamy przebrane za przyciski pobierania. Użytkownicy z dużym prawdopodobieństwem klikają te reklamy, myśląc, że są prawdziwe, i w rezultacie otwierają się niezliczone wyskakujące okienka. Oto prosty sposób na zidentyfikowanie prawdziwych linków i przycisków pobierania.

Zidentyfikuj prawdziwe linki i przyciski pobierania

Ta sztuczka działa praktycznie we wszystkich przeglądarkach i nie wymaga instalowania żadnych dodatków ani rozszerzeń. Wymaga to, abyś nie klikał kompulsywnie elementów na stronie internetowej. Przejdź do strony internetowej z przyciskiem lub łączem pobierania. Może mieć ich kilka lub tylko jeden. Chodzi o to, aby dowiedzieć się, czy ten, który widzisz, jest prawdziwy, czy nie.

Najedź kursorem myszy na link lub przycisk, a zobaczysz mały pasek u dołu okna. Ten pasek jest częścią interfejsu użytkownika przeglądarki i pokazuje łącze, które zamierzasz kliknąć. Spójrz na adres URL i domena, do której prowadzi, ujawni go.

Na poniższym zrzucie ekranu przycisk pobierania znajduje się w MediaFire, a odsłonięty link pokazuje również, że prowadzi do MediaFire. Nazwa pliku jest również częścią adresu URL. Wszystko to wskazuje, że przycisk pobierania jest prawdziwy i kliknięcie go rozpocznie pobieranie.

Gdyby link był reklamą, adres URL zawierałby nazwę usługi lub domeny związanej z reklamą. Na przykład, jeśli wyświetlana reklama jest obsługiwana przez Google, nazwa domeny będzie zawierać usługi Googleadservices. Podobnie, istnieje wiele innych usług reklamowych, które są używane i wszystkie można zidentyfikować, patrząc na adres URL.

Ta sama sztuczka działa w przypadku linków i przycisków. Po zidentyfikowaniu prawidłowego łącza możesz go kliknąć i pobrać plik. Niektóre pliki do pobrania są ukryte za reklamami, tj. Musisz kliknąć reklamę i przeglądać ją przez określony czas, zanim przejdziesz do właściwej strony pobierania. W takim przypadku ta metoda jest bezużyteczna, ponieważ prawdziwy przycisk / link pobierania po prostu nie pojawi się, dopóki nie wejdziesz w interakcję z reklamą.