Jak zintegrować Thunderbirda z Torem w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

Chcesz zabezpieczyć wiadomości e-mail wysyłane w systemie Linux za pośrednictwem aplikacji Mozilla Thunderbird? Dzięki rozszerzeniu Torbirdy możesz! Torbirdy działa dobrze w systemie Linux i jest doskonałym dodatkiem dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swoją pocztę e-mail i przekierować ją przez sieć Tor podczas korzystania z Thunderbirda. Dzisiaj pokażemy, jak zainstalować rozszerzenie i używać go do integracji Thunderbirda z Tor. Omówimy również, jak skonfigurować pakiet przeglądarki Tor w systemie Linux.

Uwaga: w tym przewodniku intensywnie pracujemy z klientem pocztowym Thunderbird w systemie Linux. Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanej aplikacji na komputerze z systemem Linux, odwiedź witrynę ta strona na Pkgs.org, aby go uruchomić.

Użyj VPN z Thunderbirdem i Torbirdy

Tor jest wiodącym systemem zapewniającym prywatność osobom, którym zależy na unikaniu cenzury i prześladowań ze strony rządów itp. W związku z tym Tor nie zawsze jest najbezpieczniejszy, więc dobrym pomysłem jest również korzystanie z VPN z usługą.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, korzystanie z VPN podczas połączenia z siecią Tor jest bezpieczne, W rzeczywistości opisaliśmy, jak to zrobić w newsblog.pl w przeszłości w tym poście.

  Jak uruchomić system Linux z dysku flash USB

ExpressVPN zajmuje czołowe miejsce jako najlepsza sieć VPN oceniona przez naszych ekspertów ds. Bezpieczeństwa. Działa dobrze w systemie Linux i ma doskonałego klienta do pobrania. Co więcej, oferują szybkie prędkości pobierania z 256-bitowym szyfrowaniem AES i doskonałą poufnością przekazywania w 94 różnych krajach. Również, mają ekskluzywną ofertę dla czytelników newsblog.pl: 3 miesiące za darmo w abonamencie rocznym, 49% zniżki.

Zainstaluj pakiet przeglądarki Tor

Rozszerzenie Torbirdy dla Mozilla Thunderbird nie zapewnia możliwości samodzielnego połączenia się z siecią Tor i prawdopodobnie nie będzie w stanie w najbliższym czasie. Tak więc, zanim będziesz mógł użyć rozszerzenia, musisz najpierw pobrać i zainstalować pakiet przeglądarki Tor dla systemu Linux.

Podczas instalowania Tora w systemie Linux zawsze powinieneś pobrać go bezpośrednio ze strony internetowej projektu. Mają kompletny pakiet, który jest łatwy do uruchomienia. Nie ulegaj pokusie, aby pobrać go z repozytorium swojej dystrybucji; konfiguracja nie będzie tak łatwa.

Aby pobrać najnowszy pakiet Tora, przejdź do strony pobierania w witrynie. Tam poszukaj kolumny GNU / Linux i pobierz archiwum TarGZ dla wersji 32-bitowej lub 64-bitowej. Następnie, po zakończeniu pobierania pliku, uruchom okno terminala za pomocą Ctrl + Shift + T lub Ctrl + Alt + T.

  Jak zainstalować najnowszą wersję Kali Linux

W oknie terminala przenieś sesję z katalogu domowego (~ /) do nowego folderu ~ / Download.

cd ~/Downloads

Następnie, gdy znajdziesz się w folderze, wypakuj pakiet przeglądarki Tor za pomocą polecenia Tar.

tar xJvf tor-browser-linux64-*_en-US.tar.xz

lub

tar xJvf tor-browser-linux32-*_en-US.tar.xz

Po zakończeniu rozpakowywania użyj polecenia mv i przenieś pliki przeglądarki Tor z folderu pobierania do lepszej lokalizacji (na przykład ~ / Documents).

mv tor-browser_en-US ~/Documents

Na koniec zamknij okno terminala i otwórz menedżera plików. Po otwarciu kliknij „Dokumenty”, a następnie „tor-brower_en-US”.

W folderze przeglądarki Tor kliknij dwukrotnie plik start-tor-browser.desktop, aby uruchomić narzędzie do połączeń.

W narzędziu do łączenia się z przeglądarką Tor użyj interfejsu użytkownika, aby zalogować się do przeglądarki Tor. Pamiętaj, aby zrobić to za każdym razem PRZED uzyskaniem dostępu do Thunderbirda przez Torbirdy.

Pobierz Torbirdy na Thunderbirdzie

Pobieranie Torbirdy jest jak instalowanie dowolnego innego dodatku do Thunderbirda. Aby uruchomić aplikację pocztową Thunderbird, uruchom aplikację pocztową Thunderbird. Następnie kliknij menu i kliknij „Dodatki”, a następnie „Dodatki”, aby uruchomić obszar rozszerzeń.

W obszarze rozszerzeń Thunderbirda poszukaj opcji „Pobierz dodatki” i wybierz ją myszą. Wybranie przycisku „zainstaluj” przeniesie Cię na oficjalną stronę rozszerzenia Mozilla Thunderbird.

  Jakie są najlepsze sieci VPN dla Rosji w 2019 r

Przejdź do menu „Nadchodzące i nadchodzące” i kliknij przycisk „Zobacz wszystko”, aby przejść do strony wyszukiwania.

Na stronie wyszukiwania wpisz „Torbirdy” i naciśnij klawisz Enter. Kliknij przycisk „Dodaj do Thunderbirda”, aby dodać go do aplikacji.

Kliknij ikonę, która pojawi się na ekranie w Thunderbirdzie i przeczytaj wiadomość. To ostrzeżenie przed instalacją rozszerzenia.

Gdy przejdziesz przez ostrzeżenie, kliknij przycisk „Zainstaluj” i dodaj Torbirdy do swojego klienta Thunderbird. Następnie wróć do menedżera dodatków poprzez Dodatki> Dodatki w menu i kliknij przycisk „Uruchom ponownie”, który pojawia się pod rozszerzeniem Torbirdy.

Po ponownym uruchomieniu klienta poczty e-mail Thunderbird upewnij się, że narzędzie do połączeń Tor jest uruchomione i połączone z siecią. Zakładając, że tak, będziesz mógł wysyłać swoje e-maile bezpośrednio przez sieć Tor.

Usuń Torbirdy

Nie lubisz używać rozszerzenia Torbirdy? Możesz go usunąć tak łatwo, jak został zainstalowany! Aby to zrobić, przejdź do menu rozszerzenia. Następnie znajdź Torbirdy na liście aplikacji.

Po znalezieniu aplikacji na liście kliknij przycisk „Usuń”, aby odinstalować rozszerzenie. Możesz też wyłączyć rozszerzenie, klikając „Wyłącz”.

x